Samodzielna Księgowa / Samodzielny Księgowy
  • Tychy
Tychy, Tychy, śląskie, Polska
Drukarnia Piga. PL Sp. z o.o.
19. 7. 2024

Twój zakres obowiązków

  • Księgowanie i odpowiedzialność za prawidłowe samodzielne prowadzenie ksiąg rachunkowych spółek z o.o.
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych VAT, CIT, PIT, sprawozdań GUS, podatków lokalnych
  • Udział i nadzór nad zamknięciem okresów księgowych, przygotowaniem sprawozdań finansowych i wsparcie procesu audytu rocznego
  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych
  • Odpowiedzialność za zgodność działań księgowych przedsiębiorstwa z obowiązującymi przepisami prawa
  • Udział w obiegu dokumentów zgodnie z obowiązującymi procedurami wewnętrznymi
  • Przygotowanie raportów i zestawień na potrzeby Zarządu

Nasze wymagania

  • Doświadczenie minimum 3 lata na stanowisku Samodzielnej/Samodzielnego Księgowej/Księgowego, optymalnie na samodzielnym stanowisku w biurze rachunkowym
  • Znajomość oraz umiejętność zastosowania zagadnień ustawy o rachunkowości i obowiązujących przepisów podatkowych
  • Obliczanie podatków oraz sporządzanie deklaracji PIT, CIT, VAT, JPK, podatki branżowe, sporządzanie sprawozdań finansowych
  • Znajomość rozliczania transakcji w walutach obcych
  • Znajomość systemu księgowego Optima
  • Znajomość programów pakietu MS Office
  • Zaangażowanie w pracę zespołu, umiejętność pracy w grupie i pod presją czasu
  • Samodzielność, dyspozycyjność, sumienność, odpowiedzialność, terminowość oraz zdolność analitycznego myślenia
  • Komunikatywność, umiejętność dobrej współpracy w zespole oraz bardzo dobra organizacja pracy własnej

To oferujemy

  • Umowę o pracę na pełen etat
  • Szkolenia wdrażające na stanowisko
  • Możliwość rozwoju osobistego
  • Kartę multisport i ubezpieczenie grupowe
  • Niezbędne narzędzia pracy

  • Praca Tychy
  • Księgowy Tychy
  • Księgowa Tychy
  • Główny księgowy Tychy
  • Tychy - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    102 988
    19 648