Ruby Developer
  • Warsaw
Warszawa, Warsaw, Masovian Voivodeship, Polska
Placewise
23. 8. 2024
Informacje o stanowisku

O Nas

Placewise sp. z o.o. - jesteśmy polskim działem technologicznym norweskiej firmy - rozwijamy platformę SaaS stworzoną głównie z myślą o centrach handlowych. W jej skład wchodzą:

  • Kampanie SMS, Email, Push, Digital Advertising - miliony wiadomości wysyłanych dziennie
  • Zarządzanie klubami lojalnościowymi
  • Obsługa użytkowników - rejestracja, kupony zniżkowe, punkty i nagrody
  • Aplikacje mobilne (ponad 2 000 000 użytkowników)
  • Integracje z systemami klientów (REST API)
  • Analityka biznesowa
  • Platforma zarządzania i przetwarzania danych użytkowników wykorzystywana do segmentacji grupy docelowej w kampaniach marketingowych

Jest nas ~35 w Polsce, ~120 na całym świecie. Pracujemy w biurze przy ul. Starowiślnej 13 (Pałac Pugetów) w Krakowie, w trzech mniejszych zespołach odpowiadających za moduły platformy Marketplace Performance Cloud. Nasze aplikacje działają na klastrach Kubernetes na AWSie. Działamy globalnie: mamy klientów w Europie, Azji i USA. Obecnie jest to ponad 1000 centrów handlowych.

Zakres obowiązków

  • Rozwój backendu Platformy MPC - naszego własnego produktu SaaS wspomagającej pracę centrów handlowych, składającego się z kilkudziesięciu aplikacji Ruby (3.2) i trzech Golangowych
  • Projektowanie i implementacja API - RESTowych i gRPC - obsługujących do 40k RPM oraz workerów Sidekiq-a i RabbitMQ - zajmujących się m.in. wysyłaniem milionów wiadomości SMS, email i push dziennie
  • Projektowanie i implementacja baz danych PostgreSQL, ElasticSearch i Redis
  • Pisanie testów do tworzonego kodu oraz jego wdrażanie na infrastrukturę opartą o Kubernetes w środowisku AWS
  • Praca z zespołem produktowym nad projektowaniem nowych funkcji systemu

Wymagania

  • Doświadczenie 6+ w podobnym środowisku
  • Znajomość Ruby na poziomie zaawansowanym
  • Umiejętność projektowania i implementacji RESTowych API
  • Umiejętność pisania wysokiej jakości kodu zoptymalizowanego wydajnościowo
  • Zaawansowana znajomość projektowania i korzystania z baz danych SQL
  • Język angielski na poziomie B2+/C1
  • Samodzielność i proaktywność
  • Doświadczenie z Sidekiq
  • Mile widziana znajomość technologii: AWS, Kubernetes, ElasticSearch, RabbitMQ, Go, Angular, JS/TypeScript, Jenkins CI
  • Umiejętność pracy w środowisku konsolowym UNIX (Linux/macOS)
  • Umiejętność pracy z Gitem
  • Mile widzane: wykształcenie wyższe, kierunek Informatyka lub pokrewne

Oferujemy

  • Umowa o pracę
  • Dla zainteresowanych możliwość kontraktu B2B
  • Pakiet usług medycznych
  • Ubezpieczenie na życie
  • Stypendia szkoleniowe
  • Karta Multisport

Etapy rekrutacji

  1. Aplikacja
  2. Wstępna rozmowa rekrutacyjna
  3. Techniczna rozmowa rekrutacyjna
  4. Podpisanie umowy

  • Praca Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    103 559
    19 721