Kierownik ds. ochrony środowiska
  • Polkowice
Polkowice, Polkowice, dolnośląskie, Polska
CCC S.A.
6. 6. 2024

11531

Obowiązki

  • Wdrażać system Zarządzania Środowiskowego wg ISO 14001.
  • Prowadzić bieżące kontrole w Organizacji pod względem przestrzegania wymogów Ochrony Środowiska.
  • Monitorować zmiany przepisów z zakresu ochrony środowiska.
  • Nadzorować nad funkcjonowaniem wewnętrznych procedur z zakresu ochrony środowiska.
  • Współpracować z urzędami i instytucjami zewnętrznymi w dziedzinie ochrony środowiska (WIOŚ, Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta, Starostwo)
  • Sporządzać sprawozdania (m.in. sprawozdawczość o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami, roczne sprawozdanie o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami z nich powstającymi, opłaty za gospodarcze korzystanie ze środowiska, raport KOBIZE)
  • Nadzorować wypełnianie wytycznych wynikających z posiadanych przez organizację decyzji administracyjnych (w zakresie ścieków, wód opadowych, odpadów, hałasu)
  • Pracować z aktualnymi aktami prawnymi (m.in. ustawą o odpadach, ustawą o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi, ustawą o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, ustawą o bateriach i akumulatorach)
  • Aktywna postawa polegająca na monitorowaniu działalności zakładu i informowaniu zakładu o konsekwencjach podejmowanych działań
  • Prowadzić szkolenia i promować inicjatywy z zakresu ochrony środowiska.
  • Przygotowywać niezbędne dokumenty oraz prowadzić sprawozdawczość w zakresie Ochrony Środowiska.
  • Nadzorować prowadzenie obowiązkowych pomiarów środowiskowych.
  • Dokonywać przeglądu i analizy wyników audytu wymagających szczegółowej interpretacji, aby potwierdzić, że przestrzegane są standardy korporacyjne, biznesowe i regulacyjne.

Wymagania

  • Posiadają doświadczenie na podobnym stanowisku min. 3 lata, poparte sukcesami w zakresie realizowanych zadań.
  • Odznaczają się wysoką orientacją biznesową oraz efektywnie osiągają założone cele,
  • Mają praktyczną wiedzę z zakresu pracy z ustawą o ochronie środowiska i odpadów.
  • Mają doświadczenie w sporządzaniu raportów oraz sprawozdań do organów ochrony środowiska.
  • Mają bardzo dobrą znajomość pakietu MS Office (Word, Excel, PowerPoint).
  • Znają język angielski na poziomie min. B2.
  • Posiadają wykształcenie wyższe z zakresu Ochrony Środowiska lub pokrewne.
  • Potrafią podejmować decyzje w oparciu o różnorodne czynniki.
  • Wyróżnia postawa can-do oraz są nastawione na szukanie efektywnych rozwiązań.
  • Są pozytywnie nastawiona do zmian oraz potrafią efektywnie zarządzać zmianą.
  • Potrafią pracować w dynamicznym środowisku pracy.
  • Potrafią współpracować oraz są zorientowane na Klienta.

Oferujemy

  • Pracę w międzynarodowej, dynamicznie rozwijającej się firmie,
  • Innowacyjne środowisko pracy,
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę lub b2b,
  • Prywatna opieka medyczna, bo zdrowie jest najważniejsze.
  • Karty i kody rabatowe do CCC, eobuwie.pl, MODIVO i HalfPrice, bo ważne, żeby Twój wkład był doceniony.
  • Program sportowy Multisport lub Medicover System,
  • Możliwość dołączenia do grupowego ubezpieczenia na życie, bo to zdrowie Twoje i Twoich bliskich jest ogromnie ważne.

Źródło: CCC/Praca

  • Praca Polkowice
  • Kierownik Polkowice
  • Polkowice - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    85 605
    15 914