Menadżer/Menadżerka ds. Ryzyka Operacyjnego
  • Wrocław
Wrocław, Wrocław, Województwo dolnośląskie, Polska
Santander Consumer Bank
4. 9. 2024

Santander Consumer Bank to lider na rynku consumer finance w Polsce. Oferujemy kredyty na zakup towarów i usług, gotówkowe, karty kredytowe, różne formy finansowania zakupu samochodu oraz lokaty terminowe, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Posiadamy także różnorodne rozwiązania ubezpieczeniowe oraz kredyty gospodarcze przygotowane dla dealerów i komisów samochodowych. Od 12 lat jesteśmy częścią hiszpańskiej Grupy Santander, do której w Polsce należy również Santander Bank Polska (do września: Bank Zachodni WBK)

W 2021 roku po raz kolejny uzyskaliśmy prestiżowy tytuł Top Employer przyznany przez Top Employers Institute.

Nasz zespół:

Dołącz do kameralnego Zespołu Ryzyka Operacyjnego i Zachowania Ciągłości Działania (4 osoby i kierownik), zarządzającego i kontrolującego ryzyko operacyjne występujące w działalności całego Banku i spółkach zależnych. Jesteśmy zespołem indywidualistów, którzy świetnie ze sobą współpracują.

Twój zakres obowiązków

  • Zapewnienie zgodności zarządzania ryzykiem operacyjnym w banku z wymogami nadzorczymi, standardami grupowymi oraz najlepszymi praktykami rynkowymi
  • Projektowanie oraz monitorowanie kluczowych wskaźników ryzyka (KRI)
  • Gromadzenie danych o ryzyku i zdarzeniach operacyjnych (rekomendacja M)
  • Zapewnienie wysokiej jakości danych w wewnętrznej bazie zdarzeń operacyjnych
  • Koordynacja procesu samooceny ryzyka operacyjnego
  • Tworzenie/aktualizacja wewnętrznych regulacji w obszarze ryzyka operacyjnego
  • Opiniowanie wewnętrznych procesów i regulacji w zakresie ryzyka operacyjnego
  • Udział w projektach i pracach nad zmianami procesów i regulacji wewnętrznych
  • Koordynacja organizacji szkoleń z obszaru ryzyka operacyjnego

Oczekujemy:

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: ekonomia, finanse, bankowość
  • Doświadczenie w zakresie sektora bankowego, a także obowiązujących w nim wymagań regulacyjnych minimum 3 lata.
  • Doświadczenie zawodowe w instytucji finansowej na stanowisku związanym z zarządzaniem ryzykiem operacyjnym, audytem lub kontrolą wewnętrzną
  • Umiejętności analityczne w zakresie zarządzania danymi (Power Point, Excel, grupowy system GRC)
  • Umiejętność pracy w zespole i zaangażowanie
  • Samodzielność i chęć rozwoju
  • Dokładność i wysoka jakość pracy
  • Język angielski na poziomie pozwalającym na obsługę dokumentów oraz korespondencji
  • Język polski na poziomie native

Narzędzia pracy:

  • Power Point
  • Excel
  • grupowy system GRC
  • lokalny system procesowania legislacji

To oferujemy:

  • długofalową współpracę i różnorodne projekty
  • dostęp do wiedzy no limit- wewnętrzna strefa wymiany wiedzy, platforma szkoleniowa Dojo z dostępem do szkoleń na LinkedIn Learning, IBM oraz O’Reilly, program mentoringowy, konkursy, webinary i podcasty eksperckie
  • kursy języka angielskiego i nie tylko
  • prywatną opiekę medyczną- Medicover
  • elastyczny czas pracy
  • praca hybrydowa
  • program Buddy- wdrożenie u nas jest super
  • platforma psychologiczna- zawsze masz z kim porozmawiać
  • tu możesz być sobą - jesteśmy Bankiem bez barier, wysokie poczucie różnorodności i inkluzywności nas wyróżnia
  • brak drees-code oraz prosty język to nasz przyjaciel
  • przyjazna atmosfera pracy, imprezy integracyjne i spotkania team-buildingowe, chodzimy również po górach
  • Przestrzeń dla Ciebie- pięknie wyposażone biuro i strefa relaksu

Benefity:

  • karta Multisport
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie do języków obcych
  • dostęp do szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • zniżki na usługi firmowe
  • integracje!
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • parking dla pracowników
  • strefa relaksu

Etapy rekrutacji:

  • 1.Rozmowa telefoniczna z naszą Rekruterką
  • 2.Zdalne spotkanie z Dyrektorem Departamentu/ Kierowniczką zespołu i Rekruterką
  • 3.Decyzja

Przyjęliśmy silną kulturę ryzyka i oczekujemy od wszystkich naszych pracowników, niezależnie od zajmowanego stanowiska, proaktywnej i odpowiedzialnej postawy w zarządzaniu ryzykiem.

Więcej informacji o nas znajdziesz na naszym profilu.

  • Praca Wrocław
  • Specjalista ds. ofertowania Wrocław
  • Specjalista ds. Zarządzania Wrocław
  • Specjalista ds. Eksportu Wrocław
  • Specjalista ds. transportu Wrocław
  • Specjalista ds. HR Wrocław
  • Specjalista ds. reklamy Wrocław
  • Specjalista ds. turystyki Wrocław
  • Specjalista ds. Zaopatrzenia Wrocław
  • Specjalista ds. finansów Wrocław
  • Pracownik ds. administracji Wrocław
  • Wrocław - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    106 427
    20 544