Linux System Administrator SysOps
  • Wrocław
Wrocław, Wrocław, Lower Silesian Voivodeship, Polska
Transition Technologies-Systems Sp. z o.o.
23. 5. 2024

Jako Linux System Administrator/SysOps Twoim głównym zadaniem będzie zarządzanie i administracja systemami operacyjnymi Linux z rodziny Red Hat. Będziesz odpowiedzialny, m.in. za sprawną obsługę narzędzi w konsoli Linux oraz wdrażanie aplikacji z wykorzystaniem podman i postgresql.

Oferujemy:

  • ciekawą, odpowiedzialną i pełną wyzwań pracę w dynamicznie rozwijającej się Spółce Grupy Kapitałowej z branży IT
  • pracę przy innowacyjnych projektach z wykorzystaniem nowoczesnych technologii
  • bezpośredni wpływ na kształtowanie wizerunku Grupy Kapitałowej na rynku
  • możliwość rozwoju kompetencji w szerokim zakresie
  • stabilność zatrudnienia i przyjazną atmosferę pracy
  • możliwość pracy zdalnej/hybrydowej
  • elastyczne godziny pracy i formy zatrudnienia
  • karty Multisport, wsparcie psychologa, kursy językowe, Program Rekomendacji Pracowników oraz inne benefity
  • konkursy wewnątrzfirmowe- wyzwania sportowe, spotkania integracyjne
  • możliwość wzięcia udziału w akcjach proekologicznych firmy
  • możliwość pracy hybrydowej w siedzibie biura o dobrej lokalizacji (ul. Dzielna, Warszawa)

Wymagania:

  • biegła znajomość systemów operacyjnych Linux z rodziny Red Hat
  • sprawna obsługa narzędzi w konsoli Linux
  • doświadczenie w przygotowywaniu koncepcji rozwiązań, diagramów, projektów technicznych oraz ich wdrażaniu
  • znajomość współczesnych rozwiązań i technologii oraz umiejętność ich zastosowania w realizowanych projektach
  • doświadczenie z aplikacjami działającymi w oparciu o środowisko Java, serwer Tomcat oraz bazę danych Oracle
  • znajomość oraz wdrażanie aplikacji z wykorzystaniem podman i postgresql
  • umiejętność trafnego identyfikowania problemów, a także znajdowania optymalnego rozwiązania w oparciu o dostępne środki i narzędzia
  • zaangażowanie w pracę, zdolność analitycznego myślenia i komunikacji z zespołem
  • znajomość języka angielskiego pozwalająca na sprawną pracę z usługami, zrozumienie dokumentacji technicznej oraz logów systemowych

Obowiązki:

  • projektowanie, rozwijanie i zarządzanie architekturą rozwiązań działających w środowisku on-premises
  • tworzenie i realizacja strategii migracji obecnych systemów na platformę kontenerową on-premises lub do chmury publicznej
  • automatyzacja procesów wdrażania i zarządzania systemów aplikacyjnych
  • wyznaczanie standardów i nadzór architektoniczny podczas procesu wdrożenia
  • tworzenie dokumentacji koncepcyjnej i projektowej (HLD)
  • współpraca z zespołami programistycznymi i operacyjnymi w celu zapewnienia zgodności rozwiązań z określonymi wymaganiami
  • aktywna komunikacja z klientami na wszystkich etapach realizacji projektu

Projekty :

  • wdrożenia systemów opartych na technologiach Linux, Tomcat, Java oraz bazie danych Oracle
  • wdrożenia systemów opartych o Podman oraz bazę danych Postgres
  • migracja istniejących oraz wdrożenia nowych systemów przy użyciu Kubernetes (Openshift)

 Nice to have:

  • certyfikaty i referencje potwierdzające wiedzę
  • doświadczenie w migracji aplikacji na platformę kontenerową
  • doświadczenie w pracy z Git, CI/CD i procesami DevSecOps
  • znajomość bazy danych Oracle jako DBA
  • znajomość oprogramowania IBM MQ
  • doświadczenie w pracy z oprogramowaniem: Kafka, Docker, Kubernetes, Ansible, Ansible Tower oraz Gitlab
  • doświadczenie w pracy z systemami kontroli dostępu PAM – FUDO, CyberArk

  • Praca Wrocław
  • Administrator nieruchomości Wrocław
  • Administrator IT Wrocław
  • Wrocław - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    102 073
    17 509