PLC Automation Engineer
  • Kraków
Kraków, Kraków, Województwo małopolskie, Polska
S2Innovation Sp. z o.o.
2. 10. 2024
Informacje o stanowisku

Opis stanowiska:

Poszukujemy doświadczonego Programisty PLC specjalizującego się w systemach Beckhoff (ewentualnie Siemens), który dołączy do naszego zespołu. Projekt jest realizowany dla klienta zagranicznego, a większość komunikacji będzie odbywać się w języku angielskim.

Praca u klienta z biura w Lund, w Szwecji.

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za programowanie i testowanie systemów automatyki przemysłowej opartych na steronikach PLC Beckhoff. Głównym zadaniem będzie wsparcie grupy Motion Control & Automation w Europejskim Źródle Spalacyjnym (ang. European Spallation Source - ESS).

Praca w ESS oznacza bycie w czołówce nauki i technologii, przyczyniając się do projektów, które mogą zmienić świat. Niezależnie od tego, czy jesteś badaczem, który chce przesunąć granice ludzkiej wiedzy, inżynierem, który chce zbudować najnowocześniejszą infrastrukturę, czy technikiem podekscytowanym zaawansowanym oprzyrządowaniem, ESS oferuje dynamiczną, ekscytującą i znaczącą karierę. Połączenie doskonałości naukowej, międzynarodowej współpracy i koncentracji na rozwiązywaniu globalnych wyzwań sprawia, że jest to niezwykłe miejsce do pracy.

Obowiązki:

  • Projektowanie i implementacja oprogramowania sterowników PLC Beckhoff,
  • Tworzenie i modyfikacja programów w środowisku TwinCAT,
  • Konfiguracja kontrolerów ruchu (motion controllers),
  • Testowanie podsystemów,
  • Uruchomienie oraz planowanie testowania i zapewnienie prawidłowej jakości,
  • Uruchomienie szaf sterowniczych i powiązanych podsystemów,
  • Diagnozowanie i rozwiązywanie problemów technicznych,
  • Współpraca z zespołem inżynierów oraz klientami w celu określenia wymagań projektowych,
  • Przygotowywanie dokumentacji technicznej oraz instrukcji obsługi,
  • Zapewnienie, że wszystkie prace wykonywane są zgodnie z zapewnieniem jakości ESS, strategią integracji ICS i polityką ESH,
  • Aktywny udział w pracach związanych z jakością produktu i procesu.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe techniczne z zakresu automatyki, elektrotechniki lub pokrewnych,
  • Minimum 3 lata doświadczenia w programowaniu PLC,
  • Znajomość i doświadczenie w tworzeniu sterowników PLC z wykorzystaniem Beckhoff TwinCAT3, TwinCAT Motion, TwinSAFE,
  • Umiejętność czytania schematów elektrycznych,
  • Zdolności analityczne oraz umiejętność rozwiązywania problemów,
  • Komunikatywność oraz umiejętność pracy w zespole,
  • Doświadczenie w weryfikacji i walidacji systemów automatyki przemysłowej,
  • Doskonałe umiejętności komunikacji i współpracy,
  • Doskonała znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie jest obowiązkowa,
  • Znajomość innych języków europejskich będzie dodatkowym atutem,
  • Doświadczenie w pracy z narzędziami do zarządzania kodem źródłowym i systemami kontroli wersji (Git),
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację techniczną.

Mile widziane:

  • Doświadczenie z Python i/lub C#,
  • Doświadczenie w kierowaniu technicznym lub zarządzaniu projektami,
  • Doświadczenie w projektowaniu sprzętu dla systemów sterowania opartych na sterownikach PLC firmy Beckhoff,
  • Doświadczenie we współpracy z narzędziami elektronicznymi, takimi jak Jira,
  • Doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku.

Oferujemy:

  • pracę przy innowacyjnych projektach,
  • mieszkanie w Lund, w Szwecji,
  • pomoc przy relokacji,
  • opiekę medyczna Medicover,
  • kartę Multisport,
  • kursy doszkalające na platformie Udemy,
  • lekcje angielskiego,
  • comiesięczne spotkania zespołu (Knowledge Sharing Day) przy pizzy :)

  • Praca Kraków
  • Kraków - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    110 407
    18 648