Płatne Praktyki w Zespole Tax Compliance (VAT, CIT)
  • Katowice
Katowice, Katowice, śląskie, Polska
BDO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.
16. 5. 2024

BDO to globalna sieć firm audytorsko-doradczych. Działamy w 166 krajach i zatrudniamy ponad 115 000 Ekspertów i Specjalistów, dzięki którym zapewniamy naszym Klientom wyjątkową obsługę. Na polskim rynku jesteśmy obecni od 1991 roku jako jedna z pierwszych międzynarodowych firm o tym profilu. Wśród naszych Klientów są kluczowe podmioty giełdowe, duże grupy kapitałowe, a także średnie polskie i międzynarodowe przedsiębiorstwa oraz firmy rodzinne. Od zawsze stawiamy na wiedzę, profesjonalizm i relacje oparte na zaufaniu.
Opis stanowiska:

Zespół Tax Compliance w Katowicach zajmuje się:

  • pomocą przy rejestracji VAT
  • rozliczaniem podatku VAT
  • sporządzaniem deklaracji VAT
  • sporządzaniem JPK-VAT
  • sporządzaniem sprawozdań finansowych oraz rocznego CIT-8
  • wsparciem podczas audytów

Nasz zespół w Katowicach obsługuje kilkadziesiąt spółek międzynarodowych, zapewniając im najwyższy poziom usług w zakresie Tax Compliance.

Co będziesz robił i czego dowiesz się w czasie praktyk?

  • zapoznasz się ze stosowanymi zasadami rachunkowości, procedurami obowiązującymi w BDO oraz programami wykorzystywanymi do obsługi zleceń
  • zrealizujesz szkolenia, które przygotują Cię do dalszej pracy zawodowej - poznasz między innymi obszar etyki i niezależności, przeciwdziałania praniu pieniędzy czy raportowania schematów podatkowych
  • utrwalisz wiedzę o podstawowych przepisach obowiązku podatkowego w zakresie VAT i CIT
  • nauczysz się tworzyć pliki JPK
  • poznasz standardy współpracy z Klientami

Wymagania:

  • chcesz zrealizować praktykę, która oferuje zarówno zdobycie wiedzy merytorycznej, jak i praktycznych umiejętności
  • dobrze znasz pakiet MS Office
  • biegle posługujesz się językiem polskim, a język angielski znasz na poziomie komunikatywnym (minimum B1)
  • dobrze organizujesz czas własnej pracy, ale potrafisz też pracować w zespole

Oferujemy:

W ramach praktyk gwarantujemy Ci:

  • płatne praktyki z możliwością nawiązania długofalowej współpracy
  • elastyczne godziny pracy
  • dostęp do wewnętrznego systemu szkoleń merytorycznych i treningów umiejętności miękkich "Akademia BDO"
  • zdobycie dodatkowych umiejętności w zakresie rachunkowości, pracy w zespole, obowiązujących przepisów prawa - w tym prawa podatkowego (VAT, CIT)
  • rozwój zawodowy w międzynarodowym środowisku
  • uczestnictwo w różnorodnych projektach realizowanych dla naszych Klientów

  • Praca Katowice
  • Doradca podatkowy w Polsce Katowice
  • Pracownicy uczelni w Polsce Katowice
  • Pośrednik w obrocie nieruchomościami Katowice
  • Katowice - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    119 135
    19 322