Operator służby kontroli ruchu statków
  • Ustka
operator służby kontroli ruchu statków
Ustka, Ustka, pomorskie, Polska
BIP Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - Służba Cywilna
5. 10. 2024
Informacje o stanowisku

Opis stanowiska pracy

Urząd Morski w Gdyni

Dyrektor poszukuje kandydatów-kandydatek na stanowisko:

operator służby kontroli ruchu statków do spraw bezpieczeństwa ruchu morskiego w Inspektoracie Nadzoru i Monitorowania Bezpieczeństwa Ruchu Morskiego

81-338 Gdynia ul.Chrzanowskiego 10

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • zarządza ruchem statków korzystających z systemu rozgraniczenia ruchu TSS Ławica Słupska zgodnie z postanowieniami prawidła 10 przepisów konwencji COLREG 1972 oraz Przepisów Służby Kontroli Ruchu Statków
  • prowadzi serwis informacji nautycznej, hydrologiczno-meteorologicznej, stanu zalodzenia dla obszarów objętych systemem monitorowania z uwzględnieniem dostępnych prognoz pogody, informacji ze stacji hydrometeorologicznych
  • prowadzi monitoring obszarów przyległych do stref: 6, 6a, 6b, 6c okresowo zamykanych dla żeglugi i rybołówstwa, współpracuje z Centralnym Poligonem Sił Powietrznych
  • realizuje ustalone procedury postępowania w zakresie bezpiecznej żeglugi z uwzględnieniem planowanych operacji na obszarach budowy i eksploatacji morskich farm wiatrowych oraz związanych z nimi utrudnień na obszarze TSS
  • realizuje serwis organizacji ruchu statków zgodnie z obowiązującymi instrukcjami w sytuacjach ograniczeń żeglugi w obszarze TSS związanych z ćwiczeniami wojskowymi oraz operacjami układania kabli podmorskich
  • monitoruje ruch statków stanowiących potencjalne niebezpieczeństwo dla żeglugi lub stanowiących zagrożenie bezpieczeństwa na morzu, bezpieczeństwa ludzi lub środowiska morskiego oraz zdarzenia mające wpływ na bezpieczeństwo statku

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

charakter stanowiska i sposób wykonywania na nim zadań (zgodnie z opisem stanowiska pracy)
- nietypowe godziny pracy (równoważny system czasu pracy),
- krajowe wyjazdy służbowe,
- zagraniczne wyjazdy służbowe,
- pernamentna obsługa klientów zewnętrznych

miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy
- brak podjazdu
- brak toalety dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych
- brak drzwi odpowiedniej szerokości
- brak miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych

czynniki fizyczne
- promieniowanie: elektromagnetyczne niejonizujące - strefa bezpieczna

inne czynniki, w tym niebezpieczne
- uciążliwości związane z obsługą monitorów ekranowym powyżej 4 godzin dziennie,
- praca zmianowa/nocna

Inne informacje:

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.

  • oferty niekompletne, w tym brak własnoręcznie podpisanych listu motywacyjnego i wymaganych oświadczeń oraz złożone po terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data stempla pocztowego),

  • Urząd poinformuje osoby, które zakwalifikowały się do poszczególnych etapów naboru telefonicznie lub drogą elektroniczną, a brak kontaktu jest równoznaczny z niezakwalifikowaniem kandydata do dalszych etapów naboru,

  • aplikacje odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone,

  • proponowane wynagrodzenie zasadnicze brutto: 6292,72 zł + dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat) od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego, w zależności od udokumentowanego stażu pracy + dodatkowe wynagrodzenie roczne,

  • do składania ofert zachęcamy również osoby niepełnosprawne, które spełniają wymagania określone w ogłoszeniu,

  • dodatkowe informacje można uzyskać pod nr. tel.: 58 355 36 00, 59 815 22 62

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

niezbędne

wykształcenie: wyższe i dyplom na poziomie operacyjnym w dziale pokładowym albo wykształcenie wyższe i kurs odpowiedniej specjalności albo wykształcenie wyższe o specjalności inżynieria ruchu morskiego

doświadczenie zawodowe/staż pracy

doświadczenia zawodowego

pozostałe wymagania niezbędne:

  • komunikatywna znajomość języka angielskiego (A2 wg ESOKJ)
  • świadectwo przeszkolenia w zakresie wykorzystania radaru i ARPA na poziomie operacyjnym
  • świadectwo operatora GMDSS GOC lub ROC lub CSO lub SRC
  • znajomość Nawigacyjnego Słownika Frazeologicznego IMO oraz Międzynarodowego Prawa Drogi Morskiej
  • znajomość przepisów krajowych i międzynarodowych dotyczących bezpieczeństwa i monitorowania ruchu morskiego w zakresie wykonywanych zadań
  • znajomość systemów monitorowania ruchu morskiego, ze szczególnym uwzględnieniem systemów: AIS, SAT-AIS, LRIT
  • podstawowa znajomość Regulaminu Radiokomunikacyjnego w zakresie łączności morskiej
  • umiejętność komunikacji
  • umiejętność organizacji pracy i orientacji na osiąganie celów
  • w służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • umiejętność współpracy
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

wymagania dodatkowe

  • kurs Operatora VTS oraz obsługi ECDIS, SWIBŻ,NSW
  • posiadanie certyfikatów PFSO lub SSO lub CSO
  • dyplom na poziomie zarządzania w dziale pokładowym
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego (B2 wg ESOKJ)
  • znajomość przepisów Służby VTS, przepisów portowych oraz dotyczących ochrony środowiska morskiego w zakresie wykonywanych zadań
  • znajomość działania i obsługi systemów i aplikacji: ECDIS, baza danych VTS, morskie systemy wymiany informacji
  • znajomość logistyki w zakresie obrotu portowego oraz składania formalności sprawozdawczych

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:

  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • kopia świadectwa przeszkolenia w zakresie wykorzystania radaru i ARPA na poziomie operacyjnym
  • kopia świadectwa operatora GMDSS GOC lub ROC lub CSO lub SRC
  • oświadczenie, że w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. kandydatka/kandydat nie pracowała/ł, nie pełniła/ł służby w organach bezpieczeństwa państwa i nie była/był współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów. Nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • kopia certyfikatów PFSO lub SSO lub CSO
  • kopia dyplomu na poziomie zarządzania w dziale pokładowym

  • Dokumenty należy złożyć do: 2024-10-14
    Decyduje data:stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu
    Miejsce składania dokumentów:
    ul. Chrzanowskiego 10
    81-338 Gdynia

  • Praca Ustka
  • Operator Ustka
  • Operator maszyn Ustka
  • Ustka - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    110 407
    18 648