Konsultant Podatkowy z j. niemieckim
  • Poznań
Poznań, Poznań, wielkopolskie, Polska
RSM Poland
4. 2. 2024
Informacje o stanowisku

Dołącz do RSM Poland!

RSM Poland jest członkiem RSM, wiodącej sieci niezależnych firm doradczych i audytorskich, która posiada 820 biur w 120 krajach i zatrudnia więcej niż 48.000 specjalistów na świecie. W Polsce jesteśmy jedną z 15 największych firm w swojej branży. Działamy aktualnie w czterech lokalizacjach: Poznaniu, Warszawie, Szczecinie i Katowicach, kompleksowo dbając o interesy firm zarówno na rynkach krajowych, jak i międzynarodowych.

Nasz zespół Doradztwa Podatkowego ‍

Kompleksowo wspieramy przedsiębiorców, oferując profesjonalne doradztwo podatkowe. Staramy się uświadamiać i wskazywać naszym Klientom obszary ryzyka podatkowego oraz wspólnie z nimi wypracowywać rozwiązania, które pozwolą na minimalizację zagrożeń. Bezpośrednia i bliska współpraca doradcy z Klientem, zrozumienie jego biznesu oraz organizacji i zasad nią kierujących to naszym zdaniem warunki niezbędne do osiągnięcia celu. Dzięki nam Klient może skupić się na działalności operacyjnej i nie zaprzątać sobie głowy problemami natury finansowo-podatkowej.

Obecnie poszukujemy nowego członka naszego teamu German Desk:

Konsultant / Konsultantka w Dziale Doradztwa Podatkowego z j. niemieckim

Twoje zadania:

  • Współpraca z doradcą podatkowym w zakresie bieżącego doradztwa dla Klientów (ocena skutków podatkowych planowanych i zaistniałych sytuacji), w tym delegowanie zadań i nadzór nad pracą Asystenta Podatkowego.
  • Bieżąca obsługa międzynarodowych klientów rozliczających VAT i CIT w Polsce: prowadzenie rejestrów oraz przygotowywanie deklaracji i zeznań podatkowych, tworzenie kalkulacji podatkowych jak i bieżące udzielanie porad na temat skutków podatkowych poszczególnych transakcji (bezpośredni kontakt z klientami).
  • Uczestniczenie w przeglądach podatkowych, w tym przygotowywanie raportów z przeglądów podatkowych pod kierownictwem doradcy podatkowego.
  • Reprezentowanie klientów przed organami podatkowymi w trakcie mniej skomplikowanych procedur administracyjnych.
  • Proponowanie i/lub przygotowywanie narzędzi / rozwiązań wpływających na poprawę efektywności wykonywanych zadań.
  • Wyszukiwanie oraz analizowanie doktryny, orzecznictwa podatkowego i interpretacji wydawanych przez organy podatkowe.

Nasze wymagania

  • Poszerzona wiedza z zakresu podatków i podstawowa z rachunkowości.
  • 3-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie podatków w kancelarii prawnej lub spółce doradztwa podatkowego.
  • Rozbudowana umiejętność analizowania i interpretowania przepisów podatkowych;
  • Umiejętność pracy w zespole zorientowanym na zadania.
  • Znajomość obsługi programów Microsoft Office.
  • Umiejętność posługiwania się językiem niemieckim (poziom min. C1 – warunek konieczny) ze szczególnym uwzględnieniem komunikacji pisemnej i fachowego języka podatkowego oraz językiem angielskim (poziom min. B1).
  • Zaangażowanie w podnoszenie kwalifikacji i zdobywanie wiedzy.

Mile widziane

  • Wykształcenie wyższe, ekonomiczne lub prawnicze.

Oferujemy:

  • Realną możliwość awansu pionowego i udziału w rozwoju Działu Doradztwa Podatkowego;
  • W ramach wykonywanych obowiązków, możliwość odbycia praktyk zawodowych pod opieką doradców podatkowych;
  • Zróżnicowany pakiet benefitów, dopasowany do preferencji i możliwości - do wyboru m. in. prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, karta MultiSport, bilety do kina, teatru, koncerty, vouchery na zakupy.
  • Szkolenia indywidualne i grupowe – możliwość udziału w licznych szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych;
  • Wewnętrzne kursy językowe - zapewniamy dostosowane do umiejętności językowych, bezpłatne kursy z języka angielskiego i niemieckiego (w tym w zakresie j. niemieckiego – indywidualne);
  • Dostęp do poradni oferującej wsparcie psychologów, dietetyków, psychoterapeutów, pedagogów itp.;
  • Akcje CSR - regularnie uczestniczymy w różnorodnych akcjach prospołecznych. Liczymy także na Twoje zaangażowanie;
  • Owoce w biurze, Pizza Day - w każdy drugi piątek miesiąca oraz inne smaczne niespodzianki;
  • Prezenty świąteczne i upominki na inne okazje;
  • Wyjścia integracyjne, imprezy wewnętrzne, wigilie firmowe;
  • Firmowe rozrywki sportowe: turniej piłkarski RSM European Football Tournament, drużyny biegowe.

Hybrydowy tryb pracy

Pracujemy w systemie hybrydowym: dwa dniu w tygodniu w biurze, 3 dni zdalnie.

  • Praca Poznań
  • Konsultant Poznań
  • Doradca podatkowy w Polsce Poznań
  • Konsultant ślubny Poznań
  • Poznań - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    116 469
    19 551