Network Engineer (m/f)
  • Katowice
Katowice, Katowice, śląskie, Polska
Gi Group
28. 4. 2024

104655

Obowiązki

  • Projektowanie, wdrażanie i utrzymanie globalnej infrastruktury sieciowej,
  • Monitorowanie wydajności sieci, zapewnienie dostępności i niezawodności systemu
  • Tworzenie połączeń sieciowych i konfiguracji,
  • Konfigurowanie i instalowanie różnych urządzeń i usług sieciowych (np. routerów, przełączników, zapór ogniowych, równoważników obciążenia, VPN, QoS),
  • Współpraca z wewnętrznymi zespołami IT firmy oraz zewnętrznymi dostawcami rozwiązań sieciowych,
  • Rozwiązywanie problemów sieciowych na poziomie 2 i 3 linii wsparcia,
  • Audyty sieci oraz testy penetracyjne.

Wymagania

  • Minimum 5 lat doświadczenia w projektowaniu i zarządzaniu siecią na poziomie globalnym,
  • Głębokie zrozumienie protokołów sieciowych (np. IPSEC, HSRP, BGP, OSPF, 802.11, QoS),
  • Doświadczenie w konfiguracji i utrzymaniu usług (SD-WAN, MPLS, VPN, VLAN, sieci bezprzewodowe, firewalle),
  • Doświadczenie w obszarze sprzętu firmowego: Cisco, Fortinet, HPE, Aruba i innych,
  • Praktyczne doświadczenie w monitorowaniu, diagnostyce sieci oraz narzędziach analityki sieciowej,
  • Otwartość na pracę hybrydową (1-2 dni w tyg. z biura) oraz podróże służbowe (max. 20% czasu pracy),
  • Certyfikacja CCNP lub wyższa (CCIE i/lub CISSP),
  • Doświadczenie w międzynarodowym środowisku jest atutem.

Oferujemy

  • Bogaty pakiet szkoleń specjalistycznych w Polsce i za granicą,
  • Pakiet świadczeń socjalnych, w tym możliwość uczestnictwa w licznych eventach firmowych,
  • Pakiet benefitów (opieka medyczna, karta Multi-Sport, szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne, kursy językowe, bony, premia roczna),
  • Udział w ciekawych międzynarodowych projektach podnoszących kwalifikacje zawodowe,
  • Samodzielne stanowisko pracy z możliwością wdrażania własnych pomysłów i inicjatyw,
  • Bardzo dobra atmosfera pracy tworzona przez zgrany zespół profesjonalistów z różnych krajów,
  • Możliwość stałego podnoszenia kompetencji językowych,
  • Praca w rozpoznawalnej, stabilnej firmie, znajdującej się w fazie dużego wzrostu.

Źródło: Grafton/Praca

  • Praca Katowice
  • Katowice - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    116 127
    19 315