PRACOWNIK SOCJALNY
  • Sławków
Sławków, Kościelna 11, 41-260 Sławków, powiat: będziński, woj: śląskie
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
20. 4. 2024
od 4 900 PLN (Wynagrodzenie brutto)
Informacje o stanowisku

Zakres obowiązków na stanowisku pracownika socjalnego:
przeprowadzanie wywiadów środowiskowych,
prowadzenie pracy socjalnej z wykorzystaniem metod pracy socjalnej,
praca socjalna ze środowiskiem lokalnym przy współdziałaniu z organizacjami i społecznościami lokalnymi,
udzielanie wskazówek i pomocy w zakresie rozwiązywania spraw życiowych oraz informowanie o dostępnych formach pomocy,
prowadzenie postępowań administracyjnych spraw realizowanych przez zespół,
przygotowanie projektów postanowień, decyzji w sprawach prowadzonych przez zespół,
bieżące dokumentowanie wykonanych działań w zakresie pracy socjalnej w tym kontraktów socjalnych w programie do obsługi pomocy społecznej,
zadania zlecone przez przełożonych wg. potrzeb.
Informacja o warunkach pracy i płacy na danym stanowisku:
a)miejsce pracy: Sławków (praca w biurze i w terenie),
b)umowa o pracę na czas określony, w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy,
c)wymiar czasu pracy 1 etat,
d)wynagrodzenie składa się z obligatoryjnych elementów:
- miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego od 4 500,00 zł brutto,
- dodatku za wieloletnią pracę w zależności od posiadanego stażu pracy (5%-20% wynagrodzenia zasadniczego zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych),
- dodatku dla pracowników socjalnych w wysokości 400 brutto zł,
- dodatkowego wynagrodzenia rocznego (tzw. 13-stki zgodnie z ustawą o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej),
- nagrody jubileuszowej po osiągnięciu wymaganego ogólnego stażu pracy (75%-400% zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych),
e)pakiet świadczeń socjalnych (dofinansowanie wypoczynku, dofinansowanie wyjazdu dzieci, zapomoga losowa, zapomoga socjalna, pomoc rzeczowa oraz finansowa związana ze zwiększonymi wydatkami w okresie zimowym),
f)możliwość uczestnictwa w Pracowniczej Kasie Zapomogowo-Pożyczkowej, pozwalającej
na uzyskanie dodatkowych środków pieniężnych na nieprzewidziane lub zaplanowane wydatki,
g)możliwość skorzystania z grupowego ubezpieczenia na życie i zdrowie.
Godziny pracy: 07:00 - 15:00
Umowa o pracę w zastępstwie: 06.05.2024-05.08.2024
przeprowadzanie wywiadów środowiskowych, prowadzenie pracy socjalnej z wykorzystywaniem metod pracy socjalnej, udzielanie wskazówek i pomocy w zakresie rozwiązywania spraw życiowych oraz informowanie o dostępnych formach pomocy, prowadzenie postępowań administracyjnych w sprawach realizowanych przez Zespół Pomocy Środowiskowej.
Wszelkie niezbędne informacje znajdują się pod linkiem: https://bip.mops.slawkow.pl/bipkod/34269024

