Samodzielny księgowy/a
  • Mysłowice
Mysłowice, Mysłowice, Śląskie, Polska
PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWE "ATUT" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
4. 4. 2024
Informacje o stanowisku

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • Prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z obowiązującymi regulacjami rachunkowymi oraz podatkowymi.
  • Bieżące monitorowanie zmian w przepisach.
  • Odpowiedzialność za prawidłowo prowadzoną politykę rachunkowości, optymalizację procesów księgowych.
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych.
  • Sporządzanie deklaracji i informacji podatkowych, sprawozdań statystycznych, nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych – VAT, CIT, PIT. – sprzedaż, zakupy Europa, Azja.
  • Ścisła współpraca i reprezentowanie firmy przed instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, audytorami itp.).
  • Nadzór nad całokształtem spraw księgowych i podatkowych firmy.
  • Zamykanie miesięcznych i rocznych okresów rozliczeniowych.
  • Sporządzanie analiz.
  • Nadzór nad obowiązującymi w dziale procedurami.
  • Nadzór merytoryczny, koordynowanie i organizacja pracy Działu Księgowości.
  • Weryfikacja prawidłowości wystawianych faktur sprzedaży.
  • Weryfikacja prawidłowości wprowadzanych faktur kosztowych.

WYMAGANIA:
  • Wykształcenie wyższe z zakresu finansów, rachunkowości lub pokrewnych.
  • Minimum 5 lata doświadczenia na podobnym stanowisku/
  • Doświadczenie w tworzeniu rezerw na koszty.
  • Biegła znajomość przepisów podatkowych oraz ustawy o rachunkowości.
  • Zaawansowane umiejętności korzystania z pakietu MS Office, zwłaszcza Excel (tabele przestawne itp.)
  • Doświadczenie w obszarze obsługi systemów klasy ERP.
  • Doświadczenie w obszarze obsługi systemu SYMFONIA.
  • Umiejętność analizy danych finansowych i przygotowywania raportów analitycznych.
  • Samodzielność w podejmowaniu decyzji oraz odpowiedzialność za powierzone zadania.
  • Znajomość języka angielskiego, pozwalająca na swobodną komunikację.

OFERUJEMY:

Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, niezbędne narzędzia pracy oraz szkolenia wdrożeniowe.

  • Praca Mysłowice
  • Księgowa Mysłowice
  • Księgowy Mysłowice
  • Mysłowice - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    120 456
    20 532