Koordynator Usług Opiekuńczych
  • Łódź, ul. Wysoka 44
łódzkie, Łódź, ul. Wysoka 44, łódzkie, Polska
ŁÓDZKI ODDZIAŁ OKRĘGOWY Polskiego Czerwonego Krzyża
25. 4. 2024

Polski Czerwony Krzyż Łódzki Oddział Okręgowy poszukuje osób chętnych do podjęcia pracy na stanowisku: Koordynator usług opiekuńczych w biurze Polskiego Czerwonego Krzyża w Łodzi.
Kluczowe obowiązki:

  • organizowanie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania podopiecznego;
  • bezpośredni i pośredni nadzór nad właściwym wykonywaniem usług przez zatrudnionych pracowników;
  • wprowadzanie pracowników w nowe środowiska;
  • organizacja lub uczestniczenie w organizowaniu różnych form pomocy społecznej (usługowej, materialnej, interwencyjnej, udzielanie porad) na rzecz osób wymagających pomocy, ze szczególnym uwzględnieniem osób w podeszłym wieku, chorych i niesamodzielnych, przebywających w domu;
  • tworzenie harmonogramów pracy dla pracowników w okresie miesięcznym;
  • rozliczanie wykonania usług opiekuńczych przez pracowników;
  • współpraca z pracownikiem socjalnym MOPS i innymi instytucjami świadczącymi pomoc osobom starszym, z niepełnosprawnością;
  • podnoszenie jakości świadczonych usług.

Oczekiwania wobec kandydata:

  • wykształcenie o kierunku medycznym (opiekun medyczny, pielęgniarka, ratownik medyczny itp.) lub społecznym (pracownik socjalny, psycholog, pedagog społeczny itp.);
  • znajomość zagadnień związanych z pomocą społeczną, w szczególności z działalnością na rzecz osób starszych, z niepełnosprawnością;
  • umiejętność pracy w zespole;
  • wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne, nastawienie na poszukiwanie rozwiązań, szukanie zasobów;
  • umiejętność efektywnego organizowania pracy;
  • samodzielność, kreatywność, odpowiedzialność;
  • umiejętność obsługi programów komputerowych (pakiet MS Office –Word, Excel, Internet).

Dodatkowym atutem będzie:

  • znajomość zagadnień związanych z działalnością Polskiego Czerwonego Krzyża,
  • znajomość regulacji prawnych dotyczących funkcjonowania organizacji pozarządowych oraz struktur i zasad funkcjonowania systemu pomocy społecznej w Polsce,
  • doświadczenie w pracy w zawodzie o kierunku medycznym (opiekun medyczny, pielęgniarka, ratownik medyczny itp.) lub społecznym (pracownik socjalny, psycholog, pedagog społeczny itp.) bądź działania wolontarystycznego w organizacji pozarządowej lub w obszarze szeroko pojętej pomocy społecznej.

Oferujemy:

  • ciekawą, pełną wyzwań pracę w dużej organizacji, będącej częścią Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • możliwość wpływu na rozwój działań Polskiego Czerwonego Krzyża,
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę (pełen etat).

  • Praca łódzkie
  • łódzkie - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    120 448
    20 659