Księgowy / Księgowa
  • Zielonagóra
wielkopolskie, Zielonagóra, wielkopolskie, Polska
Tappol Sp. z o.o.
5. 10. 2024

Twój zakres obowiązków

  • Zakres obowiązków
  • Wprowadzanie oraz rozliczanie wyciągów bankowych w systemie finansowo – księgowym
  • Uzgadnianie kont bankowych
  • Monitorowanie prawidłowości potrąceń stosowanych przez kontrahentów
  • Wystawianie i wysyłanie faktur w systemie sprzedażowym, w tym faktur korygujących
  • Prowadzenie rozliczeń należności w systemie finansowo – księgowym
  • Uzgadnianie sald z kontrahentami i wyjaśnianie rozbieżności pomiędzy saldami oraz pomiędzy płatnościami przychodzącymi a należnościami
  • Monitorowanie należności w celu ograniczenia wartości należności przeterminowanych, wyjaśnianie przyczyn opóźnień płatności odbiorców
  • Współpraca z wewnętrznym działem księgowym z siedzibą w Niemczech i działami merytorycznymi
  • Bieżący kontakt z kontrahentami spółki w celu wyjaśniania ewentualnych rozbieżności
  • Samodzielne, aktywne prowadzenie windykacji (windykacja telefoniczna, prowadzenie korespondencji z dłużnikami, sporządzanie wezwań do zapłaty) zgodnie z procedurami wewnętrznymi
  • Archiwizacja dokumentów w formacie elektronicznym

Nasze wymagania

  • Wymagania
  • Znajomość języka niemieckiego w mowie i piśmie umożliwiająca efektywną komunikację - warunek konieczny
  • Podstawowa znajomość pakietu MS Office
  • Samodzielność, dobra organizacja pracy, odpowiedzialność, skrupulatność, komunikatywność, gotowość do rozwoju
  • Wykształcenie: min. średnie
  • Minimum roczne doświadczenie na stanowisku związanym z rozliczeniem rozrachunków i wyciągów bankowych bądź w innych aspektach działalności działów księgowych
  • Umiejętność obsługi programów finansowo-księgowych

To oferujemy

  • atrakcyjne wynagrodzenie zależne od posiadanych umiejętności i kompetencji
  • wdrożenie na nowym stanowisku pracy
  • praca na jedną zmianę od poniedziałku do piątku
  • rozwój w międzynarodowej firmie

  • Praca wielkopolskie
  • Księgowa wielkopolskie
  • Księgowy wielkopolskie
  • wielkopolskie - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    110 407
    18 648