Programista ka C++
  • Bialystok
Białystok, Bialystok, Podlaskie Voivodeship, Polska
Redge Technologies
23. 5. 2024
Informacje o stanowisku

Programista/ka C++

Redge Technologies działa na rynku od 2007 r., a nasze biuro mieści się w Warszawie. Należymy do grupy Play, będącej częścią francuskiej grupy telekomunikacyjnej iliad. Zatrudniamy ponad 200 osób , które specjalizują się m.in. w technologiach chmurowych, wysokiej skalowalności, UI/UX, ale także w sieciach i programowaniu niskopoziomowym. Redge Technologies nie jest klasycznym software housem . Nasza strategia to rozwój i wdrażanie własnych produktów, skoncentrowanych wokół dwóch linii: produktów dla mediów oraz produktów dla cyberbezpieczeństwa. Nasza firma ma inżynierskie i techniczne DNA – osoby zarządzające, a nawet działy odpowiedzialne za sprzedaż, zaczynały swoją karierę jako programiści lub administratorzy.

Flagowym produktem firmy jest Redge Media – autorska platforma technologiczna dla telewizji internetowej, która wykorzystywana jest przez czołowych nadawców i operatorów telekomunikacyjnych na terenie Europy. W oparciu o Redge Media działają serwisy takie, jak player.pl, czy vod.pl, z których codziennie korzystają miliony użytkowników. Kładziemy bardzo duży nacisk na wydajność i użyteczność platformy oraz aplikacji końcowych. Jednak Redge Media to nie tylko front-end. Dostarczamy także moduły odpowiedzialne za transkodowanie, przechowywanie, zabezpieczanie i dystrybucję treści wideo. Jesteśmy operatorem jednego z największych w kraju systemów klasy CDN, który obsługuje ruch na poziomie 1 Tbit/s .

Naszym drugim flagowym produktem jest Redge Guardian – unikalne w skali Europy rozwiązanie służące do ochrony przed atakami DDoS. Nasi inżynierowie stworzyli oprogramowanie działające w architekturze dataplane, które umożliwia przetwarzanie setek milionów pakietów na sekundę na klasycznych serwerach o architekturze x86. Ten zespół nie boi się pisać i optymalizować niskopoziomowego kodu, w C++ a nawet assemblerze. Znajomość architektury jądra Linuksa to dla nas codzienność.

Wymagania

  • minimum 2-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku programisty,
  • tytuł magistra lub inżyniera informatyki lub adekwatne doświadczenie zawodowe,
  • bardzo dobra znajomość języka C++,
  • znajomość zagadnień z dziedziny architektury systemów komputerowych,
  • umiejętności w zakresie programowania obiektowego, dekompozycji oraz algorytmiki,
  • dobra znajomość środowiska GNU/Linux do celów programistycznych,
  • znajomość zagadnień sieciowych i podstawowych protokołów (TCP/IP, HTTP).

Przykładowe zadania

  • rozwój Redge Media CDN – rozproszonego systemu dystrybucji treści (jest to największy w kraju system dystrybucji treści, z którego codziennie korzystają miliony użytkowników generujących ruch na poziomie 1 TB/s.),
  • rozwój Redge Media Coder – rozproszonego oprogramowania realizującego kodowanie i przygotowanie multimediów. Implementacja obsługi nowych formatów, protokołów i systemów DRM,
  • udział w pracach koncepcyjnych.

Technologie w jakich pracujemy

  • C++ 14/17/20,
  • CMake, GCC, Clang,
  • Linux,
  • JIRA,
  • Systemy kontroli wersji i przeglądu kodu (Git/Gerrit).

Mile widziane

  •  znajomość języka Go,
  • znajomość zagadnień związanych z przetwarzaniem strumieni multimedialnych,
  • znajomość kodeków audio/wideo (AAC, MPEG Audio, AC-3, H.264, H.265, VP9),
  • znajomość kontenerów multimedialnych (MPEG TS, ISO MPEG 4, WebM),
  • doświadczenie w wykorzystywaniu koderów sprzętowych i sprzętowego wsparcia obliczeń równoległych (CUDA, NVENC),
  • znajomość protokołów dystrybucji treści multimedialnych (MPEG DASH, Apple HLS, RTMP, RTSP/RTP/RTCP),
  • znajomość języka Python.

Oferujemy

  • Zindywidualizowane wsparcie rozwoju zawodowego – Każdy dysponuje budżetem w kwocie 5000 PLN brutto/rok do przeznaczenia na szkolenia, udział w konferencjach, forach, meet-upach, dostęp do platform do nauki online itp.).
  • Dofinansowanie zajęć z języka angielskiego – Zajęcia organizujemy w formie online z lektorem, 50% płacisz Ty 50% my.
  • Pracę z doświadczonymi specjalistami dziedzinowymi – 75% naszej załogi specjalistycznej to osoby o doświadczeniu na poziomie Mid lub Senior.
  • Spotkania integracyjne – Każdy zespół dysponuje budżetem integracyjnym, a ponadto przynajmniej dwa razy w roku organizujemy spotkania dla całej załogi, w tym 3-dniowy, epicki wyjazd integracyjny.
  • Elastyczność we współpracy – Oferujemy różne formy współpracy, a pracując z nami masz możliwość realizacji różnorodnych zadań i pełnienia różnych funkcji. Dajemy również możliwość dopasowania godzin pracy do preferencji życiowych. Dostępne są też różne formy organizacji pracy: stacjonarna, hybrydowa lub zdalna (z zastrzeżeniem, że nasze biuro znajduje się w Warszawie).
  • Solidny sprzęt komputerowy – Obecnie udostępniamy notebooki Lenovo lub Mac w zależności od roli i technologii, w której pracujesz.
  • Dofinansowanie do opieki medycznej LUX MED oraz dofinansowanie MultiSport.

  • Praca Białystok
  • Programista Białystok
  • Białystok - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    102 073
    17 509