Komendant straży gminnej
  • Koziegłowy
Koziegłowy, Koziegłowy, Greater Poland Voivodeship, Polska
Urząd Gminy
6. 6. 2024

Miejsce pracy: Koziegłowy (pow. poznański)

Twój zakres obowiązków

Do głównych zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku będzie należało:

1)realizacja zadań związanych z ochroną porządku publicznego i zapewnieniem porządku publicznego i bezpieczeństwa Gminy Czerwonak poprzez:

a)planowanie, organizację i koordynację działań jednostki,

b)organizację pracy Komendy Straży Gminnej w Czerwonaku oraz jej funkcjonariuszy i pracowników zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,

c)dokonywanie bieżącej analizy stanu porządku publicznego na terenie gminy i dostosowywanie zadań do występujących zagrożeń i pojawiających się potrzeb, analizowanie meldunków i raportów z pracy podległych strażników o rodzaju i miejscach występowania naruszeń przepisów porządkowych i lokalizowanie zagrożeń,

d)prowadzenie polityki bezpieczeństwa oraz zarządzania kryzysowego,

f)opracowywanie i wdrażanie przyjętych programów prewencyjnych, zapewnienie prowadzenia ewidencji etatów, wyposażenia w środki przymusu bezpośredniego,

g)nadzór nad realizacją zadań związanych z eksploatacją, rozbudową i modernizacją gminnego systemu monitoringu miejsc publicznych oraz systemów sygnalizacji włamania i napadu na obiektach komunalnych,

h)nadzór nad realizacją zadań związanych z ochroną danych osobowych w jednostce,

i)opracowanie, przygotowanie i sporządzaniu decyzji administracyjnych na szczeblu jednostki, w tym dotyczących imprez masowych, zgromadzeń publicznych,

j)opracowywanie, przygotowywanie i sporządzanie dokumentacji finansowo – księgowej jednostki oraz związanej z nakładaniem grzywien w drodze mandatu karnego lub kar porządkowych,

k)opracowywanie, przygotowywanie i sporządzanie dokumentacji związanej z eksploatacją pojazdów służbowych oraz nadzór w przedmiotowym zakresie,

l)wykonywanie zadań oskarżyciela publicznego,

m)zapobieganie nadzwyczajnym zagrożeniom życia i zdrowia ludzi, mienia w znacznych rozmiarach oraz środowiska naturalnego,

2)opracowywanie, przygotowywanie i sporządzanie planów pracy oraz dokumentacji związanej z rozliczaniem i ewidencją czasu pracy, opracowywanie projektów aktów prawnych zakresie działania Straży Gminnej, przygotowanie projektu budżetu oraz okresowych ocen, analiz i sprawozdawczości,

3)planowanie i dysponowanie środkami finansowymi i ponoszenie odpowiedzialności za ich prawidłowe wykorzystanie,

4)opracowywanie, przygotowywanie i sporządzanie planów pracy oraz dokumentacji związanej z rozliczaniem i ewidencją czasu pracy,

5)nadzór nad realizacją ustawowych zadań straży gminnych.

Składane oferty muszą spełniać wymagania określone w ogłoszeniu zamieszczonym na stronie:

Nasze wymagania

Wymagania niezbędne do podjęcia pracy na stanowisku:

1)posiadanie obywatelstwa polskiego,

2)ukończone 21 lat,

3)wykształcenie wyższe,

4)posiadanie co najmniej pięcioletniego stażu pracy, w tym trzyletniego stażu pracy na stanowisku kierowniczym

5)posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,

6)nieskazanie za przestępstwa popełnione umyślnie ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwa skarbowe,

7)nieposzlakowana opinia,

8)sprawność pod względem fizycznym i psychicznym,

9)uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Wymagania dodatkowe:

1)preferowane wykształcenie: zarządzanie bezpieczeństwem, zarządzanie kryzysowe, prawo, resocjalizacja, administracja, bezpieczeństwo narodowe,

2)znajomość odpowiednich dla pełnionej funkcji regulacji prawnych, a w szczególności: ustawy o samorządzie gminnym, ustawy o strażach gminnych, ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego, ustawy – Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, ustawy – Prawo o ruchu drogowym, ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, ustawy o ochronie zwierząt, ustawy – Prawo ochrony środowiska, ustawy – Kodeks pracy, ustawy o finansach publicznych.

