Logopeda
  • Olsztyn
Logopeda
Olsztyn, Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie, Polska
CENTRUM SŁUCHU I MOWY - sp. z o.o.
3. 10. 2024
Informacje o stanowisku

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

Twój zakres obowiązków

  • Diagnozowanie zaburzeń komunikacji werbalnej i niewerbalnej u pacjentów
  • Przeprowadzanie badań logopedycznych w celu oceny poziomu rozwoju mowy i języka
  • Opracowywanie planów terapeutycznych i indywidualnych programów terapii logopedycznej
  • Realizacja terapii logopedycznej, w której stosuje się różnorodne metody i techniki terapeutyczne
  • Regularne monitorowanie postępów pacjenta podczas terapii logopedycznej
  • Współpraca z innymi specjalistami w celu skoordynowania działań terapeutycznych
  • Udzielanie porad rodzicom i opiekunom pacjentów w celu wsparcia ich w procesie terapii
  • Prowadzenie dokumentacji terapeutycznej, w tym raportów i sprawozdań dotyczących postępów pacjentów
  • Przygotowywanie materiałów logopedycznych do wykorzystania w terapii
  • Doskonalenie swoich umiejętności zawodowych poprzez uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach logopedycznych

WYMAGANIA:

Nasze wymagania

  • Tytuł specjalisty w dziedzinie surdologopedii lub studia podyplomowe w zakresie surdologopedii lub logopeda dyplomowany w przypadku pracy z dorosłymi, a w przypadku udzielania świadczenia dzieciom – logopeda dyplomowany z trzyletnim stażem pracy z dziećmi z uszkodzeniem narządu
  • Doświadczenia zawodowego w pracy jako logopeda, doskonalenia umiejętności i zdobywania praktycznych umiejętności w terapii logopedycznej
  • Znajomości teorii dotyczącej psychologii rozwoju mowy, procesów komunikacyjnych i zaburzeń mowy
  • Umiejętności diagnozowania, prowadzenia terapii logopedycznej oraz dostosowywanie jej do indywidualnych potrzeb pacjentów
  • Zdolności analitycznego myślenia i podejmowania decyzji w celu dobrania odpowiednich technik terapeutycznych
  • Komunikatywności i umiejętności pracy z pacjentami w różnym wieku, zarówno z dziećmi, jak i z dorosłymi
  • Umiejętności pracy zespołowej i współpracy z innymi specjalistami, takimi jak psycholodzy, terapeuci zajęciowi czy pedagodzy
  • Świadomości konieczności regularnego doskonalenia i uczestnictwa w szkoleniach z zakresu logopedii
  • Umiejętności organizacyjnych i zarządzania czasem, aby efektywnie planować sesje terapeutyczne
  • Cierpliwości, empatii i umiejętności budowania relacji z pacjentami oraz ich rodzicami lub opiekunami
  • Odpowiedzialnego podejścia do pracy, z dbałością o etykę zawodową i tajemnicę pacjenta

OFERUJEMY:

To oferujemy

  • Interesującą pracę w stabilnej, dynamicznie rozwijającej się organizacji;
  • Możliwość rozwoju własnych kompetencji i wdrażania pomysłów;
  • Przyjazną atmosferę pracy;
  • Możliwość udziału w szkoleniach i konferencjach;

  • Praca Olsztyn
  • Logopeda Olsztyn
  • Olsztyn - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    114 310
    20 521