Referent
  • Kościerzyna
Referent
Kościerzyna, Kościerzyna, pomorskie, Polska
Służba Cywilna
23. 3. 2024
Informacje o stanowisku

Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku

Dyrektor poszukuje kandydatów-kandydatek na stanowisko:

Referent do spraw rachunkowości i spraw wierzycielskich

w Dziale Rachunkowości i Spraw Wierzycielskich w Urzędzie Skarbowym w Kościerzynie

Referent

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Inicjuje i bierze udział w postępowaniach: wieczystoksięgowym, w tym występuje o wpis hipoteki przymusowej również na zabezpieczenie należności celnych i innych należności pieniężnych państw członkowskich i państw trzecich. Upadłościowym i naprawczym, w tym występuje z wnioskiem o ogłoszenie upadłości. W postępowaniach dotyczących orzeczenia zakazu prowadzenia działalności gospodarczej oraz o uznanie za bezskuteczną czynności prawnej dłużnika dokonanej z pokrzywdzeniem wierzycieli;
  • Prowadzi sprawy w szczególności w zakresie: ulg w spłacie zobowiązań podatkowych oraz innych ulg przewidzianych przepisami prawa, orzekania o zabezpieczeniu wykonania zobowiązań podatkowych oraz zarządzeń zabezpieczenia, przeniesienia własności rzeczy lub praw majątkowych na rzecz Skarbu Państwa skutkującego wygaśnięciem, zobowiązań podatkowych, nadawania decyzjom rygoru natychmiastowej wykonalności, wstrzymania wykonania decyzji, odpowiedzialności osób trzecich za zaległości podatkowe;
  • Dokonuje rozliczeń podatników z tytułu wpłat, nadpłat, zaległości oraz zwrotów podatku oraz wydaje postanowienia w tym zakresie;
  • Wykonuje zadania wierzyciela w ramach postępowania zabezpieczającego i egzekucyjnego, w tym w egzekucji sądowej po zbiegu egzekucji;
  • Wykonuje czynności poprzedzające wszczęcie postępowania egzekucyjnego, w tym podejmuje działania informacyjne i dyscyplinujące, wystawia i doręcza upomnienia, a także wystawia i przekazuje do organów egzekucyjnych tytuły wykonawcze i wnioski egzekucyje;
  • Sporządza wnioski o udzielenie informacji i powiadamia za pośrednictwem centralnego biura łącznikowego do państw członkowskich i trzecich na podstawie ustawy o wzajemnej pomocy przy dochodzeniu podatków, należności celnych i innych należności pieniężnych;
  • Dokonuje wpisu zastawu skarbowego oraz prowadzi Rejestr Zastawów Skarbowych;
  • Składa wnioski o dokonanie wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym;
  • Poszukuje majątku zobowiązanych;
  • Koordynuje ocenę i analizę ryzyka dotyczącego braku wykonania zobowiązań podatkowych w wyniku ich przedawnienia;
  • Prowadzi ewidencję wpisów hipotek przymusowych do ksiąg wieczystych;
  • Podejmuje inne działania służące zabezpieczaniu i wykonaniu zobowiązań podatkowych w zakresie nie należącym do zadań innych komórek organizacyjnych;
  • Orzeka w zakresie kar porządkowych.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

  • wykształcenie: średnie
  • Znajomość przepisów prawa podatkowego materialnego i proceduralnego
  • Łatwość komunikacji
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • wykształcenie: brak

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:

  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Oświadczenie dotyczące pracy lub służby w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów lub współpracy z tymi organami (Dz. U. z 2023 r. poz. 342 z późn. zm.) - obowiązek złożenia oświadczenia dotyczy osób urodzonych przed dniem 1 sierpnia 1972 r.,
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:

Termin i miejsce składania dokumentów:

  • Dokumenty należy złożyć do: 2024-03-27
  • Decyduje data:stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu
  • Miejsce składania dokumentów:

    ul. Długa 75/76

    80-831 Gdańsk

    p. 104

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca biurowa, wymagającego stałego kontaktu z klientem zewnętrznym w siedzibie urzędu

  • praca siedząca, z wykorzystaniem komputera powyżej połowy dobowego czasu pracy oraz innych urządzeń biurowych (drukarka, kserokopiarka,  niszczarka dokumentów)

  • praca w zespole pod presją czasu

  • czas pracy zgodnie z ustawą o służbie cywilnej

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • budynek nie posiada windy

  • budynek posiada toaletę dla osób z niepełnosprawnościami na parterze

  • wejście do budynku z podjazdem dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich

  • więcej informacji na temat dostępności: raport dostępności

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.

- ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa

I - ocena złożonych dokumentów

II - sprawdzian wiedzy (on-line)

III- rozmowa kwalifikacyjna (on-line MS Teams)

  • Kandydaci spełniający wymagania formalne określone w ogłoszeniu, będą powiadamiani za pomocą poczty elektronicznej o kolejnych etapach rekrutacji. W tym celu prosimy o podanie w składanych ofertach adresu e-mail, ale również numeru telefonu kontaktowego. Prosimy również o sprawdzanie w skrzynkach e-mail innych folderów np. spam, w których omyłkowo może zostać umieszczona wiadomość.

  • Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozpatrywane z równa uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

  • Do składania ofert zachęcamy również osoby niepełnosprawne, które spełniają wymagania określone w niniejszym ogłoszeniu.

  • Oferty odrzucone oraz oferty kandydatek/kandydatów niewyłonionych w naborze podlegają komisyjnemu zniszczeniu po  upływie 3 miesięcy od dnia obsadzenia stanowiska pracy.

  • Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 58 300-97-47 lub 58 680-89-30 (pytania merytoryczne).

  • Praca Kościerzyna
  • Kościerzyna - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    118 897
    19 714