3)znajomość przepisów wykonawczych do aktów prawnych wymienionych w pkt 2,

4)wiedza z zakresu fizycznych i technicznych zasad ochrony osób i mienia,

5)wiedza z zakresu analogowych i cyfrowych systemów łączności,

6)wiedza z zakresu cyfrowych i analogowych systemów monitoringu,

7)wiedza i doświadczenie w realizacji zadań z zakresu profilaktyki dzieci i młodzieży, pracy z osobami wykluczonymi, ze środowisk patologicznych, osobami o podwyższonym wskaźniku bezradności,

8)prawo jazdy kat. B,

9)ukończone szkolenie podstawowe dla strażników gminnych (miejskich),

10)doświadczenie w pracy w straży gminnej (miejskiej),

11)doświadczenie w kierowaniu zespołem ludzkim,

12)znajomość obsługi komputera, umiejętność pracy z aplikacjami dedykowanymi i specjalistycznymi oraz znajomość zasad publikowania w mediach społecznościowych,

13)rzetelność, punktualność, uczciwość i komunikatywność,

14)gotowość do świadczenia pracy na przestrzeni całej doby, w systemie zmianowym, w nieszablonowych warunkach i sytuacjach, w tym także z narażeniem własnego życia lub zdrowia,

15)zdolności analityczne,

16)wysoka kultura osobista i zdolności interpersonalne.

Wymagane dokumenty (oferta):

1)kwestionariusz osobowy (druk dostępny na BIP Czerwonak, zakładka Oferty pracy),

2)list motywacyjny,

3)kopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie,

4)kopie dokumentów potwierdzających staż pracy,

5)kopia dokumentu potwierdzającego ukończenie kursu podstawowego dla strażników gminnych,

6)oświadczenie o:

- nieskazaniu za przestępstwa popełnione umyślnie ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwa skarbowe,

- korzystaniu z pełni praw publicznych i posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych,

- posiadaniu obywatelstwa polskiego,

7)kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność w przypadku kandydata posiadającego takie orzeczenie,

8)wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji naboru na dane stanowisko urzędnicze na druku dostępnym na BIP Czerwonak, zakładka Oferty pracy.

Termin składania dokumentów: 1 lipca 2024 r.

Miejsce składania dokumentów:

Urząd Gminy Czerwonak (kancelaria)

ul. Źródlana 39

62-004 Czerwonak

To oferujemy

Informacja o warunkach pracy na stanowisku:

1)praca w siedzibie Straży Gminnej oraz w terenie na obszarze gminy Czerwonak,

2)konieczność kierowania pojazdami służbowymi Straży Gminnej,

3)konieczna sprawność pod względem fizycznym i psychicznym,

4)praca w wymiarze 1 etatu,

5)praca zmianowa oraz w dniach wolnych od pracy według potrzeb.

Inne informacje:

1)wymagane dokumenty (oferty) należy składać w zamkniętych kopertach z dopiskiem

na kopercie: „Nabór na stanowisko Komendant Straży Gminnej w Czerwonaku”,

2)oferty, które wpłyną do Urzędu po upływie wskazanego terminu nie będą rozpatrywane,

3)dopuszcza się składanie ofert drogą elektroniczną wyłącznie opatrzonych bezpiecznym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym,

4)oświadczenia o treści wskazanej w ogłoszeniu muszą być podpisane własnoręcznie

i opatrzone datą (wzory dostępne na stronie Biuletynu Informacji Publicznej w zakładce oferty pracy),

5)zastrzega się, że nadesłane oferty nie będą odsyłane,

6)informacja o wynikach naboru zostanie opublikowana na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Czerwonak: bip.czerwonak.pl oraz na tablicy ogłoszeń w budynku Urzędu Gminy Czerwonak,

7)dodatkowe informacje można uzyskać po numerem telefonu 61 65 44 208.

Benefity

  • dofinansowanie wypoczynku

O nas

Informacja o wskaźniku zatrudnienia osób niepełnosprawnych:

Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Urzędzie Gminy Czerwonak,

w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, w miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia jest niższy niż 6%.

Informacja o ochronie danych osobowych:

Kandydat jest zobowiązany zapoznać się z informacją o ochronie danych osobowych

oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych

do realizacji naboru na dane stanowisko urzędnicze (druk informacji wraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych jest dostępny na stronie Biuletynu Informacji Publicznej w zakładce Oferty pracy).

  • Praca Koziegłowy
  • Koziegłowy - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    76 956
    15 055