Psycholog
  • Kraków
Psycholog
Kraków, Kraków, małopolskie, Polska
Służba Cywilna
16. 3. 2024
Informacje o stanowisku

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie

Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie poszukuje kandydatów-kandydatek na stanowisko:

Psycholog do spraw zarządzania zasobami ludzkimi

w Sekcji Psychologów

Psycholog

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • prowadzi badania psychologiczne: rejestruje badanych, podaje instrukcję, nadzoruje przebieg badania komputerowego, prowadzi wywiad psychologiczny, analizuje i interpretuje wyniki badań, sporządza opinie psychologiczną, archiwizuje wyniki,
  • diagnozuje problemy związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz bierze udział w ich rozwiązywaniu, w tym przeprowadza badania atmosfery służby/pracy, opracowuje raporty z wykonanych badań i omawia je, prowadzi mediacje w polubownym rozwiązywaniu problemów i konfliktów w środowisku służby i pracy,
  • prowadzi doradztwo dla osób stanowiących kadrę kierowniczą w zakresie umiejętności zarządzania zasobami ludzkimi,
  • prowadzi lokalne doskonalenie zawodowe z zakresu psychologii zarządzania zasobami ludzkimi, w tym kilkudniowych szkoleń wyjazdowych,
  • sporządza grafik w zakresie badań realizowanych z sekcji w ciągu tygodnia,
  • uczestniczy w komisjach antymobbingowych,
  • pełni zdarzeniowy dyżur telefoniczny, w sytuacjach dot. udzielenia pomocy psychologicznej w zdarzeniach nadzwyczajnych i zapobieganiu występowania odroczonych objawów traumatycznych przeżyć,
  • prowadzi badania z zakresu psychologii transportu i wydaje orzeczenia w tym zakresie.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

  • wykształcenie: wyższe magisterskie- psychologiczne
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 miesiące doświadczenia zawodowego z zakresu psychologii
  • studia podyplomowe z zakresu psychologii transportu
  • poświadczenie bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą POUFNE lub wyrażenie zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego zgodnie z ustawą o ochronie informacji niejawnych
  • niezbędna wiedza zawodowa,
  • umiejętności: analitycznego myślenia i syntezy, pracy w zespole, działania w sytuacjach trudnych, stresowych, komunikatywność,
  • biegła obsługa pakietu MS Office,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:

  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Kopie świadectw pracy, zaświadczenie o aktualnym zatrudnieniu, referencje, zakresy obowiązków lub innych dokumentów potwierdzających wymagania niezbędne: co najmniej 3 miesiące doświadczenia zawodowego z zakresu psychologii(rodzaj i długość)
  • kopia ukończenia studiów podyplomowych z zakresu psychologii transportu
  • Kopia poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą POUFNE lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego zgodnie z ustawą o ochronie informacji niejawnych
  • Oświadczenie, że w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. kandydatka/kandydat nie pracowała/ł, nie pełniła/ł służby w organach bezpieczeństwa państwa i nie była/był współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów. Nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później.
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:

Termin i miejsce składania dokumentów:

  • Dokumenty należy złożyć do: 2024-03-20
  • Decyduje data:stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu
  • Miejsce składania dokumentów:

    Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, ul. Mogilska 109, 31-571 Kraków (Biuro Przepustek)

Warunki pracy

Praca w systemie jednozmianowym, ośmiogodzinnym, w oświetleniu naturalnym oraz sztucznym. Również praca w terenie. Prowadzenie badań psychologicznych w ramach doboru zewnętrzengo do służby w Policji. Prowadzenie badań psychologicznych policjantów i pracowników Policji oraz wydawanie uprawnień w zakresie psychologii transportu. Uczestnictwo w działaniach zmierzających do zapewnienia efektywnego i spójnego systemu zarządzania zasobami ludzkimi. Prowadzenie doradztwa dla osób stanowiących kadrę kierowniczą w zakresie umiejętności zarządzania zasobami ludzkimi. Podejmowanie działań edukacyjnych z zakresu psychologii zarządzania zasobami ludzkimi, nakierowanych na rozwój kompetencji społecznych funkcjonariuszy i pracowników Policji. Opracowywanie materiałów edukacyjnych i prowadzenie szkoleń z zakresu psychologii zarządzania zasobami ludzkimi w ramach lokalnego doskonalenia zawodowego nakierowanych na rozwój kompetencji społecznych. Kwalifikowanie funkcjonariuszy do udziału w misjach poza granicami kraju. W sytuacjach nadzwyczajnych wsparcie działań w zakresie opieki psychologicznych lub w innych doraźnych zadaniach wynikających z potrzeb sytuacyjnych.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

Pomieszczenia biurowe Sekcji Psychologów KWP w Krakowie, mieszczące się na I piętrze w budynku G - nie w pełni dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnością narządów ruchu (pomieszczenia biurowe znajdują się na piętrze, gdzie nie ma windy, wąskie drzwi do pomieszczeń biurowych o ograniczonej powierzchni, brak odpowiednich sanitariatów). Pozostałe pomieszczenia KWP znajdują się w wielokondygnacyjnych budynkach, nie w pełni dostosowanych dla osób z niepełnosprawnością narządów ruchu (ciężkie drzwi wahadłowe na terenach komunikacyjnych, wąskie drzwi do pomieszczeń biurowych o ograniczonej powierzchni, brak odpowiednich sanitariatów).

Podstawowe wyposażenie stanowiska: zestaw komputerowy, drukarka, meble biurowe, telefon, fax.

Dodatkowo: obsługa innych urządzeń biurowych takich jak kserokopiarka, niszczarka papieru.

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.

- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami

- ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa

  • Jeśli zostaniesz zakwalifikowany do kolejnego etapu, powiadomimy Cię o tym mailowo (lub telefonicznie – jeżeli

    niepodałeś adresu e-mail).

  • Oświadczenia podpisz odręcznie i wstaw datę ich sporządzenia.

  • W liście motywacyjnym należy podać stanowisko i numer ogłoszenia.

  • Prosimy o skorzystanie ze wzorów oświadczeń obowiązujących przy naborach, które są dostępne na stronie

    KomendyWojewódzkiej Policji w Krakowie, w zakładce „Praca w Policji” (link poniżej).

  • O terminowości wpływu oferty do KWP w Krakowie decyduje data stempla pocztowego lub osobistego dostarczenia

    oferty do urzędu.

  • Oferty otrzymane po terminie lub przesłane e-mailem nie będą rozpatrywane.

  • Kandydaci zakwalifikowani do dalszych etapów naboru zostaną powiadomieni telefonicznie lub e-mailem o ich

    terminie.

  • Prosimy o podawanie aktualnych adresów poczty elektronicznej (e-mail).

  • Do składania dokumentów zachęcamy osoby niepełnosprawne.

  • Nie zwracamy nadesłanych dokumentów. Dokumenty aplikacyjne są brakowane wg obowiązujących przepisów w

    KWP w Krakowie.

  • Kompletne oferty to takie, które zawierają wszystkie wymagane dokumenty.

  • List motywacyjny, CV oraz oświadczenia powinny być podpisane własnoręcznie i opatrzone datą

  • Praca Kraków
  • Psycholog Kraków
  • Kraków - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    118 897
    19 714