Junior Key Account Manager
  • Gliwice
Gliwice, Gliwice, Silesian Voivodeship, Polska
GG CABLES & WIRES POLAND sp. z o.o.
23. 5. 2024

Miejsce pracy: Gliwice

Twój zakres obowiązków

  • Processing of RFQs (Request for Quotations) and managing pricing and doing quotes to our Tier X customers, mainly for components and cable harnesses
  • Active exchange during the quoting process and change management with internal departments (R&D, Supply Chain, …) and production plants
  • Close cooperation with KAM Team in Austria, active contribution to the result of our company
  • Conduction of sales-administrative tasks in coordination with the KAM Team in Austria
  • Participation in execution of the yearly sales planning and monthly forecasting process

Nasze wymagania

  • Proactive, customer-oriented approach orientation
  • Organizational talent
  • Exact and structured working behavior
  • Open-minded, hands-on mentality
  • MS Office
  • English working proficiency

To oferujemy

  • Independent and autonomous work in a highly motivated team
  • International and owner-managed company that is expanding strongly
  • Innovative, modern working environment
  • Flexible working hours
  • Possibility for home office (Hybrid)
  • Attractive training and development opportunities

Benefity

  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • elastyczny czas pracy
  • spotkania integracyjne
  • kawa / herbata

O nas

GG Group jest globalną grupą firm, która od ponad 80 lat zajmuje się produkcją wysokiej jakości kabli i przewodów dla branży motoryzacyjnej i różnych sektorów przemysłu. Razem z naszymi klientami pracujemy z pasją, aby opracowywać innowacyjne i inteligentne rozwiązania odpowiadające ich wyzwaniom.

Dzięki rozwiązaniom technicznym Grupa GG dąży do wysokiej jakości i precyzyjnego spełnienia wymagań klientów. Jakość to nie tylko kwintesencja naszych produktów i procesów, ale także nasze kompetencje techniczne w zakresie doradztwa naszym klientom. Zatrudniając ponad 4000 pracowników w 13 lokalizacjach na całym świecie, Grupa GG jest jedną z austriackich rodzinnych firm przemysłowych odnoszących największe sukcesy na globalnym rynku.

  • Praca Gliwice
  • Key Account Manager Gliwice
  • Account manager Gliwice
  • Manager Gliwice
  • Content Manager Gliwice
  • Project Manager Gliwice
  • Product manager Gliwice
  • HR Manager Gliwice
  • Business Development Manager Gliwice
  • Gliwice - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    102 073
    17 509