Kierownik Kancelarii Tajnej
  • Warszawa
Warszawa, Warszawa, mazowieckie, Polska
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A
26. 9. 2024

Jesteśmy zarządcą krajowej infrastruktury kolejowej i jedną z największych polskich firm, łączącą tradycję z nowoczesnymi technologiami. Udostępniamy drogi kolejowe przewoźnikom pasażerskim i towarowym, prowadzimy ruch pociągów oraz tworzymy rozkłady jazdy. Budujemy, modernizujemy i utrzymujemy całą infrastrukturę kolejową.

Wszystko z szacunkiem dla natury!

Centrala Spółki poszukuje osób na stanowisko:

Kierownik Kancelarii Tajnej (umowa na czas określony)
Opis stanowiska:

Kierownik Kancelarii Tajnej jest odpowiedzialny za obieg dokumentów niejawnych oraz zapewnienie nadzorowania i przestrzegania procedur związanych z przetwarzaniem i ochroną informacji niejawnych.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

  • rejestrowanie, przechowywanie i zarządzanie obiegiem dokumentów i informacji niejawnych,
  • wydawanie uprawnionym osobom materiałów podlegających rejestracji w kancelarii tajnej,
  • gromadzenie dokumentów zgodnie z przepisami o narodowym zasobie archiwalnym,
  • organizowanie i udział w szkoleniach wyznaczonych pracowników Spółki w zakresie zasad funkcjonowania kancelarii tajnych i innych komórek organizacyjnych wyznaczonych do ewidencjonowania materiałów niejawnych,
  • udział w prowadzonych w Spółce kontrolach bieżących oraz okresowych w zakresie przestrzegania przepisów o ochronie informacji niejawnych,
  • udział w przeglądach materiałów niejawnych wytworzonych w jednostce organizacyjnej,
  • pełnienie funkcji administratora niejawnych systemów teleinformatycznych o klauzuli do TAJNE NATO SECRET oraz SECRET UE/EU SECRET włącznie.

Wymagane kwalifikacje:

  • wykształcenie wyższe preferowane kierunki związane z bezpieczeństwem narodowym lub administracją publiczną,
  • 5 lat doświadczenia w pracy związanej z zarządzaniem dokumentacją niejawną,
  • ukończone szkolenie specjalistyczne dla kierowników kancelarii tajnych i kancelarii tajnych międzynarodowych,
  • znajomość przepisów dotyczących ochrony informacji niejawnych oraz aktów prawnych regulujących obieg dokumentacji niejawnej,
  • aktualne poświadczenia bezpieczeństwa uprawniające do dostępu do informacji o klauzuli TAJNE, NATO SECRET oraz SECRET UE/EU SECRET,
  • wysokie umiejętności komunikacyjne oraz zdolność do efektywnej współpracyz innymi jednostkami oraz instytucjami zewnętrznymi,
  • umiejętność radzenia sobie z emocjami,
  • otwartość na zmianę.

Mile widziane kwalifikacje:

  • doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji administratora niejawnych systemów teleinformatycznych,
  • znajomość i doświadczenie w pracy z systemami informatycznymi klasyfikowanymi na poziomie TAJNE, NATO SECRET oraz SECRET UE/EU SECRET,
  • aktualne poświadczenie bezpieczeństwa uprawniające do dostępu do informacji o klauzuli COSMIC TOP SECRET oraz TRÈS SECRET UE/ EU TOP SECRET lub gotowość do przeprowadzenia procedury poszerzonego postępowania sprawdzającego,
  • ukończone szkolenie archiwalne I i II stopnia, szkolenie specjalistyczne dla administratorów niejawnych systemów teleinformatycznych,
  • zdolność do analizy zagrożeń związanych z bezpieczeństwem informacji oraz opracowywania planów ich minimalizacji.

Oferujemy wynagrodzenie w przedziale 7 000 – 9 000​ zł brutto

Korzyści dla Ciebie:

  • Umowa o pracę
  • Ulgi na przejazd koleją w Polsce i za granicą
  • Opieka medyczna
  • Pracownicza kasa zapomogowo-pożyczkowa
  • Możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji
  • Karta Multisport

  • Praca Warszawa
  • Kierownik Warszawa
  • Kierownik działu personalnego Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    107 069
    20 392