MŁODSZY BIBLIOTEKARZ W SEKCJI BIBLIOMETRII, DOKUMENTACJI I INFORMATYZACJI W BIBLIOTECE GŁÓWNEJ [2/NBG/2024]
  • Katowice
Katowice, Bankowa 11, 40-007 Katowice, powiat: m. Katowice, woj: śląskie
UNIWERSYTET EKONOMICZNY W KATOWICACH
5. 9. 2024
od 4 900 PLN (Wynagrodzenie brutto)

Ogłoszenie nr 2/NBG/2024 UNIWERSYTET EKONOMICZNY W KATOWICACH
poszukuje pracownika na stanowisko: MŁODSZEGO BIBLIOTEKARZA W SEKCJI BIBLIOMETRII, DOKUMENTACJI I INFORMATYZACJI W BIBLIOTECE GŁÓWNEJ
Zakres obowiązków:
1. obsługa informacyjna użytkowników (Informatorium),
2. rejestracja udostępnień księgozbioru w wolnym dostępie,
3. opieka merytoryczna nad księgozbiorem oraz prace w zakresie porządkowania księgozbioru (włączanie nowości, melioracja księgozbioru itp.),
4. opracowanie kwerend czytelniczych,
5. rejestracja dorobku naukowego pracowników Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach w bazach bibliograficznych i portalach wiedzy,
6. współtworzenie, ujednolicanie i aktualizowanie baz obsługiwanych przez Bibliotekę,
7. pomoc w opracowywaniu materiałów i danych statystycznych do ankiet, wniosków, akredytacji, informatorów itp.,
8. prowadzenie prac biurowych
Pracodawca oferuje:
1. stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy,
2. pracę od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30 lub sporadycznie od 12:00 do 20:00; możliwa również praca w wybrane soboty,
3. wynagrodzenie zasadnicze brutto w wysokości: 4 900 zł,
4. dodatek za staż pracy w wysokości 1% wynagrodzenia zasadniczego za każdy rok zatrudnienia. Dodatek jest wypłacany poczynając od czwartego roku zatrudnienia, z tym że wysokość tego dodatku nie może przekroczyć 20% wynagrodzenia zasadniczego,
5. dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. trzynastka,
6. pracę w przyjaznej atmosferze,
7. pracę, która nie jest monotonna, wymaga zaangażowania i umożliwia rozwój kompetencji zawodowych,
8. możliwość rozwoju zawodowego i zdobywania nowych umiejętności, poprzez udział w szkoleniach i kursach,
9. dofinansowanie do studiów i studiów podyplomowych,
10. dobrze skomunikowaną lokalizację oraz parking dla pracowników,
11. dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych,
12. bogaty zakres świadczeń w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, m.in. dofinansowanie do wypoczynku, pożyczki mieszkaniowe na preferencyjnych warunkach, dofinansowanie opłat z tytułu uczęszczania dziecka/i do żłobka, przedszkola lub innych placówek wychowania przedszkolnego, dofinansowanie opłat z tytułu usług i świadczeń służących wzmacnianiu potencjału zdrowotnego i kulturowego,
13. możliwość skorzystania (na preferencyjnych warunkach) z ubezpieczenia grupowego na życie dla pracowników, ich współmałżonków/partnerów życiowych i dzieci,
14. możliwość przystąpienia do Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej.

Inne wymagania
Niezbędne wymagania:
- wykształcenie:
-- wyższe (preferowany profil: Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo) lub
-- studium bibliotekarskie lub
-- średnie bibliotekarskie lub
-- średnie oraz przeszkolenie bibliotekarskie,
- w przypadku wykształcenia średniego bibliotekarskiego wymagany jest co najmniej roczny staż pracy; w przypadku innych poziomów wykształcenia staż pracy nie jest wymagany.
Wymagania dodatkowe:
- znajomość elektronicznych źródeł informacji naukowej, w tym zasobów Open Access,
- umiejętność wyszukiwania danych w źródłach elektronicznych,
- znajomość tematyki bibliometrii (analiza cytowań, bazy WoS, Scopus),
- znajomość zasad ewaluacji dorobku naukowego,
- znajomość języka angielskiego (poziom średnio zaawansowany),
- znajomość systemu bibliograficznego Expertus i/lub Omega-Psir,
- umiejętność obsługi programów z pakietu MS Office (Word, Excel),
- mile widziane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku.

Rodzaj zatrudnienia
Umowa o pracę na okres próbny

System wynagradzania
Czasowy ze stawką miesięczną

Zmianowosc
jedna zmiana

Wyksztalcenia
średnie ogólnokształcące

  • Praca Katowice
  • Bibliotekarz Katowice
  • Pracownicy uczelni w Polsce Katowice
  • Doradca podatkowy w Polsce Katowice
  • Pośrednik w obrocie nieruchomościami Katowice
  • Bibliotekarz dyplomowany Katowice
  • Technik żywienia i gospodarstwa domowego Katowice
  • Specjalista ds. analizy i statystyki Katowice
  • Specjalista ds. chłodnictwa i klimatyzacji Katowice
  • Specjalista ds. kadr i płac Katowice
  • Specjalista ds. badań i rozwoju Katowice
  • Katowice - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    109 770
    20 536