Samodzielny Księgowy / Samodzielna Księgowa
  • Kobyłka
Kobyłka, Kobyłka, mazowieckie, Polska
Mesgum Sp. z o.o.
21. 8. 2024

Twój zakres obowiązków

  • Prowadzenie rachunkowości Spółki zgodnie z obowiązującymi przepisami i zasadami
  • Zapewnienie prawidłowości wszystkich rozliczeń podatkowych Spółki w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych i fizycznych, od nieruchomości, podatku VAT i innych zobowiązań podatkowych oraz terminowego rozliczania z budżetem, jak również prowadzenie wymaganej w tym zakresie dokumentacji, prowadzenie pełnej księgowości spółki zgodnie ze standardami i przepisami prawa rachunkowego i
  • Terminowego sporządzania i składania deklaracji podatkowych,
  • Terminowego i zgodnego z obowiązującymi przepisami sporządzania sprawozdawczości finansowej oraz wyliczenie wskaźników finansowych i prowadzenie statystyki na potrzeby zarządu
  • Kontrola racjonalności wydatków, prowadzenie statystyki kosztów
  • Zapewnienie prawidłowości ewidencji księgowej Spółki
  • Utrzymania zgodności funkcjonującego w Spółce systemu finansowo-księgowego, w tym modułów informatycznych z obowiązującymi przepisami
  • Sporządzanie wszystkich wymaganych prawem dokumentów i ewidencji związanych z obsługą kadrowo-płacową, w tym ZUS.
  • Zapewnienie skutecznej windykacji należności, terminowego regulowania zobowiązań,
  • Organizowanie działalności kasowej Spółki, w tym ochrony wartości pieniężnych, organizowanie i sprawowanie wewnętrznej kontroli finansowej,
  • Współpraca z bankami finansującymi działalność Spółki i innymi instytucjami świadczącymi usługi finansowe na rzecz Spółki (instytucje leasingowe, faktorzy)
  • Anliza danych systemowych (ERP) , Business intelligence
  • Wystawianie FV oraz prowadzenie i nadzorowanie rozrachunków magazynowych

Nasze wymagania

  • Min. 3 letnie doświadczenie na stanowisku samodzielny księgowy w firmie o profilu produkcyjnym
  • Udział w opracowywaniu planów finansowych Spółki
  • Przedstawianie Zarządowi danych finansowych i wskaźników istotnych z punktu widzenia działalności Spółki lub według zgłaszanych potrzeb
  • Inicjowanie nowoczesnych i sprawnych rozwiązań w organizacji księgowości Spółki zapewniających efektywność pracy, rzetelną ewidencję oraz szybkie informowanie Zarządu o finansach Spółki
  • Praktyczna znajomość przepisów prawa podatkowego i bilansowego
  • Biegła obsługa MS Office
  • Doświadczenie w pracy z systemami ERP, wdrożenie, administracja
  • Praktyczna znajomość oprogramowania wspierającego funkcję księgowości
  • Ogólna wiedza z zakresu przygotowywania i prowadzenia procesów produkcyjnych i handlowych oraz organizacji i prowadzenia działalności handlowej i magazynowej w zakresie związanym z przedmiotem działalności Spółki
  • Kontrola dokumentów źródłowych pod względem rachunkowym i formalnym zgodnie z obowiązującymi przepisami rachunkowymi i podatkowymi
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
  • Znajomość języka angielskiego mile widziana
  • Umiejętność identyfikacji ryzyk podatkowych
  • Sumienność, terminowość, rzetelność

To oferujemy

  • Umowę o pracę / b2b na pełen etat
  • Stabilność zatrudnienia
  • Możliwość rozwoju
  • Pracę w miłej atmosferze
  • Możliwość poznania nowoczesnych technologii i systemów zarządzania

  • Praca Kobyłka
  • Księgowy Kobyłka
  • Księgowa Kobyłka
  • Kobyłka - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    111 387
    20 584