Java Architect
  • Kraków
Kraków, Kraków, Polska
Power Media
3. 10. 2024

Nasz klient to wiodąca firma zajmująca się tworzeniem innowacyjnych technologii w obszarze bezpieczeństwa i ochrony. Kierują się wspólnym celem, jakim jest pomoc ludziom w osiąganiu ich pełnego potencjału w kluczowych momentach życia. Codziennie dążą do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa, ponieważ wierzą, że tylko wtedy, gdy ludzie czują się bezpiecznie, mogą być najlepsi.

Specjalizują się w budowie krytycznych urządzeń komunikacyjnych i sieci, a także w tworzeniu systemów zabezpieczeń wideo opartych na sztucznej inteligencji. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom, które integrują głos, wideo i dane w jednym centrum dowodzenia, umożliwiają efektywną współpracę między agencjami publicznymi a przedsiębiorstwami. Ich misją jest połączenie tych, którzy potrzebują pomocy, z tymi, którzy mogą ją zaoferować. Praca w tej organizacji ma realne znaczenie, a ich innowacyjne podejście przyczynia się do tworzenia bezpieczniejszego świata.

Stanowisko: Java Architect.

Lokalizacja biura: Kraków.

Model pracy: hybrydowy lub zdalny (wizyty w biurze min. 1 raz w miesiącu).

Stack technologiczny: Java, Kotlin, Spring Boot, Quarkus, Kubernetes/Docker, GitHub, Azure DevOps, ELK Stack + Prometheus/Grafana, Redis, Azure & AWS, SIP/RTP/WebRTC/MSRP, Gstreamer, RUST, Asterisk, Postgresql, NGINX, Angular, TypeScript, JavaScript, Selenium-Playwright.

Opis produktów:

Zespoły są odpowiedzialne za tworzenie zupełnie nowych produktów hostowanych w chmurze, które usprawniają przechwytywanie, korelację i dystrybucję informacji krytycznych w czasie rzeczywistym, co poprawia podejmowanie decyzji w zakresie dyspozycji, zwiększa świadomość i bezpieczeństwo osób ratujących życie, a także umożliwia inteligentne i kontekstowe pozyskiwanie informacji. Oba produkty są skierowane do służb publicznych (policja, strażacy, wojsko) oraz przedsiębiorstw komercyjnych. Zespół odpowiada za pełny cykl życia oprogramowania, który obejmuje rozwój, testowanie i utrzymanie systemów, które budujemy. Dynamicznie rozwijający się dział składa się z zrównoważonych zespołów Agile, które wykorzystują pełen wachlarz doświadczeń w tworzeniu oprogramowania oraz stosują podejście DevOps. Zespoły są odpowiedzialne za pełen cykl tworzenia oprogramowania: od projektowania, przez implementację, testowanie, aż po dostarczanie i utrzymanie w modelu wsparcia 24/7.

Zadania:

  • Rozwój i utrzymanie platformy krytycznej: Współpraca z zespołem w celu rozszerzenia możliwości istniejących technologii oraz rozwijania nowych funkcjonalności,
  • Projektowanie architektury systemów: Definiowanie, tworzenie i utrzymanie architektury rozproszonych systemów,
  • Implementacja i testowanie: Uczestnictwo w procesie tworzenia oprogramowania, w tym implementacji, testowania oraz dostarczania rozwiązań zgodnych z najlepszymi praktykami,
  • Zarządzanie cyklem życia oprogramowania: Wspieranie procesów CI/CD oraz automatyzacji testów w projektach,
  • Współpraca w zespole: Aktywne uczestnictwo w spotkaniach zespołu, planowanie i organizowanie pracy, zaangażowanie się w złożone zadania, wsparcie zespołu,
  • Realny, silny wpływ na projekt, jak i cały dział, jako lider techniczny i/lub z managerskiego punku widzenia.

Oferujemy:

Firma oferuje:

  • Stałą, długofalową współprace na podstawie umowę o pracę,
  • Elastyczne godziny pracy (start między 7:00-10;00),
  • 8-godzinny dzień pracy (wliczając 30-minutową przerwę na lunch),
  • Prace zdalną lub hybrydowa (wg preferencji) – wizyty w biurze min. 1 raz w miesiącu,
  • Pracę w międzynarodowym środowisku,
  • Prace przy innowacyjnych, rozwojowych projektach,
  • Prywatną opiekę medyczną,
  • Kartę Multisport,
  • Ubezpieczenie na życie (dwa roczne dochody),
  • Plan zakupu akcji pracowniczych z 15% zniżką,
  • Plan emerytalny (3,5% wynagrodzenia brutto),
  • Ulga podatkowa IP (do 80%),
  • System corocznych podwyżek wynagrodzenia (w zależności od wyników indywidualnych),
  • System corocznych premii (w zależności od wyników firmy).

Wymagania:

Główne wymagania:

  • Ponad 12 lat doświadczenia w budowaniu produktów i projektowaniu architektury,
  • Doświadczenie z Java, Spring, REST API,
  • Praktyczne doświadczenie w systemach rozproszonych (np. Microservices architecture lub wielokrotna topologia klient-serwer lub inna alternatywa),
  • Praktyczne doświadczenie w następujących aspektach: CI-CD, Testowanie automatyczne, AWS/Azure, Obserwowalność i monitorowanie, Systemy wiadomości.
  • Znajomość Kubernetes / Docker lub innej alternatywy,
  • Umiejętności przywódcze w zakresie technicznym i/lub menedżerskim,
  • Umiejętności organizacyjne, związane z planowaniem pracy zespołu,
  • Bardzo dobra znajomość j. angielskiego, pozwalające na efektywną komunikację z klientami w Ameryce Północnej (min. B2),
  • Wykształcenie wyższe z dziedziny informatyki, inżynierii oprogramowania, matematyki lub pokrewnych.

Mile widziane:

  • Doświadczenie w RabbitMQ / AMQ,
  • Znajomość SIP, RTP,
  • Doświadczenie w GStreamer,
  • Wiedza z zakresu sieci.

  • Praca Kraków
  • Kraków - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    111 517
    19 388