Kierownik Centrum Operacyjnego Ochrony Przeciwpowodziowej
  • Rzeszów
Rzeszów, Rzeszów, Podkarpackie Voivodeship, Polska
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
2. 9. 2024

Miejsce pracy: Rzeszów

Twój zakres obowiązków

  • nadzorowanie zadań związanych z monitorowaniem i oceną sytuacji hydro-meteorologicznej oraz pracą obiektów hydrotechnicznych,
  • organizowanie i nadzór dyżurów w okresie zagrożenia powodziowego oraz w innych sytuacjach uznanych za kryzysowe,
  • koordynowanie prowadzonych postępowań w zakresie obniżenia piętrzenia wody lub opróżniania zbiornika w przypadku ostrzeżeń o nadejściu wezbrania,
  • nadzorowanie zadań związanych ze sporządzanymi przez Centrum Operacyjne raportami, opiniami, ocenami,
  • zarządzanie zasobami bazodanowymi,
  • nadzorowanie zadań związanych z gromadzeniem, przetwarzaniem, udostępnianiem i przekazywaniem informacji na potrzeby centrów zarządzania kryzysowego,
  • kierowanie zadaniami w zakresie zarządzania kryzysowego,
  • zapewnianie współpracy z Zarządami Zlewni (Zespołami Ochrony Przeciwpowodziowej) oraz kierownikami obiektów hydrotechnicznych.

Nasze wymagania

  • czekamy na Kandydata, który:
  • posiada wykształcenie wyższe, preferowane na kierunkach: inżynieria środowiska, inżynieria wodna, gospodarka wodna, hydrologia,
  • ma minimum 5-letnie doświadczenie w specjalizacji zawodowej,
  • posiada wiedzę z zakresu hydrologii, meteorologii, zarządzania kryzysowego,
  • zna przepisy ustaw: Prawo wodne, Ustawa o zarządzaniu kryzysowym,
  • sprawnie posługuje się narzędziami pakietu MS Office,
  • efektywnie organizuje własną pracę i ustala priorytety,
  • jest osobą komunikatywną, skrupulatną, obowiązkową, samodzielną,
  • jest dyspozycyjny i gotowy do pracy poza standardowymi godzinami w przypadku wystąpienia zjawisk kryzysowych.

Mile widziane

  • czynne prawo jazdy kat. B,
  • doświadczenie w pracy związanej z bezpieczeństwem wewnętrznym, zarządzaniem kryzysowym lub w administracji publicznej,
  • wiedzę z zakresu przepisów ustawy o żegludze śródlądowej,
  • umiejętność obsługi programu ArcGIS lub QGIS,
  • znajomość oprogramowania do modelowania hydraulicznego MIKE, HEC-RAS.

To oferujemy

  • umowę o pracę, stabilne zatrudnienie,
  • dofinansowanie opieki zdrowotnej,
  • grupowe ubezpieczenie na życie na korzystnych warunkach,
  • możliwość ubezpieczenia dzieci i wnuków,
  • dofinansowanie do karty sportowej,
  • niskooprocentowaną pożyczkę na cele mieszkaniowe,
  • paczki mikołajkowe dla dzieci,
  • dopłatę do wypoczynku dzieci i młodzieży,
  • dofinansowanie do wypoczynku – „wczasy pod gruszą”,
  • pokoje gościnne w atrakcyjnych lokalizacjach,
  • specjalistyczne szkolenia i możliwość dofinansowania studiów,
  • naukę języków – dostęp do platformy eTutor,
  • 2 dodatkowe dni wolne w roku dla niepalących.

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • preferencyjne pożyczki
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • dofinansowanie wypoczynku
  • dofinansowanie wakacji dzieci
  • dodatkowy urlop

Jesteśmy odpowiedzialni za gospodarkę wodną w Polsce. Naszą misją jest ochrona mieszkańców Polski przed powodzią i suszą, zrównoważone gospodarowanie wodami i zapewnienie dobrej jakości wody dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Realizujemy wiele ważnych i potrzebnych zadań, m.in. obsługujemy urządzenia przeciwpowodziowe i regulacyjne, planujemy i nadzorujemy strategiczne inwestycje, prowadzimy postępowania dotyczące zgód wodnoprawnych, opracowujemy strategie i plany, edukujemy.

392 jednostki organizacyjne

6000 Pracowników

3526 Pracowników z ponad 5-letnim stażem pracy

  • Praca Rzeszów
  • Pracownik ochrony Rzeszów
  • Kierownik Rzeszów
  • Technik ochrony środowiska Rzeszów
  • Specjalista ds. ochrony zdrowia Rzeszów
  • Specjalista ds. ochrony danych Rzeszów
  • Kierownik działu personalnego Rzeszów
  • Specjalista ds. BHP i ochrony środowiska Rzeszów
  • Rzeszów - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    109 770
    20 536