Lead Security Officer (Obszar CyberGovernance)
  • Kraków
Kraków, Kraków, Lesser Poland Voivodeship, Polska
BNP Paribas Bank Polska S.A.
12. 5. 2024

Miejsce pracy: Kraków

Technologie, których używamy

Wymagane

  • Jira
  • Confluence

O projekcie

Misja Banku BNP Paribas: Wprowadzamy pozytywną bankowość w życie naszych Klientów, odpowiadając na ich potrzeby finansowe i ułatwiając im realizację celów. W sposób prosty, przemyślany i bezpieczny. Z troską o społeczeństwo i środowisko.

Twój zakres obowiązków

  • Przygotowywanie i wdrażanie regulacji (polityk, standardów, procedur, itp.) w zakresie bezpieczeństwa informacji i bezpieczeństwa teleinformatycznego oraz regulacji dotyczących zarządzania dostawcami zewnętrznymi usług IT (TPTRM), w celu zapewnienia zgodności z wymogami prawnymi, grupowymi oraz dobrymi praktykami i standardami w ww. zakresie (np. ISO 27001);
  • Monitorowanie zmian standardów i dobrych praktyk oraz wymagań prawnych i regulacyjnych w zakresie bezpieczeństwa informacji i IT;
  • Realizacja zadań wynikających z Polityki Bezpieczeństwa Informacji oraz procesu TPTRM;
  • Opiniowanie projektów wewnętrznych regulacji w zakresie bezpieczeństwa informacji oraz bezpieczeństwa teleinformatycznego;
  • Opiniowanie rozwiązań organizacyjnych i systemowych w zakresie bezpieczeństwa informacji i bezpieczeństwa teleinformatycznego, bezpieczeństwa chmury;
  • Nadzorowanie i przygotowywanie informacji zarządczej w zakresie bezpieczeństwa informacji, a także raportów wymaganych regulacjami bankowymi, regulatora i grupowymi;
  • Uczestniczenie w procesie zarządzania incydentami bezpieczeństwa informacji;
  • Planowanie, koordynacja i przeprowadzanie kontroli u dostawców oraz audytów w zakresie ISO27001 oraz UKSC;
  • Współuczestniczy w analizie trendów regulacyjnych w zakresie regulacji zewnętrznych w zakresie bezpieczeństwa a w szczególności bezpieczeństwa bankowości elektronicznej;
  • Identyfikuje, i monitoruje mierniki z zakresu bezpieczeństwa informacji ( SZBI - ISO27001);
  • Określa wymagania w zakresie polityk zaimplementowanych w DLP w szczególności na podstawie analizy incydentów bezpieczeństwa;
  • Współpracuje z innymi jednostkami organizacyjnymi w celu implementowania rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo informacji i bezpieczeństwa teleinformatycznego;
  • Współpracuje z instytucjami zewnętrznymi w obszarze bezpieczeństwa, np. ZBP;
  • Uczestniczy w procesie dodawania nowego oprogramowania w Banku (od strony regulacyjnej);
  • Odpowiada za zapewnienie zgodności z wymaganiami grupy/regulacji w obszarze merytorycznym dla narzędzi budujących świadomość bezpieczeństwa ( narzędzia pishingowe, szkolenia, e-szkolenia);
  • Prowadzi szkolenia z zakresu bezpieczeństwa informacji;
  • Proponuje nowe rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, optymalizacji obecnie funkcjonujących procesów.

Nasze wymagania

  • 3 lata doświadczenia w obszarze zarządzania bezpieczeństwem informacji, stron trzecich lub na stanowisku o podobnym zakresie obowiązków;
  • praktyczna znajomość zagadnień z zakresu bezpieczeństwa informacji i TPTRM;
  • znajomość wymagań norm międzynarodowych, w tym np. ISO27001;
  • znajomość Prawa Bankowego, Rekomendacji KNF i innych ustaw związanych z obszarem bezpieczeństwa;
  • bardzo dobra znajomość programów do analiz danych;
  • znajomość Sharepoint/ JIRA/ Confluence;
  • doświadczenie w obszarze informatyki, bezpieczeństwa teleinformatycznego lub audytu.

Mile widziane

  • jeden z certyfikatów specjalistycznych np. CRISP, CISSP, CISM, CISA, MoR;

Tak organizujemy naszą pracę

Tak pracujemy

  • wewnątrz organizacji

Takie dajemy możliwości rozwoju

  • branżowe platformy e-learningowe
  • budżet rozwojowy
  • szkolenia wewnątrzfirmowe
  • szkolenia zewnętrzne
  • wsparcie merytoryczne od liderów technologicznych
  • wsparcie w przygotowaniu do bycia prelegentem
  • wspieramy wydarzenia dla IT
  • wymiana wiedzy technicznej w firmie

To oferujemy

  • Dołączenie do banku o globalnym zasięgu, który jest częścią grupy bankowej BNP Paribas obecnej w 64 krajach z ponad 200-letnią tradycją,
  • Pracę w miejscu, w którym możesz być sobą niezależnie od swojej orientacji psychoseksualnej, tożsamości płciowej, wieku, koloru skóry; pochodzenia czy poziomu sprawności;
  • Rozwój w Banku Zielonych Zmian, w którym możesz mieć wpływ na naszą planetę i otaczający nas świat,
  • Dużą autonomię w działaniu przy jednoczesnym wsparciu przełożonego,
  • Możliwość podejmowania własnych decyzji, eksperymentowania i tworzenia swojej unikalnej ścieżki doświadczeń,
  • Korzystanie z możliwości rozwoju zarówno w banku jak i spółkach w ramach Grupy BNP Paribas w kraju i zagranicą,
  • Pracę w środowisku agile’owym, które wspiera elastyczność i innowacyjność organizacji, w końcu jesteśmy Bankiem zmieniającego się świata

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • zniżki na firmowe produkty i usługi
  • program rekomendacji pracowników
  • inicjatywy dobroczynne
  • pakiet kafeteryjny
  • program wellbeingowy

Fundamentem naszych działań są wartości, którymi chcemy się kierować podejmując decyzje zarówno operacyjne, jak i długofalowo. Zależy nam na działaniu w sposób transparentny i z odwagą, upraszczając nasze procesy. Chcemy by każdy z nas czuł empowerment. Wierzymy, że tylko współpraca da nam możliwość osiągania celów w sposób efektywny i skuteczny. Tylko w ten sposób możemy osiągnąć założone cele strategiczne i spełnić nasze obietnice wobec Klientów.

Razem zobowiązaliśmy się być liderem zrównoważonego finansowania.

Możesz pracować w miejscu, które daje zielone światło. Zobacz, czy do siebie pasujemy: www.bnpparibas.pl/kariera

  • Praca Kraków
  • Chief security officer Kraków
  • Chief marketing officer Kraków
  • Kraków - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    124 092
    19 458