Product Owner - Transformacja Systemu Płatności
  • Katowice
Katowice, Katowice, Silesian Voivodeship, Polska
BNP Paribas Bank Polska S.A.
16. 9. 2024
Informacje o stanowisku

technologies-optional :

  • Jira
  • Confluence
  • Nexus

about-project :

  • Transformacja ekosystemu płatności to produkt, którego celem jest stworzenie nowoczesnej (z wykorzystaniem najnowocześniejszych dostępnych technologii), uproszczonej (zastępujemy kilkanaście systemów jednym) i zunifikowanej architektury płatności w formie niezależnych usług płatniczych (podejście mikroserwisowe). Nowa platforma płatnicza to łatwo skalowalne rozwiązanie, pozwalające na szybkie wdrażanie usług oraz integrację z systemami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Zarządzana i monitorowana kompleksowo E2E. Odpowiadająca na obecne wymagania biznesowe, technologiczne oraz operacyjne a często je wyprzedzająca.
  • Celem nowej platformy płatniczej jest realizacja płatności w czasie rzeczywistym we wszystkich kanałach i dla wszystkich segmentów Klientów. Nowoczesna platforma płatnościowa pomoże nam osiągnąć pozycję lidera open bankingu.
  • Jeśli jesteś gotowa / gotów zostać liderką / liderem, stojącą / stojącym na czele nowych płatności / usług płatniczych, podążając za trendami w kraju i za granicą oraz przekuwając je na potrzeby organizacji, to serdecznie zapraszamy do współpracy i we współpracy z silną grupą ekspertów w tej dziedzinie.
  • Jaka jest misja Product Ownera?
  • Product Owner jest Właścicielem Produktu budowanego i utrzymywanego przez Squad, do którego należy. Jego misją jest zapewnienie stałego, częstego i trwałego maksymalizowania wartości Produktu dla Klienta.
  • Jako Product Owner będziesz współpracować z kilkoma zespołami developerskimi, interesariuszami z biznesu/operacji i wielu innych jednostek. Produkt prowadzony jest z wykorzystaniem Agile, w oparciu o najnowsze technologie oraz współpracę z Grupą BNP.
  • Kto jest klientem Product Ownera?
  • Klienci Product Ownera to Klienci Banku. Może się zdarzyć, że produkt danego Squadu musi zostać połączony z produktami innych Squadów, zanim dostarczymy Klientom kompleksową funkcję. Możliwe jest również, że użytkownik naszego Produktu nie jest bezpośrednio Klientem końcowym Banku, ale Klientem wewnętrznym, który obsługuje Klienta końcowego (tak jak Doradca w Oddziale korzysta z aplikacji w procesie sprzedaży Kredytu podczas spotkania z klientem).
  • Wszyscy jesteśmy partnerami, którzy łączą siły, aby dostarczyć wartość Klientom końcowym.
  • Z kim współpracuje Product Owner?
  • Product Owner jest członkiem Squadu/ów i współpracuje z interesariuszami i innymi zespołami, aby rozwijać zarówno Produkty (Squady, Tribe’y), jak i wiedzę ekspercką (Chapter, Gildie):
  • poza Tribe’em pracuje z interesariuszami, aby regularnie badać ich potrzeby i na nie odpowiadać;
  • w Squadzie codziennie pracuje z projektantami, inżynierami i ekspertami, aby budować i uruchomić Produkt, za który wspólnie są odpowiedzialni;
  • w Tribe’ie blisko współpracuje z Tribe Leaderem, innymi Product Ownerami i Chapter Leaderami, aby koordynować całościowo prace z perspektywy funkcjonalności;
  • z innymi Product Ownerami buduje wiedzę ekspercką w swojej dyscyplinie i doskonali się w swoim fachu, podnosząc kwalifikacje oraz ulepszając praktyki i narzędzia w codziennej pracy;
  • w każdej gildii, w którą zdecyduje się zaangażować, może również współpracować z kolegami, którzy dołączyli do tych samych Communities of practices.

responsibilities :

