PRACOWNIK DS. BADAŃ I ANALIZ W DZIALE PROGRAMOWANIA I ANALIZ [NABÓR: ROPS/09/2024]
  • Katowice
Katowice, Modelarska 10, 40-142 Katowice, powiat: m. Katowice, woj: śląskie
REGIONALNY OŚRODEK POLITYKI SPOŁECZNEJ WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO
21. 5. 2024
od 6 200 do 6 500 PLN (Wynagrodzenie brutto)

- Więcej informacji na stronie: https://bip-slaskie.pl/rops/dokument/1715253636,1133445168
- Nr ref.: ROPS/09/2024 z dnia 09.05.2024 roku.
- Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego, 40-142 Katowice ul. Modelarska 10, www.rops-katowice.pl ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze Pracownik ds. badań i analiz w Dziale Planowania i Analiz.
- Liczba lub wymiar etatu: 1 etat
- Miejsce wykonywania pracy: Katowice
- Główne obowiązki: Realizacja wybranych zadań przewidzianych w projekcie Koordynacja działań w zakresie polityki społecznej ROPS WSL", w tym: prowadzenie badań, diagnoz oraz monitorowanie sytuacji w wybranych dziedzinach polityki społecznej; rozpoznawanie i mapowanie zasobów oraz potrzeb instytucji i podmiotów lokalnych, w tym organizacji pozarządowych; planowanie odpowiednich interwencji na szczeblu województwa; prowadzenie działań mających na celu opracowanie lokalnych planów rozwoju usług społecznych i deinstytucjonalizacji; aktualizacja zapisów Regionalnego planu rozwoju usług społecznych i deinstytucjonalizacji; realizacja, we współpracy z pozostałymi ROPS, wspólnych badań regionalnych; prowadzenie bieżącej analizy potrzeb szkoleniowych kadr instytucji i podmiotów działających w różnych dziedzinach polityki społecznej; opracowanie zaleceń dot. organizacji szkoleń; zbieranie i analiza danych dotyczących sektora ekonomii społecznej w województwie śląskim; organizacja warsztatów dla JST dot. analizy danych na potrzeby opracowania dokumentów programowych.
- Godziny pracy: 7:30-15:30.

Inne wymagania
- WYMAGANIA NIEZBĘDNE: Wykształcenie wyższe, preferowane z zakresu nauk społecznych, w szczególności: socjologii, polityki społecznej, pracy socjalnej, politologii, pedagogiki, ekonomii oraz nauk o rodzinie. STAŻ PRACY: Główny specjalista: min. 4 - letni staż pracy, Starszy specjalista: min. 3 - letni staż pracy, Specjalista: staż pracy nie jest wymagany. Posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych. Posiadanie nieposzlakowanej opinii. Brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe. Stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na określonym stanowisku. Obywatelstwo polskie. Wiedza z zakresu metodologii badań społecznych i statystyki. Umiejętność analizy danych. Umiejętność twórczego pisania tekstów. Umiejętność sprawnej obsługi pakietu Microsoft Office. Znajomość treści ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej (t.j. Dz.U. z 2023 r., poz. 901 ze zm.) w części dotyczącej zadań samorządu województwa. Znajomość treści Statutu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego (BIP ROPS). Znajomość struktury dokumentu Strategia Polityki Społecznej Województwa Śląskiego na lata 2020-2030 (strona internetowa ROPS, zakładka: Strategia, programy i badania). Znajomość struktury dokumentu Program przeciwdziałania ubóstwu i wykluczeniu społecznemu w województwie śląskim na lata 2018-2023 (strona internetowa ROPS, zakładka: Strategia, programy i badania).
- WYMAGANIA DODATKOWE: Umiejętności organizacyjne, w tym umiejętne organizowanie własnej pracy. Umiejętność pracy w zespole. Znajomość przepisów prawnych z zakresu pomocy społecznej. Umiejętność stosowania zaawansowanych funkcji programów Word i Excel. Umiejętność tworzenia raportów z badań i analiz. Umiejętność samodzielnego projektowania i prowadzenia badań i analiz. Prawo jazdy kategorii B. UMIEJĘTNOŚCI OSOBISTE: Wysoki poziom umiejętności interpersonalnych. Wysoka kultura osobista. Umiejętność analitycznego myślenia. Sumienność i dokładność. Kreatywność.

Rodzaj zatrudnienia
Umowa o pracę na czas określony

System wynagradzania
Czasowy ze stawką miesięczną

Zmianowosc
jedna zmiana

Wyksztalcenia
wyższe (w tym licencjat)

  • Praca Katowice
  • Specjalista ds. analizy i statystyki Katowice
  • Specjalista ds. badań i rozwoju Katowice
  • Specjalista ds. chłodnictwa i klimatyzacji Katowice
  • Specjalista ds. kadr i płac Katowice
  • Specjalista ds. BHP i ochrony środowiska Katowice
  • Technik żywienia i gospodarstwa domowego Katowice
  • Pracownicy uczelni w Polsce Katowice
  • Pracownik ds. administracji Katowice
  • Pośrednik w obrocie nieruchomościami Katowice
  • Doradca podatkowy w Polsce Katowice
  • Katowice - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    76 956
    15 055