Inne wymagania
Wymagania niezbędne:
1.obywatelstwo polskie,
2.pełna zdolność do czynności prawnych i korzystanie z pełni praw publicznych,
3.niekaralność (brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe),
4.nieposzlakowana opinia,
5.znajomość ustawy z dnia 12 marca 2004 o pomocy społecznej,
6.wykształcenie niezbędne do wykonywania zawodu pracownika socjalnego zgodnie z art. 116 oraz 156 ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej (Dz. U. z 2023 r., poz. 901) oraz przepisów ustawy z dnia 16 lutego 2007 roku o zmianie ustawy o pomocy społecznej (Dz. U. z 2007 r., Nr 48, poz. 320) tj.: spełnienie co najmniej jednego z niżej wymienionych warunków:
a)posiadanie dyplom ukończenia kolegium pracowników służb społecznych,
b)ukończone studia wyższe na kierunku praca socjalna (tj. studia wyższe pierwszego stopnia (licencjackie) o kierunku praca socjalna albo studia wyższe drugiego stopnia (uzupełniające magisterskie) o kierunku praca socjalna),
c)do dnia 31 grudnia 2013 r. ukończone studia wyższe o specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego na jednym z kierunków: pedagogika, pedagogika specjalna, politologia, polityka społeczna, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie (dotyczy studentów, którzy rozpoczęli realizację wskazanej wyżej specjalności począwszy od 01 października 2008 roku, a dyplom ukończenia studiów uzyskali w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 grudnia 2013 roku i w toku studiów zrealizowali wymaganą liczbę 330 godzin przedmiotów oraz odbyli 240 godzin praktyk zawodowych w zakresie wskazanym w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 stycznia 2008 r. w sprawie specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego realizowanej w szkołach wyższych (Dz. U. z 2008 r., Nr 27, poz. 158)),
d)przed dniem 01 stycznia 2007 r. otrzymanie dyplomu wyższej szkoły zawodowej o specjalności praca socjalna,
e)do dnia 1 stycznia 2008 r. otrzymanie dyplomu uzyskania tytułu zawodowego w zawodzie pracownika socjalnego (absolwenci szkoły policealnej, posiadający dyplom potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w zawodzie pracownika socjalnego),
f)przed dniem 1 stycznia 2008 r. ukończenie lub kontynuowanie studiów wyższych o specjalności praca socjalna na jednym z kierunków: pedagogika, politologia, polityka społeczna, psychologia, socjologia lub nauki o rodzinie, po uzyskaniu dyplomu ukończenia,
g)ukończone przed 1 maja 2004 r. studia wyższe na kierunkach: pedagogika, psychologia, politologia i nauki społeczne lub socjologia,
h)ukończone do dnia 31 października 2007 roku studia wyższe magisterskie na kierunkach: pedagogika, psychologia, politologia lub socjologia, pod warunkiem, że w dniu wejścia w życie ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej, tj.: w dniu 1 maja 2004 roku osoba kontynuowała studia magisterskie na wyżej wymienionych kierunkach,
i)rozpoczęte przez 1 maja 2004 r. studia wyższe licencjackie lub wyższe magisterskie na kierunkach: pedagogika, psychologia, politologia lub socjologa, po uzyskaniu dyplomu ukończenia tych studiów.
Wymagania dodatkowe:
1.doświadczenie w przygotowywaniu dokumentacji urzędowej,
2.biegła znajomość obsługi urządzeń biurowych i komputera z typowym oprogramowaniem biurowym,
3.znajomość oraz umiejętność zastosowania i interpretacji przepisów z zakresu ustaw:
a)o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy,
b)o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie,
c)o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej,
d)innych ustaw i rozporządzeń związanych z realizacją zadań pomocy społecznej,
4.umiejętność skutecznej komunikacji,
5.umiejętność dobrej organizacji pracy,
6.mile widziane doświadczenia w pracy na stanowisku Pracownika socjalnego
Wszelkie niezbędne informacje znajdują się pod linkiem: https://bip.mops.slawkow.pl/bipkod/34269024 Wykształcenie niezbędne do wykonywania zawodu pracownika socjalnego zgodnie z art. 116 oraz 156.

Rodzaj zatrudnienia
Umowa o pracę w zastępstwie

System wynagradzania
Czasowy ze stawką miesięczną

Zmianowosc
jedna zmiana

Wyksztalcenia
wyższe (w tym licencjat)

  • Praca Sławków
  • Pracownik produkcji Sławków
  • Pracownik biurowy Sławków
  • Pracownik fizyczny Sławków
  • Sławków - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    113 581
    19 190