Księgowy
  • Gliwice
Księgowy
Gliwice, Gliwice, Śląskie, Polska
GSU SPÓŁKA AKCYJNA
19. 9. 2024
Informacje o stanowisku

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

Do wykonywanych zadań na tym stanowisku będą należały:

1. Księgowanie zdarzeń gospodarczych zgodnie z ustawą o rachunkowości oraz ustawami podatkowymi, w szczególności:

  • bieżąca weryfikacja, dekretacja i księgowanie dokumentów zakupowych, sprzedażowych, wyciągów bankowych  oraz dowodów kasowych.
  • klasyfikowanie operacji gospodarczych w ramach podatku VAT należnego i naliczonego i udział w sporządzaniu deklaracji VAT,

2. Bieżąca analiza i weryfikacja zapisów na kontach księgowych (bilansowych, wynikowych, pozabilansowych), kontrola sald i rozrachunków.

3. Prowadzenie pozabilansowej ewidencji składników majątkowych, które nie zostały zakwalifikowane do środków trwałych.

4. Rozliczanie pobranych zaliczek oraz kosztów podróży służbowych.

5. Aktywny udział w procesie zamknięcia miesiąca i roku obrotowego.

6. Realizacja innych zadań zleconych przez przełożonego.

WYMAGANIA:

1. Kilkuletnie doświadczenie na stanowisku księgowej/księgowego w firmie prowadzącej pełną księgowość.

2. Wykształcenie wyższe lub średnie (preferowane z zakresu ekonomii i finansów).

3. Znajomość pakietu MS Office.

4. Dokładność, rzetelność, dobra organizacja pracy.

5. Umiejętność pracy w zespole.

Mile widziane:

1. Znajomość z zakresu prowadzenia ewidencji środków trwałych oraz dokonywania od nich odpisów amortyzacyjnych (umorzenia) zgodnie z obowiązującymi przepisami.

2. Praktyczna znajomość programu księgowego Comarch ERP Optima.

OFERUJEMY:

1. Stabilne zatrudnienie w oparciu umowy o pracę na pełnym etacie.

2. Atrakcyjne wynagrodzenie proporcjonalne do posiadanych umiejętności i doświadczenia zawodowego.

3. Benefity w postaci Pracowniczego Programu Emerytalnego i dofinansowań z ZFŚS.

  • Praca Gliwice
  • Księgowy Gliwice
  • Księgowa Gliwice
  • Główny księgowy Gliwice
  • Gliwice - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    111 387
    20 584