Kierownik Ogrodów
  • Grójec
Grójec, Grójec, Masovian Voivodeship, Polska
Pałac Mała Wieć Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K.
16. 9. 2024

Miejsce pracy: Grójec

Twój zakres obowiązków

  • Zarządzanie ogrodami pałacowymi:
  • Planowanie, organizowanie i nadzorowanie wszystkich prac związanych z pielęgnacją ogrodów, parków i terenów zielonych wokół hotelu.
  • Współtworzenie długoterminowej wizji rozwoju ogrodów, zgodnie z historycznym charakterem i misją obiektu, w tym projektowanie nowych sekcji i modernizacja istniejących.
  • Monitorowanie i dostosowywanie planów pielęgnacyjnych w zależności od zmieniających się warunków atmosferycznych oraz wymagań estetycznych.
  • Nadzór nad zespołem ogrodniczym:
  • Zarządzanie zespołem ogrodników i pracowników pomocniczych, w tym planowanie harmonogramów pracy i przydzielanie zadań z uwzględnieniem sezonowości prac.
  • Organizacja szkoleń dla zespołu z zakresu nowoczesnych technik ogrodniczych, bezpieczeństwa pracy, a także rozwoju umiejętności w zakresie ochrony roślin i dbania o środowisko.
  • Prowadzenie ocen pracowników oraz podejmowanie działań mających na celu motywowanie i poprawę efektywności pracy zespołu.
  • Planowanie nasadzeń i projektów ogrodniczych:
  • Opracowywanie sezonowych planów nasadzeń i rotacji roślin, w tym selekcja odmian roślin, które najlepiej pasują do warunków glebowych i estetyki ogrodów.
  • Realizacja specjalistycznych projektów, takich jak ogrody tematyczne, rabaty kwiatowe, ziołowe ogródki kuchenne czy historyczne rekonstrukcje roślinności pałacowej.
  • Innowacyjne podejście do tworzenia ogrodów przyjaznych środowisku, w tym wdrażanie rozwiązań proekologicznych jak systemy zbierania deszczówki, kompostowanie i redukcja chemicznych środków ochrony roślin.
  • Utrzymanie zieleni i małej architektury:
  • Pielęgnacja roślin, trawników, drzew i krzewów, w tym przycinanie, nawożenie, podlewanie i ochrona przed szkodnikami, w zgodzie z nowoczesnymi, zrównoważonymi praktykami ogrodniczymi.
  • Dbanie o elementy wodne, jak fontanny, stawy i strumienie, w tym kontrola jakości wody, utrzymanie czystości oraz naprawa drobnych uszkodzeń.
  • Regularne przeglądy i konserwacja elementów małej architektury, takich jak pergole, ławki, altany i oświetlenie ogrodowe.
  • Zarządzanie budżetem ogrodniczym:
  • Sporządzanie szczegółowych kosztorysów dla nowych projektów i sezonowych działań ogrodniczych, z uwzględnieniem analizy kosztów i możliwości pozyskania roślin oraz materiałów od lokalnych dostawców.
  • Nadzór nad zakupami i magazynowaniem narzędzi, sprzętu oraz środków ochrony roślin, a także dbałość o ich właściwe użytkowanie i konserwację.
  • Poszukiwanie oszczędności poprzez wdrażanie technologii oszczędzających wodę, nawozy i energię.
  • Kontrola jakości i estetyki:
  • Regularne audyty stanu roślinności i małej architektury, identyfikowanie problemów, takich jak choroby roślin czy uszkodzenia infrastruktury, i szybkie podejmowanie działań naprawczych.
  • Opracowywanie i wdrażanie planów utrzymania estetyki ogrodów przez cały rok, w tym przygotowanie dekoracji sezonowych i okolicznościowych aranżacji roślinnych.
  • Ścisła współpraca z działem eventów w celu zapewnienia idealnego wyglądu ogrodów na ważne wydarzenia, takie jak wesela, konferencje i sesje zdjęciowe.
  • Wsparcie w organizacji eventów plenerowych:
  • Koordynacja przygotowań ogrodów do wydarzeń plenerowych, takich jak wesela, bankiety, koncerty czy targi ogrodnicze, w tym przygotowanie ścieżek, miejsc dla gości i dekoracji kwiatowych.
  • Zapewnienie odpowiedniego utrzymania zieleni przed, w trakcie i po wydarzeniach, w tym szybkie usuwanie ewentualnych uszkodzeń.
  • Dostosowywanie przestrzeni ogrodowej do specyficznych potrzeb wydarzeń, np. tworzenie romantycznych alejek, miejsc relaksu czy stref aktywności plenerowej.
  • Dbałość o ochronę środowiska i zrównoważony rozwój:
  • Wdrażanie proekologicznych praktyk ogrodniczych, takich jak ograniczenie stosowania pestycydów, recykling odpadów zielonych, oraz promowanie bioróżnorodności poprzez nasadzenia roślin miododajnych i chronionych.
  • Monitorowanie wpływu działań ogrodniczych na lokalne środowisko oraz podejmowanie działań na rzecz jego ochrony.
  • Edukacja zespołu i gości hotelowych w zakresie ekologii i zrównoważonego ogrodnictwa poprz

Nasze wymagania

  • Doświadczenie: Minimum 3 lata na podobnym stanowisku, najlepiej w zarządzaniu dużymi ogrodami lub parkami historycznymi.
  • Wykształcenie: Preferowane wykształcenie ogrodnicze, architektura krajobrazu lub pokrewne.
  • Znajomość roślinności: Doskonała znajomość roślin, technik pielęgnacji zieleni, ochrony roślin i zasad tworzenia ogrodów historycznych.
  • Umiejętności zarządzania: Doświadczenie w zarządzaniu zespołem, planowaniu pracy i organizacji projektów ogrodniczych.
  • Zmysł estetyczny: Umiejętność dbania o estetykę i spójność stylu ogrodów historycznych z wymogami obiektu pałacowego.
  • Zdolności organizacyjne: Umiejętność planowania i realizacji prac w sposób efektywny, z dbałością o detale i terminy.
  • Komunikatywność i współpraca: Umiejętność pracy w zespole, komunikatywność i współpraca z innymi działami hotelu.

To oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w prestiżowym obiekcie o wyjątkowym charakterze i unikalnym otoczeniu.
  • Atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do posiadanych umiejętności i doświadczenia.
  • Możliwość rozwoju zawodowego i udziału w unikalnych projektach ogrodniczych związanych z historycznym założeniem pałacowym.
  • Praca w inspirującym miejscu pełnym zieleni, z dostępem do zaplecza i narzędzi potrzebnych do realizacji ambitnych projektów ogrodniczych.
  • Dofinansowanie do szkoleń i kursów związanych z ogrodnictwem, florystyką i architekturą krajobrazu.
  • Przyjazną atmosferę pracy i wsparcie ze strony doświadczonego zespołu pasjonatów.

Hotel Pałac Mała Wieś to wyjątkowe miejsce łączące elegancję historycznego pałacu z nowoczesnymi usługami hotelarskimi. Z dumą pielęgnujemy nasze przepiękne ogrody, które są wizytówką obiektu i przyciągają gości z całej Polski i zagranicy. W związku z dalszym rozwojem poszukujemy osoby na stanowisko Kierownik Ogrodów, która będzie odpowiedzialna za utrzymanie i rozwój naszych ogrodów na najwyższym poziomie.

  • Praca Grójec
  • Kierownik Grójec
  • Grójec - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    115 225
    21 045