P.O. Koordynator Zespołu Księgowego
  • Bielsko-Biała
Bielsko-Biała, Bielsko-Biała, Śląskie, Polska
Cooper Standard Polska Sp. z o.o. Oddział w Bielsku-Białej
10. 9. 2024
Informacje o stanowisku

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • Koordynacja zadań w ramach procesu General Ledger / Fixed Assets / Month end close / Account reconciliation;
  • Tworzenie raportów na potrzeby grupy;
  • Monitorowanie efektywności procesu (KPI);
  • Weryfikacja księgowań oraz ich akceptacja w systemie księgowym;
  • Uzgadnianie kont bilansowych w systemie pod względem prawidłowości zapisów księgowych;
  • Koordynowanie procedury zamknięcia miesiąca;
  • Zapewnienie terminowego wykonywania zleconych zadań;
  • Praca na rynku polski, czeskim, włoskim i hiszpańskim;
  • Zapewnienie zgodności z przepisami rachunkowości, podatkowymi, korporacyjnymi oraz kontrolami SOX;
  • Wspieranie w corocznych audytach grupowych i statutowych;
  • Zarządzanie pracą i planowanie działań zespołu, motywowanie i wspieranie pracowników;
  • Prowadzenie regularnych spotkań z zespołem oraz jeden na jeden;
  • Wyznaczanie celów dla całego zespołu;
  • Przeprowadzanie rekrutacji nowych pracowników;
  • Kontrola i uaktualnianie procedur;
  • Wsparcie zespołu w trudnych i złożonych zadaniach, reagowanie na eskalowane problemy, ścisła współpraca z innymi działami AP, AR, LC oraz CO;
  • Wsparcie inicjatyw ciągłego doskonalenia procesów, migracji danych oraz innych dodatkowych projektów;
  • Budowanie i utrzymywanie dobrych relacji z klientami/stakeholderami oraz koordynacja procesu;

WYMAGANIA:
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (rachunkowość, finanse itp.);
  • Min. 5-7 lat doświadczenia zawodowego w procesach księgowych w tym Centrum Usług Biznesowych (Gl/FA/AP/AR);
  • Bardzo dobra znajomość j. angielskiego;
  • Znajomość innych języków będzie dodatkowym atutem;
  • Umiejętność rozwiązywania problemów;
  • Wysokie zdolności komunikacyjne i organizacyjne oraz wysoka kultura osobista;
  • Samodzielność, bycie otwartym na nowe wyzwania, elastyczność i zdolności do szybkiej adaptacji do zmieniających się warunków;
  • Praktyczna znajomość SAP;
  • Znajomość procesów GL;
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem jako atut;
  • Znajomość procesów SOX;

OFERUJEMY:

  • Praca Bielsko-Biała
  • Bielsko-Biała - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    109 770
    20 536