Konsultant/ Konsultantka w dziale prawa spółek
  • Poznań
Poznań, Poznań, Województwo wielkopolskie, Polska
PragmatIQ Kancelaria Prawna Szymkowiak S.K.A.
16. 9. 2024
Informacje o stanowisku

KOGO SZUKAMY?

Do naszego zespołu poszukujemy osób, które interesują się prawem spółek handlowych i jednocześnie znajdują w sobie sporą dawkę determinacji i chęci do dalszego rozwoju zawodowego.

W PragmatIQ chcemy nieustannie się rozwijać, dlatego szukamy osób zmotywowanych i otwartych na podejmowanie nowych wyzwań.

Zapraszamy Cię do zespołu, w którym nacisk kładziemy na dużą samodzielność, szybki rozwój merytoryczny, a jednocześnie wsparcie zespołowe i …dużą dawkę humoru.

Twój zakres obowiązków:

  • Przygotowywanie kompletu dokumentów do prostej sprzedaży udziałów/akcji/OPIO spółki oraz pilnowanie obowiązków po ich sprzedaży np. aktualizacja danych w CRBR i złożenie deklaracji (nauka prowadzenia spraw od początku do końca i odpowiedzialności za dany temat).
  • Przygotowywanie umowy spółki dostosowanej do potrzeb klienta.
  • Przygotowywanie kompletu dokumentacji dot. aportu/przekształcenia/innej reorganizacji.
  • Pod nadzorem: kompleksowe prowadzenie procedury aportu/przekształcenia/innej reorganizacji bądź innych bardziej złożonych zadań. Przygotowanie projektów mniej złożonych pism procesowych.

Dlaczego warto z nami pracować?

  • Udział w szkoleniach merytorycznych prowadzonych przez PragmatIQ.
  • Regularne spotkania z Team Leaderem dotyczące Twojego rozwoju i progresu w projektach.
  • Rozwijasz swoje kompetencje pod okiem doświadczonych ekspertów.
  • Elastyczność w sposobie pracy – po okresie próbnym możliwość pracy zdalnej (max. 2 dni na tydzień).
  • Dofinansowanie do karty MultiSport.
  • Regularne spotkania integracyjne.
  • Firmowa kuchnia z posiłkami przygotowywanymi na miejscu.

Nadal masz wątpliwości? Zobacz, z kim będziesz pracować, poznaj nasz zespół!

Co oferujemy?

  • Współpracę opartą o kontrakt B2B (uwzględniający płatne dni wolne).
  • Wynagrodzenie w przedziale 7 000 – 9 000 PLN netto (+VAT) na fv.
  • Po okresie próbnym - premię kwartalną uzależnioną od wyników Kancelarii.
  • Za każde pełne 3 lata współpracy 1 dodatkowy płatny dzień wolny w roku.

Aplikuj, jeśli:

  • Masz min. 3 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku praktykanta/aplikanta w dziale prawnym podmiotu gospodarczego albo kancelarii.
  • Dobrze znasz pakiet MS Office (przede wszystkim: Excel, Word).
  • Znasz Lex i Legalis w stopniu pozwalającym na przygotowanie analizy komentarzy i orzecznictwa w celu znalezienia odpowiedzi na dany problem prawny.
  • Znasz prawo spółek handlowych i prawo cywilne w zakresie umożliwiającym poruszanie się po tych przepisach oraz przygotowywanie analiz i opinii prawnych.
  • Potrafisz samodzielnie szukać rozwiązań.
  • Charakteryzujesz się rzetelnością oraz orientacją na szczegóły.
  • Posiadasz umiejętność pracy w grupie, jesteś gotowy/a do nauki nowych rzeczy.
  • Znasz j. angielski na poziomie B2.

A dodatkowo - mile widziane będzie, jeśli:

  • Posiadasz doświadczenie na stanowisku asystenta lub aplikanta, w kancelarii zajmującej się prawem spółek handlowych.
  • Posiadasz doświadczenie zawodowe w zakresie prowadzenia spraw sądowych, w szczególności dotyczących sporów wspólników.
  • Znasz podstawy prawa podatkowego.
  • Znasz system e-KRS i Portal Rejestrów Sądowych w stopniu pozwalającym na samodzielne przygotowanie wniosków w tych systemach.

Jak wygląda nasz proces rekrutacyjny?

  1. Weryfikacja przesłanych CV.
  2. Wstępna rozmowa na MS Teams (15-30 minut) – to pierwszy kontakt z Tobą . Podczas tej rozmowy chcemy Ci bliżej przedstawić kancelarię, dział i stanowisko, na które aplikujesz. Wspólnie z Tobą potwierdzamy kluczowe kwestie takie jak motywacja do dołączenia do PragmatIQ, oczekiwania dotyczące wynagrodzenia, preferowana forma zatrudnienia i dyspozycyjność. To dla mnie ważny moment, by poznać Ciebie bliżej.
  3. Test online – aby upewnić się, że posiadasz niezbędne dla nas zdolności analityczne, w kolejnym kroku otrzymujesz od nas do wykonania test, który sprawdza umiejętności matematyczne oraz logicznego myślenia.
  4. Spotkanie rekrutacyjne (60-90 minut) – w kolejnym kroku zapraszam Cię na spotkanie rekrutacyjne, na którym oprócz mnie jest jeszcze Supervisor i/lub Team Leader. Celem tego etapu jest wzajemne poznanie się. Chcemy, byś mógł_a zadać nam pytania, które Cię nurtują. My z kolei chcemy dowiedzieć się, co dla Ciebie jest ważne w Twojej karierze zawodowej oraz jakie kwestie merytoryczne są dla Ciebie istotne.
  5. Zadanie rekrutacyjne – aby dopełnić merytoryczną weryfikację w ostatnim kroku otrzymujesz ode mnie zadanie rekrutacyjne do wykonania. Dzięki temu możemy odpowiednio ocenić Twoje dopasowanie do stanowiska. Ty z kolei masz próbkę tego, jak praca u nas wygląda, więc na tym etapie też możesz ocenić, czy jest to coś, czego szukasz.
  6. Decyzja i feedback – po przejściu wszystkich etapów podejmujemy decyzję i wracamy z informacją zwrotną do każdego kandydata.

Czekamy na Twoje CV!

  • Praca Poznań
  • Konsultant Poznań
  • Konsultant ślubny Poznań
  • Pośrednik w obrocie nieruchomościami Poznań
  • Doradca podatkowy w Polsce Poznań
  • Pracownicy uczelni w Polsce Poznań
  • Poznań - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    111 387
    20 584