  • Odpowiada za zarządzanie Backlogiem Produktu:
  • komunikuje wizję i cele produktu, co oznacza, że musi przewidywać potrzeby Klientów i śledzić ewolucję rynku, aby mógł wprowadzać zmiany we właściwym czasie;
  • tworzy elementy Backlogu Produktu i konfrontuje swoje pomysły z członkami Squadu, aby wszyscy mieli wspólne zrozumienie, co powinno zostać dostarczone i w jaki sposób zrobić to optymalnie;
  • dokonuje cięć wymagań, decyduje o priorytetach ustalając kolejność elementów Product Backlogu na najbliższe Sprinty. Starannie wybiera najpierw najmniejsze elementy o najwyższej wartości;
  • sprawdza implementację historyjek użytkownika/funkcji dla Wydania Produktu, upewniając się, że wydanie jest użyteczne i zasadne z perspektywy akceptacji Klienta;
  • analizuje rezultaty produktu po wydaniu w oparciu o opinie klientów i wskaźniki biznesowe, aby zapewnić ciągłe doskonalenie;
  • aktywnie uczestniczy w życiu i wydarzeniach zespołów, do których należy (Squad, Tribe i Chapter), nieustannie dzieląc się wartościami i zasadami Agile;
  • jest odpowiedzialny za zarządzanie budżetem produktu.

requirements-expected :

  • Od Ciebie oczekujemy:
  • min 5 lat doświadczenia zawodowego w bankowości;
  • Doświadczenie w pracy w obszarze technologii;
  • Znajomości usług płatniczych dla klienta korporacyjnego, biznesowego, detalicznego a w szczególności takich zagadnień jak: przelewy natychmiastowe, przelewy zagraniczne, przelewy krajowe, rozwiązania i usługi płatnicze open banking jak np. PSD2, czy cash pool;
  • Doświadczenie w pracy w Agile, Scrum, mile widziane certyfikaty PSPO I, PSPO II;
  • 3 lata doświadczenia we wdrażaniu przekrojowych projektów (doświadczenie we współpracy cross funkcyjnej);
  • znajomość języka angielskiego minimum na poziomie B2.
  • Kompetencje miękkie:
  • orientacja na klienta;
  • myślenie strategiczne;
  • współpraca i networking;
  • orientacja na osiągnięcia;
  • proaktywność;
  • podejmowanie decyzji;
  • elastyczność;
  • myślenie syntetyczne.

offered :

  • Osobisty i zawodowy rozwój – unikalna możliwość kreowania rozwiązań w odpowiedzi na potrzeby klientów. Będziesz mieć szansę, aby wykorzystać w pełni swój potencjał;
  • Bezpośrednie przełożenie na zakres Produktów Tribe’u, a co za tym idzie także na doświadczenie Klienta;
  • Ambitne zadania oraz duża decyzyjność;
  • Dedykowany program szkoleń w zakresie agile;
  • Możliwość korzystania z szerokiego wachlarza benefitów oraz programów organizowanych przez Bank.
  • Dołączenie do organizacji o globalnym zasięgu, która jest częścią grupy bankowej BNP Paribas obecnej w 65 krajach z 200-letnią tradycją;
  • Pracę w miejscu, w którym możesz być sobą niezależnie od swojej orientacji seksualnej, tożsamości płciowej, koloru skóry, pochodzenia, wieku czy poziomu sprawności;
  • Rozwój w Banku Zielonych Zmian, w którym możesz mieć wpływ na naszą planetę i otaczający nas świat;
  • Dużą autonomię w działaniu przy jednoczesnym wsparciu przełożonego, co potwierdza ponad 90% pracowników;
  • Możliwość podejmowania własnych decyzji, eksperymentowania i tworzenia swojej unikalnej ścieżki doświadczeń;
  • Możliwości rozwoju zarówno w banku jak i spółkach w ramach Grupy BNP Paribas w kraju i zagranicą;
  • Pracę w środowisku agile’owym, które wspiera elastyczność i innowacyjność organizacji, w końcu jesteśmy Bankiem zmieniającego się świata.

benefits :

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • zniżki na firmowe produkty i usługi
  • program rekomendacji pracowników
  • inicjatywy dobroczynne
  • pakiet kafeteryjny
  • program wellbeingowy

  • Praca Katowice
  • Product manager Katowice
  • Katowice - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    110 929
    20 567