MID Platform Engineer
  • Warszawa
Warszawa, Warszawa, Województwo mazowieckie, Polska
Link Group
12. 10. 2024

Opis: Poszukujemy doświadczonego Senior GCP Platform Engineer, który dołączy do naszego zespołu i będzie wspierać dwa kluczowe projekty: Platformę Analityczną dla danych i aplikacji AI/ML oraz projekt AI generatywnego wspomagający procesy firmy. Twoim zadaniem będzie budowanie i utrzymywanie nowoczesnej platformy analitycznej opartej na Google Cloud Platform (GCP), zapewniając jej skalowalność, bezpieczeństwo i efektywność.

Kluczowe projekty:

Platforma Analityczna & Produkty Danych:

  • Wzmacnianie i utrzymywanie platformy analitycznej opartej na GCP, wspierającej projekty ML/AI oraz oceny ryzyka i ryzyka IT.
  • Skupienie na inżynierii platformy oraz usprawnianie procesów oceny ryzyka.

Wsparcie GenAI CDD:

  • Tworzenie rozwiązań generatywnego AI w celu automatyzacji przeglądów Customer Due Diligence.
  • Wdrażanie i skalowanie pipeline’ów AI na GCP, wykorzystując usługi takie jak Cloud Run, Vertex AI, BigQuery, i inne, zgodnie z wymogami produkcyjnymi dla nowych segmentów i krajów.

Obowiązki:

  • Budowanie i utrzymywanie platformy na GCP, zapewniając spełnienie wymagań aplikacji i użytkowników.
  • Zarządzanie i optymalizacja komponentów platformy dla projektów analitycznych i ML.
  • Projektowanie i wdrażanie rozwiązań cloud-ready oraz Infrastructure as Code (IaC) przy użyciu Terraform i Azure DevOps.
  • Zapewnienie solidnego monitoringu, logowania i alertowania dla platformy.
  • Współpraca z zespołami międzyfunkcyjnymi w celu eksperymentowania z nowymi architekturami i wdrażania innowacji.
  • Tworzenie skryptów automatyzujących (Python, Golang, Bash) oraz zarządzanie środowiskami Kubernetes.

Wymagane umiejętności:

  • 3+ lat doświadczenia w pracy z GCP, w szczególności przy budowaniu i utrzymywaniu platform.
  • Znajomość Infrastructure as Code (IaC), zwłaszcza Terraform.
  • Biegłość w usługach GCP (Cloud Run, Vertex AI, GKE, BigQuery, Dataproc).
  • Doświadczenie w monitoringu, logowaniu i rozwiązaniach alertowania.
  • Praktyczna znajomość Kubernetes oraz administracji systemami Linux.
  • Umiejętność programowania w Python lub Golang oraz zarządzanie bezpiecznymi obciążeniami (OIDC, TLS, KMS).

  • Praca Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    110 852
    20 183