Samodzielna/y Księgowa/y w dziale Ksiąg Handlowych
  • Warszawa
Warszawa, Warszawa, Województwo mazowieckie, Polska
KP Consulting sp. z o.o.
7. 9. 2024

KP Consulting sp. z o.o. wraz z kilkoma powiązanymi spółkami tworzy swoiste centrum finansowo-księgowe specjalizujące się w obsłudze firm z branży nowych technologii, e-commerce, IT, transportowej, budowlanej, finansów.

Jesteśmy wiodącą firmą w Polsce w zakresie obsługi sprzedawców na Amazon. Od 10 lat świadczymy w Polsce usługi księgowości, kadrowo-płacowe oraz doradztwa podatkowego dla około 500 polskich i zagranicznych firm. Obecnie zatrudniamy ok. 80-ciu wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

Jesteśmy innowacyjną organizacją wychodzącą naprzeciw nowym wyzwaniom rynkowym. Pomagamy naszym klientom w rozwijaniu biznesu, dostarczając specjalistyczną wiedzę i przekładając ją w praktyczne rozwiązania, budując jednocześnie przyjazne relacje biznesowe.

Ale przede wszystkim dbamy o to, aby każdy pracownik czuł się u nas komfortowo i wiedział, że może liczyć na wsparcie w codziennej pracy, zwłaszcza w wymagających sytuacjach. Tworzymy atmosferę współpracy i możliwości rozwoju, aby każdy mógł wykorzystać swój potencjał, rozwinąć zainteresowania i spełniać się zawodowo.

Zakres obowiązków

  • samodzielne prowadzenie pełnych ksiąg rachunkowych podmiotów z kapitałem polskim i zagranicznym
  • weryfikacja i księgowanie dokumentów – pomoc młodszych księgowych przy dużej ilości dokumentów
  • miesięczne sporządzanie rejestrów VAT, plików JPK-V7, informacji VAT-UE, kalkulacji zaliczek CIT
  • analiza i weryfikacja zapisów na kontach księgowych, potwierdzanie sald, przygotowywanie miesięcznych bilansów i rachunków zysków i strat
  • sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych i deklaracji CIT-8
  • kalkulacja podatku u źródła oraz sporządzanie informacji IFT-2R i CIT-10Z
  • współpraca z biegłymi rewidentami przy obsługiwanych spółkach audytowanych
  • współpraca z urzędami skarbowymi, sporządzanie sprawozdań do GUS, NBP, INTRASTAT
  • bieżąca komunikacja z klientem polskim i zagranicznym
  • optymalizacja procesów księgowych w obsługiwanych podmiotach poprzez

Nasze wymagania

  • min. 4 lata doświadczenia na podobnym stanowisku
  • wykształcenie wyższe z obszaru finansów i rachunkowości
  • praktyczna znajomość aktualnych przepisów z zakresu rachunkowości i podatków
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego (lub rosyjskiego) w mowie i piśmie
  • dobra, praktyczna znajomość oprogramowania Comarch ERP Optima oraz pakietu MS Office
  • przykładanie wagi do szczegółów, rzetelność i terminowe wykonywanie powierzonych zadań
  • umiejętność analitycznego myślenia, odpowiedzialność i zaangażowanie
  • bardzo dobra organizacja pracy i pozytywne nastawienie do otoczenia i wykonywanych obowiązków

Oferujemy

  • pracę w międzynarodowym środowisku, pozwalającą doskonalić znajomość języków obcych (angielski, rosyjski, litewski)
  • profesjonalne wsparcie doświadczonych doradców podatkowych, głównych księgowych oraz prawników
  • szeroki dostęp do bezpłatnych wewnętrznych szkoleń oraz dofinansowanie do zewnętrznych kursów księgowo-podatkowych
  • dofinansowanie do odbywającego się w firmie kursu nauki języka angielskiego
  • możliwość pracy zdalnej w modelu hybrydowym (po okresie próbnym), elastyczny czas pracy (możliwość rozpoczęcia pomiędzy 7:00 a 9:00).
  • benefity (pakiet medyczny, sportowy, owocowe wtorki, „wczasy pod gruszą”, dodatkowe dni wolne, np. z okazji urodzin)
  • premie kwartalne i roczne uzależnione od bieżących wyników oraz stażu pracy, premie świąteczne, dofinansowanie w ramach ZFŚS
  • pracę w zgranym i wspierającym się zespole, spotkania integracyjne
  • stabilne zatrudnienie na umowę o pracę lub w innej preferowanej formie
  • dogodną lokalizację przy Rondzie ONZ w Warszawie

Napisz" i dołącz do zespołu KP Consulting!

  • Praca Warszawa
  • Księgowy Warszawa
  • Księgowa Warszawa
  • Pośrednik w obrocie nieruchomościami Warszawa
  • Doradca podatkowy w Polsce Warszawa
  • Pracownicy uczelni w Polsce Warszawa
  • Główny księgowy Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    111 387
    20 584