Samodzielna Księgowa
  • Września
Września, Września, Greater Poland Voivodeship, Polska
Stelamor Holdings Limited
20. 8. 2024
Informacje o stanowisku

Lokalizacja biura - Gniezno

Twój zakres obowiązków

  • organizacja, nadzór nad wszystkimi księgowymi aspektami działalności firmy,
  • dbanie o zgodne z polityką firmy prowadzenie dokumentacji księgowej,
  • dostosowywanie systemu księgowego firmy do aktualnych wymogów prawnych, wspieranie kluczowych decyzji, dotyczących działalności firmy poprzez dostarczanie zarządowi aktualnej rzetelnej informacji o stanie finansowym firmy, stanie realizacji zaplanowanego budżetu,
  • sporządzanie sprawozdań finansowych według określonych standardów (np. polska ustawa o rachunkowości),
  • dekretowanie i księgowanie dokumentów,
  • księgowanie i wyliczenia rezerw, wycen walutowych, podatku odroczonego, rozliczeń międzyokresowych kosztów itp.,
  • prowadzenie ewidencji księgowych i uzgadnianie ich z kontami księgi głównej,
  • przygotowywanie deklaracji podatkowych oraz sprawozdań i raportów na potrzeby wewnętrzne oraz dla instytucji zewnętrznych,
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, NBP),
  • przygotowywanie przelewów bankowych i księgowanie wyciągów bankowych,
  • dokonywanie płatności wobec banków oraz innych instytucji finansowych, dostawców i firm usługowych, z obsługi których korzysta firma,
  • kontrolowanie wypłat stałych: wynagrodzeń pracowniczych, zwrotów kosztów związanych z wykonywaniem pracy na przykład delegacji
  • nadzorowanie i administracja środków pieniężnych, znajdujących się w kasie,
  • nadzorowanie wpływów finansowych pod kątem terminów płatności przez klientów,
  • koordynacja działań, dotyczących uregulowania zaległych płatności, inicjowanie procesu windykacyjnego,
  • potwierdzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami.
  • sporządzanie bilansu rocznego,
  • współpraca z audytorem zewnętrznym w trakcie corocznej kontroli,

przygotowanie rocznego sprawozdania budżetowego dla kierownictwa firmy oraz innych raportów zgodnych z oczekiwaniami zarządu.

Nasze wymagania

  • Pożądane - wykształcenie wyższe - studia wyższe (uniwersytet, akademia ekonomiczna),
  • Preferowane kierunki - studia ekonomiczne o specjalizacji księgowość/finanse,
  • Dodatkowe uprawnienia i licencje (na przykład Ministerstwa Finansów, Stowarzyszenia Księgowych w Polsce,),
  • Bardzo dobra znajomość zasad rachunkowości i przepisów, dotyczących prawa bilansowego, podatkowego, znajomość aktualnych regulacji ZUS, Ubezpieczeń Społecznych.
  • Bardzo dobra znajomość specjalistycznych aplikacji księgowo-finansowych, dobra znajomość technik i metod związanych z organizacją pracy.
  • Min. 4-5 lat doświadczeń na samodzielnym stanowisku związanym z księgowością/finansami.

Mile widziane

  • Praktycznie potwierdzone wysoko rozwinięte umiejętności analityczne i planistyczne. Dobra znajomość języka angielskiego.

Min. 6-8 lat pracy na różnych stanowiskach w służbach finansowych, audycie.

To oferujemy

  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • praca w atrakcyjnej lokalizacji, w centrum miasta
  • atrakcyjne warunki finansowe, adekwatne do doświadczenia oraz motywacyjny system premiowy,
  • możliwość rozwoju zawodowego w rozwijającej się firmie - pakiet szkoleń,
  • pracę w rozwijającym się zespole oraz w przyjaznej atmosferze,

  • Praca Września
  • Księgowy Września
  • Księgowa Września
  • Września - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    115 225
    21 045