Młodszy specjalista
  • Kielce
Kielce, Kielce, świętokrzyskie, Polska
Służba Cywilna
24. 2. 2024
Informacje o stanowisku

Wyższy Urząd Górniczy w Katowicach

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów-kandydatek na stanowisko:

Młodszy specjalista do spraw statystyki i administracji

w Okręgowym Urzędzie Górniczym w Kielcach

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Gromadzi i przetwarza dane dotyczące działalności Urzędu, w zakresie sprawowanego nadzoru i kontroli nad zakładami górniczymi, analizuje otrzymane informacje oraz oblicza odpowiednie wskaźniki, w celu sporządzenia informacji, sprawozdań i opracowań statystycznych w celu realizacji zadań Urzędu w tym zakresie.
  • Prowadzi ewidencję zakładów górniczych, obejmującą miedzy innymi: wielkość zatrudnienia, roczne wydobycie kopaliny oraz zarejestrowane w formie elektronicznej informacje o wypadkach i zdarzeniach, w celu dostarczenia danych niezbędnych do sporządzenia informacji o stanie bezpieczeństwa w zakładach górniczych.
  • Prowadzi obsługę kancelaryjną Urzędu, w szczególności wykonuje czynności związane z odbieraniem, rozdzielaniem oraz wysyłaniem przesyłek, w tym komputerowym systemie obiegu dokumentów w celu zapewnienie jego prawidłowego funkcjonowania.
  • Gromadzi oraz udostępnia materiały i dane statystyczne w okresach rocznych, w celu realizacji zadań wynikających ze Strategii działania urzędów oraz redaguje Plan pracy, sprawozdania ich realizacji oraz przetwarza dane statystyczne, w celu dostarczenia informacji o stopniu realizacji Planu pracy Urzędu.
  • Przetwarza dane zawarte w kartach pracy pracowników inspekcyjno-technicznych urzędu w zakresie przeprowadzonych kontroli, nadzorów nad akcjami, badaniami powypadkowymi, zatrzymanymi robotami i stwierdzonymi nieprawidłowościami, w celu dostarczenia bieżącej informacji dla kierownictwa Urzędu.
  • Wprowadza niezbędne dane do Biuletynu Informacji Publicznej (BIP), w celu realizacji zadań Urzędu.
  • Przyjmuje akta wytworzone w Urzędzie wg ustalonego harmonogramu w zakresie prawidłowego tworzenia teczek spraw i ich przygotowania do przekazania do archiwum zakładowego, porządkuje akta, ewidencjonuje posiadane i przejmowane akta, przechowuje w celu zabezpieczenia materiałów archiwalnych i dokumentacji niearchiwalnej.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

  • wykształcenie: wyższe o profilu ekonomicznym lub pokrewnym (matematyka, statystyka, ekonometria, informatyka)
  • Znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej, w tym urzędów górniczych i ich zadań wynikających z obowiązujących przepisów.
  • Znajomość przepisów Prawa geologicznego i górniczego i ustawy o służbie cywilnej.
  • Znajomość pakietu MS Office, ze szczególnym uwzględnieniem arkusza kalkulacyjnego i programu do tworzenia prezentacji multimedialnych.
  • Obsługa poczty elektronicznej.
  • Wiedza z zakresu statystyki i analizy danych.
  • Skuteczna komunikacja, samodzielność i inicjatywa, myślenie analityczne.
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa ukraińskiego – dotyczy obywateli Ukrainy, przebywających legalnie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub których pobyt na tym terytorium jest uznawany za legalny na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego albo obywatelstwa innego państwa Unii Europejskiej albo obywatelstwa innego państwa, którego obywatele na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego posiadają prawo podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego doświadczenia w obszarze sporządzania opracowań danych statystycznych lub na stanowisku w administracji lub przy obsłudze sekretariatu lub kancelarii
  • wykształcenie: wyższe magisterskie o profilu ekonomicznym lub pokrewnym (matematyka, statystyka, ekonometria, informatyka)
  • Znajomość języka SQL

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:

  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • Oświadczenie, że w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. kandydatka/kandydat nie pracowała/ł, nie pełniła/ł służby w organach bezpieczeństwa państwa i nie była/był współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów. Nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później.
  • Kopia dokumentu potwierdzającego legalność przebywania/pobytu na terytorium RP – dotyczy obywateli Ukrainy, przebywających legalnie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub których pobyt na tym terytorium jest uznawany za legalny na podstawie ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa
  • Obywatele Ukrainy, przebywający legalnie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub których pobyt na tym terytorium jest uznawany za legalny na podstawie ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa nie muszą składać dokumentu potwierdzającego znajomość języka polskiego
  • Oświadczenie o posiadanym obywatelstwie
  • W przypadku osób nieposiadających obywatelstwa polskiego - kopia dokumentu potwierdzającego znajomość języka polskiego zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie określenia rodzajów dokumentów potwierdzających znajomość języka polskiego przez osoby nieposiadające obywatelstwa polskiego, ubiegające się o zatrudnienie w służbie cywilnej
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:

  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie znajomości języka SQL

Termin i miejsce składania dokumentów:

  • Dokumenty należy złożyć do: 2024-03-08
  • Decyduje data:stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu
  • Miejsce składania dokumentów:

    Okręgowy Urząd Górniczy w Kielcach

    ul. Wrzosowa 44

    25-211 Kielce

Warunki pracy

  • Wysiłek fizyczny

  • Permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie

    kontroli w innym urzędach

  • Obsługa monitorów ekranowych komputera powyżej 4 godzin dziennie

  • Budynek urzędu posiada udogodnienia dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnością

    ruchową, zgodnie z Deklaracją dostępności Okręgowego Urzędu Górniczego w Kielcach:

    -wszystkie wejścia do budynku są z poziomu gruntu,

    -przy wejściach głównych zainstalowane są systemy przywoławcze dla osób niepełnosprawnych,

    -budynek wyposażony jest w ogólnodostępne windy wyposażone w przyciski z oznaczeniem w języku Braill’a,

    -na parkingu wydzielone są miejsca dla niepełnosprawnych,

    -w budynku można skorzystać z pętli indukcyjnej oraz usługi tłumacza polskiego języka migowego online (PJM)

    -do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.

- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami

- stanowisko pracy mogą ubiegać się również osoby nieposiadające obywatelstwa polskiego, zgodnie z przepisami art. 5 ustawy o służbie cywilnej

  • W ofercie należy podać dane kontaktowe - adres do korespondencji, adres e-mail, numer telefonu.

  • Oferty otrzymane po terminie (decyduje data stempla pocztowego) lub oferty, które nie spełniają wymagań

    niezbędnych zostaną komisyjnie zniszczone bez informowania o tym kandydatów.

  • Dokumenty złożone w aplikacji nie będą zwracane.

  • Kandydaci zakwalifikowani zostaną powiadomieni pisemnie.Dopuszcza się możliwość powiadomienia drogą

    elektroniczną

  • Praca Kielce
  • Specjalista SEO Kielce
  • Specjalista SEM Kielce
  • Specjalista ds. Sprzedaży Kielce
  • Specjalista ds. ofertowania Kielce
  • Specjalista ds. Zarządzania Kielce
  • Specjalista ds. Eksportu Kielce
  • Specjalista ds. transportu Kielce
  • Specjalista ds. HR Kielce
  • Specjalista ds. turystyki Kielce
  • Specjalista ds. Zaopatrzenia Kielce
  • Kielce - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    118 897
    19 714