Księgowa / Księgowy
  • Stara Iwiczna
mazowieckie, Stara Iwiczna, mazowieckie, Polska
Mefa-Polska Sp. z o.o.
12. 6. 2024

Twój zakres obowiązków

  • Dekretowanie i księgowanie dokumentów zgodnie z obowiązującymi przepisami;
  • Bieżąca kontrola dokumentów księgowych pod względem formalnym i rachunkowym;
  • Rozliczanie sald kont księgowych, bieżąca analiza i kontrola zapisów na kontach;
  • Rozliczanie międzyokresowych kosztów i przychodów;
  • Kontrola rozrachunków/uzgadnianie sald;
  • Weryfikacja rejestrów VAT i przygotowywanie plików JPK;
  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych, naliczanie amortyzacji miesięcznej;
  • Prowadzenie ewidencji księgowej stanów magazynowych;
  • Czynny udział w sporządzaniu deklaracji podatkowych (VAT-UE, CIT, PIT, IFT-2) oraz sprawozdań i raportów;
  • Czynny udział w sporządzaniu dokumentacji dla Urzędu Skarbowego, NBP i GUS;
  • Czynny udział w przygotowywaniu miesięcznych bilansów, rachunków zysków i strat oraz rocznych sprawozdań finansowych;
  • Bieżące monitorowanie zmian w przepisach podatkowych.

Nasze wymagania

  • Min. 3-letnie doświadczenie w pracy w pełnej księgowości na samodzielnym stanowisku;
  • Wykształcenie średnie/wyższe kierunkowe z zakresu rachunkowości i finansów;
  • Dobra znajomość zagadnień z zakresu przepisów podatkowych (VAT/VAT-UE, PIT, CIT) i ustawy o rachunkowości oraz umiejętność ich zastosowania w praktyce;
  • Dobra znajomość pakietu MS Office w szczególności arkusza kalkulacyjnego Excel;
  • Zaangażowanie, skrupulatność, terminowość oraz bardzo dobra organizacja pracy.
  • Praktyczna umiejętność obsługi oprogramowania księgowo-finansowego Rewizor (INSERT)/Optima (Comarch);
  • Praktyczna znajomość przepisów ZUS oraz rozliczeń płacowych.

To oferujemy

  • Umowę o pracę;
  • Możliwość zawarcia umowy samozatrudnienia (B2B);
  • Wynagrodzenie stałe + premie zależne od rezultatów;
  • Prywatną opiekę medyczną;
  • Ubezpieczenie grupowe;
  • Dofinansowanie szkoleń i kursów;
  • Telefon służbowy.

Aplikacje pisemne (CV + list motywacyjny) prosimy przesyłać poprzez przycisk Aplikuj.

  • Praca mazowieckie
  • Księgowy Wysokie Mazowieckie
  • Księgowy mazowieckie
  • Księgowa Wysokie Mazowieckie
  • Księgowa mazowieckie
  • mazowieckie - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    76 956
    15 055