Principal Java Developer
  • Kraków
Kraków, Kraków, Województwo małopolskie, Polska
j-labs
10. 10. 2024
Informacje o stanowisku

O projekcie

  • Projekt wystartował w 2023 roku i jest jedną z kluczowych inicjatyw. Celem jest dostarczenie platformy agregacyjnej i wykorzystanie nowego produktu dostawcy w chmurze i środowisku hybrydowym on-prem.
  • Jest to platforma strategiczna i wymaga ulepszeń architektonicznych.
  • Technologie w projekcie: Java 11+, Spring Boot, Spring Cloud, Spark, Groovy, GCP, Scala, Docker, Kubernetes, Jenkins, Ansible.
  • Międzynarodowy zespół, praca w polskiej strefie czasowej.
  • Lokalizacja: Kraków, raz w tygodniu praca w krakowskim biurze.

Twoje zadania

  • Wdrażanie ulepszeń w konfiguracji Spark oraz kierowanie rozwiązywaniem problemów.
  • Dostarczanie usług przetwarzania danych i obliczeń, które integrują się z biblioteką analityczną.
  • Praca w praktyce DevOps oraz Agile. Automatyzacja testów funkcjonalnych i niefunkcjonalnych.
  • Budowanie protokołu i środowiska CI/CD.

Wymagania

  • Minimum 6 lat doświadczenia komercyjnego w tworzeniu aplikacji w Java.
  • Doświadczenie w tworzeniu aplikacji rozproszonych i wysokowydajnych z wykorzystaniem Spark, radzących sobie z ogromnymi rozmiarami i objętościami danych.
  • Doświadczenie w ulepszeniach wydajności Spark i jakości kodowania.
  • Znajomość narzędzi DevOps, takich jak Jenkins, Ansible.
  • Doświadczenie z technologiami chmurowymi np. Google Cloud Platform.
  • Doświadczenie w dostarczaniu różnych rodzajów automatyzacji testów.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2.

Mile widziane

  • Znajomość języka programowania Scala.
  • Doświadczenie w tworzeniu rozwiązań OLAP oraz wiedza na temat modelowania danych OLAP i korzystania z hurtowni danych OLAP, takich jak Clickhouse, Druid i Pinot.
  • Wiedza na temat rozwoju hurtowni danych, takich jak korzystanie z silnika zapytań Dremio, Trino itp.
  • Doświadczenie z Apache Beam, Apache Flink, Apache Samza, Hazelcast, Dataflow.
  • Znajomośc technologii konteneryzacji Docker, Kubernetes.

  • Praca Kraków
  • Kraków - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    108 133
    19 251