Samodzielna Księgowa/Samodzielny Księgowy
  • Poznań
Poznań, Poznań, Województwo wielkopolskie, Polska
Lukardi
13. 9. 2024
Informacje o stanowisku

? Tryb: Hybrydowo (Poznań)

? Kontrakt B2B

Twój zakres obowiązków:

  • prowadzenie pełnej księgowości spółki akcyjnej oraz spółki z o.o. zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi i rachunkowymi;
  • rozliczanie wszelkich należnych podatków spółki wraz ze sporządzaniem deklaracji podatkowych i innych wymaganych prawem sprawozdań okresowych;
  • sporządzanie rocznych i okresowych sprawozdań finansowych;
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych na giełdę New Connect;
  • współtworzenie planu kont, polityki rachunkowości, procedur księgowych i obiegu dokumentów zgodnie z bieżącymi potrzebami spółki;
  • weryfikacja formalna i merytoryczna dokumentów księgowych;
  • dekretacja dokumentów, kontrola prawidłowości księgowań oraz alokacji kosztów na poszczególne działy kosztowe;
  • bieżąca analiza i uzgadnianie kont księgowych;
  • księgowanie raportów kasowych, weryfikacja ich poprawności i spójności z innymi dostępnymi raportami i dokumentami;
  • księgowanie płac oraz kontrolę rozliczania delegacji pracowniczych;
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych;
  • kontrola comiesięcznych wydatków i wsparcie zarządu w zarządzaniu bieżącą płynnością spółki;
  • wsparcie zarządu w kształtowaniu relacji z bankami, instytucjami ubezpieczeniowymi i z innymi instytucjami zewnętrznymi;
  • udział w procesie zamknięcia miesiąca oraz roku;
  • monitorowanie zmian w przepisach podatkowych i wdrażanie ich w spółce;
  • współpraca z organami skarbowymi i reprezentowanie spółki przed właściwymi urzędami;

Nasze wymagania:

  • wykształcenie wyższe (preferowane rachunkowość,finanse lub ekonomia);
  • doświadczenie w pracy na stanowisku samodzielnej księgowej/księgowego w spółce akcyjnej;
  • znajomość ustawy o rachunkowości oraz aktualnych przepisów podatkowych;
  • praktyczna znajomość programów księgowych oraz pakietu MS Office;
  • gotowość do stałego podnoszenia kwalifikacji;
  • odpowiedzialność, systematyczność, samodzielność, dokładność;
  • zdolność analizy i interpretacji danych finansowych;
  • umiejętność skutecznej organizacji pracy własnej oraz zespołu.

Co proponujemy:

  • stabilną pracę w dynamicznie rozwijającej się spółce;
  • wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kwalifikacji i doświadczenia;
  • perspektywę rozwoju zawodowego i niezbędne narzędzia pracy;
  • możliwość korzystania z benefitów (Multisport, Luxmed, język hiszpański) na korzystnych warunkach;
  • darmowy dostęp do platformy wsparcia psychologicznego i rozwoju osobistego.

? Osoba kontaktowa: Izabela Kołodziej, izabela.kolodziej@lukardi.com

  • Praca Poznań
  • Księgowa Poznań
  • Księgowy Poznań
  • Główny księgowy Poznań
  • Poznań - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    110 929
    20 567