Kontroler Finansowy Zakładu Produkcyjnego
  • Sochaczew
Sochaczew, Sochaczew, mazowieckie, Polska
DURA-LINE POLAND Sp. z o. o.
27. 4. 2024

Twój zakres obowiązków

  • Nadzorowanie funkcji kontrolingu zakładu produkcyjnego w Sochaczewie z raportowaniem do innych jednostek w Europie i firm stowarzyszonych
  • Rozwój i utrzymanie standardowego systemu kalkulacji kosztów, comiesięczne zamknięcie produkcji i powiązane raportowanie
  • Opracowywanie stawek kosztów ogólnych/obciążeń, analizowanie kosztów produktów i wspieranie ofert dla klientów
  • Przeprowadzanie miesięcznego procesu zamknięcia produkcji w systemie SAP, w tym powiązanych analiz i rozliczeń międzyokresowych
  • Zapewnienie adekwatności kontroli wewnętrznych na poziomie zakładu i zgodności z ustawą Sarbanes-Oxley (SOX)
  • Wspieranie operacji w opracowywaniu rocznych budżetów operacyjnych, w tym szczegółowych wydatków zakładu i kosztów konwersji
  • Monitorowanie wydatków zakładu i dostarczanie znaczących analiz odchyleń produkcyjnych
  • Pomoc kierownictwu operacyjnemu w opracowywaniu planów obniżenia kosztów lub poprawy wydajności
  • Wspieranie tworzenia miesięcznych prognoz wydatków zakładu i kosztów konwersji
  • Zapewnienie znaczącej analizy miesięcznych wyników operacyjnych zakładu, w tym analizy rentowności zakładu i kluczowych wskaźników finansowych
  • Udział w comiesięcznym przeglądzie stanu zapasów i powiązanych rezerw
  • Przygotowywanie pulpitu operacyjnego do comiesięcznych przeglądów, zapewniając analizę odchyleń i wsparcie
  • Pomoc w przygotowaniu i analizie propozycji wydatków kapitałowych, zapewniając zgodność z polityką firmy
  • Udział w procesach inwentaryzacji i liczenia cykli, w tym analiza przyczyn źródłowych odchyleń
  • Współpraca z outsourcowanym zespołem księgowym zakresie działań back-office

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe w zakresie rachunkowości, finansów lub ekonomii
  • Min. 5 lat doświadczenia na tym samym lub podobnym stanowisku finansowym (kontroler zakładu, kontroler finansowy, kierownik finansowy itp.)
  • Doskonała znajomość języka polskiego i angielskiego w mowie i piśmie
  • Znajomość zarządzania finansami, księgowości produkcyjnej, miesięcznego procesu zamknięcia finansowego
  • Biegła znajomość narzędzi Microsoft i innych programów biznesowych, takich jak Excel i SAP R3 (lub dowolny SAP) (moduły FI/CO + SD + MM jako dodatkowy atut)
  • Umiejętności komunikacyjne i zdolność do samodzielnej i proaktywnej pracy
  • Preferowane doświadczenie w międzynarodowej firmie produkcyjnej
  • Doświadczenie w zakresie SOX lub jego odpowiedników

To oferujemy

  • Stabilność zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę
  • Hybrydowy model pracy (możliwość pracy z domu maks. 3 dni w tygodniu)
  • Konkurencyjne wynagrodzenie i premia roczna
  • Kompleksowy pakiet benefitów, w tym prywatna opieka medyczna, karta sportowa i grupowe ubezpieczenie na życie
  • Pakiet szkoleń podnoszących kwalifikacje
  • Program kursów e-learningowych i językowych
  • Elastyczne godziny pracy
  • Możliwość udziału w międzynarodowych projektach

  • Praca Sochaczew
  • Sochaczew - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    114 102
    18 448