Programista ABAP w Zespole Aplikacji Finansowo-Księgowych (Obszar IT)
  • Gdańsk
Gdańsk, Gdańsk, Pomeranian Voivodeship, Polska
ORLEN S.A.
23. 9. 2024
Informacje o stanowisku

Opis stanowiska:

  • Tworzenie nowych oraz rozwój i utrzymanie istniejących rozwiązań w środowisku ABAP (m.in. programy, raporty, interfejsy, integracja z innymi systemami) w tym:
  • Współpraca z użytkownikami systemu SAP
  • Wprowadzanie modyfikacji w systemach SAP według ustalonych specyfikacji (min. programowanie, definiowanie interfejsów, definiowanie transakcji, obiektów słownikowych, komunikatów, obiektów uprawnień, definiowanie zadań)
  • Wykorzystywanie rozszerzeń takich jak BAdI, Enhancement Framework, User-Exit do dostosowania i rozszerzenia funkcjonalności systemu SAP
  • Projektowanie i implementacja rozwiązań integracyjnych opartych na m.in. WebServices, IDoc
  • Rozwiązywanie problemów związanych z programami SAP ABAP
  • Udział w projektach informatycznych związanych z rozwojem, wdrażaniem nowych rozwiązań oraz utrzymaniem modułów w obszarze szczególnie finansów, kontrolingu, gospodarki magazynowej i zakupowej
  • Współpraca z dostawcami rozwiązań informatycznych w zakresie wdrażanych rozwiązań

Praca na terenie jednej z wybranych lokalizacji: Warszawa, Płock lub Gdańsk

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe, preferowane IT i pokrewne
  • Kilkuletnie doświadczenie zawodowe na stanowisku o podobnym zakresie odpowiedzialności
  • Bardzo dobra znajomość technologii SAP
  • Bardzo dobra znajomość języka programowania SAP ABAP i narzędzi programistycznych w tym ABAP OO i programowania obiektowego
  • Dobra znajomość modułów SAP i procesów biznesowych szczególnie w obszarze finansów, kontrolingu, gospodarki magazynowej i zakupowej
  • Umiejętność analizy informacji i wymagań biznesowych – w szczególności umiejętności w zakresie dostosowywania rozwiązań techniczno-informatycznych do potrzeb biznesowych
  • Język angielski na poziomie min. średniozaawansowanym lub wyższym
  • Skuteczność w działaniu i odpowiedzialność biznesowa
  • Nastawienie na ciągły rozwój i umiejętność czerpania z różnych perspektyw

Mile widziane

  • Doświadczenie w rozwiązaniu branżowym SAP for Oil and Gas
  • Znajomość środowiska SAP S/4HANA
  • Doświadczenie z SAP Fiori Design Guidelines
  • Znajomość nowoczesnych rozwiązań webowych, mobilnych i typu workflow
  • Znajomość metodyk Agile

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenie (w tym system premiowy)
  • Praca w nowoczesnym, międzynarodowym koncernie
  • Możliwość pracy z ekspertami z różnych dziedzin
  • Wyzwania zawodowe na światowym poziomie
  • Uczestnictwo w dużych, nowatorskich projektach
  • Dostęp do nowoczesnych narzędzi i metod pracy

Dodatkowo otrzymasz

  • Mobilność wewnątrz Grupy ORLEN i możliwości rozwoju w zagranicznych spółkach
  • Mentoring pracowniczy wspierający Twój rozwój zawodowy
  • Programy well-beingowe wspierające dobrostan
  • Program wspierający rodzinę
  • Dostęp do platformy kafeteryjnej

  • Praca Gdańsk
  • Programista Gdańsk
  • Administrator IT Gdańsk
  • Doradca finansowy Gdańsk
  • Analityk finansowy Gdańsk
  • Pośrednik finansowy Gdańsk
  • Dyrektor finansowy Gdańsk
  • Specjalista ds. bezpieczeństwa IT Gdańsk
  • Pośrednik w obrocie nieruchomościami Gdańsk
  • Pracownicy uczelni w Polsce Gdańsk
  • Doradca podatkowy w Polsce Gdańsk
  • Gdańsk - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    112 795
    20 210