PODINSPEKTOR DS. GOSPODARKI WODNO-ŚCIEKOWEJ W WYDZIALE KOMUNALNYM
  • Racibórz
Racibórz, Batorego 6, 47-400 Racibórz, powiat: raciborski, woj: śląskie
Urząd Miasta Racibórz
21. 5. 2024
od 4 300 PLN (Wynagrodzenie brutto)
Informacje o stanowisku

Zadania:
1) utrzymanie sieci i urządzeń kanalizacji deszczowej:
a) opracowanie potrzeb w zakresie inwestycji, remontów i bieżącego utrzymania,
b) zlecanie zadań w zakresie projektów technicznych oraz realizacji robót budowlanych i usług,
c) nadzór nad realizacją robót dotyczących bieżącego utrzymania, ich odbiory i rozliczanie,
2) przygotowanie projektów uchwał Rady Miasta w sprawach:
a) aktualizacji, weryfikacji lub utworzenia aglomeracji,
b) zatwierdzenia regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków,
c) zatwierdzenia wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodnych i kanalizacyjnych,
3) współpraca z Wodociągami Raciborskimi Sp. z o. o. w sprawie planowania rozwoju sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, w tym prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych,
4) prowadzenie spraw dotyczących Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych,
5) koordynacja procesu przyłączeniowego oraz współpraca z podmiotami zewnętrznymi w zakresie kontroli w terenie,
6) przygotowanie projektów decyzji zezwalających na prowadzenie działalności w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzanie ścieków,
7) prowadzenie spraw związanych z uzyskaniem dla miasta pozwoleń wodnoprawnych na odprowadzanie wód opadowych i roztopowych, ujętych w sieci kanalizacyjne, do wód powierzchniowych lub ziemi,
8) wykonywanie zadań nałożonych na gminę w ww. pozwoleniach wodnoprawnych,
9) prowadzenie spraw dotyczących wód opadowych lub roztopowych w ramach usług wodnych oraz opłat z tym związanych,
10) dokonywanie na rzecz Urzędu Miasta zamówień i zakupów mając na uwadze przepisy wewnętrzne dotyczące zasad udzielania przez jednostki organizacyjne Urzędu zamówień publicznych związanych z zakresem zadań prowadzonych na stanowisku.
Wymagania:
1) niezbędne:
a) wykształcenie wyższe
b) obywatelstwo polskie
c) pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw
publicznych
d) brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe
e) nieposzlakowana opinia
2) dodatkowe (mile widziane):
a) wykształcenie wyższe w zakresie gospodarki wodno ściekowej lub studia
podyplomowe w tym zakresie)
b) roczne doświadczenie zgodne z zakresem zadań realizowanych na stanowisku
c) znajomość ustawy o samorządzie gminnym, ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzeniu ścieków, Prawo wodne ( dział I, w dziale II rozdz. I, w dziale III rozdz. od I do III, w dziale V rozdz. I, w dziale VI rozdz. I, II, V, dział IX)

Rodzaj zatrudnienia
Umowa o pracę w zastępstwie

System wynagradzania
Czasowy ze stawką miesięczną

Zmianowosc
jedna zmiana

  • Praca Racibórz
  • Racibórz - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    82 870
    15 696