Lead QA Engineer
  • Sopot
Sopot, Sopot, Województwo pomorskie, Polska
voestalpine Signaling Poland
16. 9. 2024
Informacje o stanowisku

Opis stanowiska pracy

Twoją rolą będzie po pierwsze poznanie firmy, zrozumienie branży w jakiej działamy oraz standardów, które nas dotyczą. Docelowo będziesz odpowiedzialny/a za:

  • Opracowywanie i wdrażanie strategii testowania naszych produktów od testów jednostkowych do testów akceptacyjnych, w tym testów automatycznych i manualnych.
  • Zapewnienie zgodności z wymaganiami branżowymi i standardami jakości oprogramowania.
  • Identyfikowanie i wdrażanie narzędzi i procesów mających na celu poprawę efektywności i skuteczności procesu wytwórczego, w szczególności w zakresie testów.
  • Nadzór nad rozwojem dokumentacji testowej, w tym repozytorium testów.
  • Utrzymywanie i rozwijanie narzędzi do automatyzacji testów.
  • Współpraca z zespołami deweloperskimi i projektowymi w celu zrozumienia wymagań i celów projektowych.
  • Uczestniczenie w przeglądach kodu i specyfikacji technicznych.

Nasze oczekiwania

  • Odpowiedzialność za działania własne i zespołu, inicjatywa, chęć budowania nowej jakości w zakresie procesu zapewniania jakości oprogramowania.
  • Minimum 5 lat doświadczenia w testowaniu produktów (hardware/firmware/software) w tym oprogramowania embedded; chcesz wykorzystać te doświadczenia w byciu liderem.
  • Minimum 3 lata doświadczenia w obszarze automatyzacji testów.
  • Głębokie zrozumienie procesów zapewniania jakości oprogramowania i narzędzi do automatyzacji testów.
  • Znajomość metodologii Agile i doświadczenie w pracy w środowisku Agile.
  • Znajomość narzędzi i technologii do automatyzacji testów (np. Python, PyTest, Unity).
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne i organizacyjne.
  • Umiejętność analitycznego oraz krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów.
  • Otwartość na eksperymentowanie i weryfikowanie nowych rozwiązań i procesów zapewniania jakości.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2.

Mile widziane:

  • Znajomość zagadnień i standardów tworzenia oprogramowania safety critical (np. MISRA C, EN 50128, model V).
  • Certyfikaty związane z QA (np. ISTQB).
  • Doświadczenie w pracy z narzędziami do zarządzania testami (np. IBM DOORS, JIRA, TestRail).
  • Znajomość narzędzi CI/CD (np. Jenkinsa).
  • Doświadczenie z narzędziami wspierającymi automatyzację budowania testów z wykorzystaniem AI.

Oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.
  • Możliwość rozwoju i zdobycia nowych umiejętności i doświadczeń w pracy w środowisku międzynarodowym.
  • Atmosfera pracy oparta na wartościach i dobrych relacjach międzyludzkich.
  • Prywatne świadczenia medyczne w Medicover obejmujące również członków rodziny.
  • Karta MultiSport.
  • Świadczenia urlopowe.
  • Dogodna lokalizacja – vis a vis przystanku SKM Sopot Wyścigi.

  • Praca Sopot
  • Sopot - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    111 387
    20 584