Java Developer/Team Leader
  • Warszawa
Warszawa, Warszawa, Polska
Power Media
24. 8. 2024

Klient: Firma produktowa z niemieckim kapitałem, specjalizująca się w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań dla bankowości biznesowej. Nasz klient jest jednym z najbardziej innowacyjnych i jednocześnie najbardziej doświadczonych fintechów w Europie!

Portfel produktów obejmuje rozwiązania cyfrowe oraz platformy integracyjne i bankowość korporacyjną. Zapewniają one kompleksowe i interaktywne funkcjonalności dla klientów.

Tworzone przez firmę oprogramowanie działa na serwerach webowych w infrastrukturze lub chmurach dużych lub średnich banków europejskich i są utrzymywane już przez zespoły po stronie banku. Firma ze swojej strony rozbudowuje kod o funkcjonalności zamawiane przez banki i/lub oferuje jako rezultat, szerokie konsultacje i wiedzę w obszarze bankowości korporacyjnej. Projekty polegają na integrowaniu suitu produktów firmy z zewnętrznymi systemami działającymi w bankach oraz na budowaniu logiki biznesowej zaspokajającej szeroko pojęte procesy digitalizacji procesów w bankach.

Stanowisko: Java Developer/Team Leader.

Poszukujemy osoby, która posiada już pewne doświadczenie w programowaniu, ale nie zależy jej na kontynuowaniu programowania na co dzień, a chce prowadzić zespół, rozwijając swoją karierę w kierunku menedżerskim.

Lokalizacja biura: Warszawa.

Stack technologiczny: Java 17, Spring, Sprnig Boot, Hibernate, Maven, TypeScript, React, Flutter, JSF (w jednym z produktów), Gradle, Docker, Kubernetes, Jenkins, GIT, ELK (Elasticsearch + Logstash + Kibana), REST API.

Podział pracy w projekcie: 80% development, 20% utrzymanie i naprawa błędów.

Środowisko pracy: Ubuntu na mobilnej stacji roboczej, IntelliJ IDEA, 2 lub 3 monitory, elektryczne biurko w biurze, laptop w razie potrzeby.

Zespół: 1 Team Leader, 1 Tester, 6 Developerów (mid/senior).

Zakres obowiązków:

  • Zarządzanie lokalnym zespołem programistycznym (składającym się z 8 osób, w tym Developerzy oraz Tester).
  • Prowadzenie i optymalizacja backlogu zespołu, zapewniając właściwe priorytetyzowanie zadań,
  • Pomoc zespołowi w omawianiu i rozwiązywaniu problemów technicznych (zarówno wewnątrz zespołu, jak i we współpracy z Architektami),
  • Korzystanie z narzędzia JIRA do śledzenia estymacji, postępu prac deweloperskich oraz dostaw zadań wraz z zespołem,
  • Identyfikowanie i ograniczanie ryzyka na poziomie zespołu, aby zapewnić ciągłość i jakość pracy,
  • Monitorowanie jakości opracowywanych przez zespół rozwiązań, we współpracy z Product Ownerem,
  • Udział w rozmowach z Interesariuszami wewnętrznymi i zewnętrznymi,
  • Wnoszenie wkładu do społeczności poprzez proponowanie i wdrażanie usprawnień procesów.

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku globalnym,
  • Współpraca na podstawie umowy o pracę (KUP 60%),
  • Premia roczna w wysokości miesięcznego wynagrodzenia, uzależniona od spełnienia celów,
  • Praca zdalna przez 3 dni w tygodniu (2 dni pracy z biura wybrane wspólnie z zespołem)
  • Praca w środowisku, w którym wysoko ceniona jest kreatywność i wydajność,
  • Codzienny kontakt z profesjonalistami, których motywacją jest udoskonalanie naszych produktów,
  • Raportowanie do kierownictwa technicznego,
  • Współpraca z wysoce kompetentnym i doświadczonym zespołem,
  • Praca przy ciekawych, innowacyjnych i międzynarodowych projektach,
  • Swobodny dress code, płaska hierarchia i przyjazna, niekorporacyjna atmosfera,
  • Pracę w międzynarodowym środowisku,
  • Zdrowy work-life balans,
  • Środowisko pracy: Ubuntu na mobilnej stacji roboczej, IntelliJ IDEA, 2 lub 3 monitory, elektryczne biurko w biurze, laptop w razie potrzeby,
  • Benefity pozapłacowe: ubezpieczenie na życie, prywatna opieka medyczna, karta Multisport,
  • Warszawski zespół liczy 70 osób pracujących w 8-osobowych zespołach,
  • Lokalizacja biura: Warszawa (obok stacji Warszawa Zachodnia).

Wymagania:

  • Ponad 5 lat doświadczenia komercyjnego związanego z branżą IT, w tym:
  • Ponad 3 lata doświadczenia komercyjnego jako Java Developer, pracujący w zespole,
  • Ponad 2 lata doświadczenia w kierowaniu zespołami w projektach rozwoju oprogramowania,
  • Dobra znajomość technologii/narzędzi: Java, JavaScript, GIT, CI/CD,
  • Znajomość obszarów takich jak: aplikacje internetowe, bezpieczeństwo, bazy danych, automatyzacja testów (praktyczne doświadczenie jako Developer w tych obszarach będzie dodatkowym atutem),
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (min. B2) - codzienna praca w międzynarodowym środowisku,
  • Wyższe wykształcenie w dziedzinie Informatyki lub dziedzinie pokrewnej (co najmniej magisterskie),
  • Umiejętność do integrowania ludzi i utrzymywania przyjaznej atmosfery w celu osiągnięcia uzgodnionych celów,
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne, zdolność do przekazywania zwięzłego statusu kierownictwu,
  • Ciekawość, jak dostarczone rozwiązania sprawdzają się zarówno pod względem technicznym, jak i funkcjonalnym,
  • Silne poczucie odpowiedzialności, jakości, orientacja na cel i dbałość o szczegóły,
  • Pozytywne nastawienie do pracy, koncentracja na kliencie, umiejętność rozwiązywania problemów,
  • Immanentna potrzeba doskonalenia, nastawienie na proaktywność,
  • Otwartość na okazjonalne podróże służbowe (głównie kraje UE, czasami kraje z poza UE).

  • Praca Warszawa
  • Team leader Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    106 427
    20 544