Inżynier Transformacji Chmurowej
  • Warszawa
Warszawa, Warszawa, Mazowieckie, Polska
UNIQA
8. 6. 2024

Poszukujemy doświadczonej osoby, dla której tematyka wykorzystywania chmury obliczeniowej oraz transformacji organizacji w kierunku chmury to codzienność. Odpowiedzialny/lna będziesz za kreowanie strategii, budowanie nowych modeli operacyjnych, prowadzenie tematów migracyjnych/transformacyjnych oraz optymalizacje procesów z wykorzystaniem chmury obliczeniowej. Dodatkowo będziesz miał/miała możliwość wejścia w rolę lidera i rozwijać w organizacji kompetencje pozwalające na realizację procesów migracyjnych oraz zarządzanie rozwiązaniami opartymi o chmurę obliczeniową. Na co dzień będziesz pracował/ła na styku biznesu i technologii (zarówno lokalnie jak i globalnie w ramach UNIQA Group) zapewniając efektywne wykorzystanie rozwiązań chmurowych w celu realizacji strategii biznesowej UNIQA.

Jeśli czujesz, że to rola dla Ciebie aplikuj już dziś!

Twoje codzienne zadania:

  • Kreowanie strategii transformacji obszarów/systemów w kierunku chmury obliczeniowej.
  • Zapewnianie kierunkowych rekomendacji odnośnie architektury chmurowej, platform oraz technologii uwzględniając specyfikę branży finansowej oraz obowiązujących wymagań bezpieczeństwa oraz obowiązujących regulacji.
  • Projektowanie i wdrażanie skalowalnych, bezpiecznych i niezawodnych rozwiązań infrastrukturalnych oraz usług opartych o chmurę obliczeniową.
  • Projektowanie i wdrażanie rozwiązań zapewniających elastyczne wdrażanie i zarządzanie infrastrukturą organizacji oraz zapewnianie rozwiązań samo-obsługowych dla biznesu i zespołów rozwojowych.
  • Zapewnianie zgodności wypracowanych strategii i działań ze strategią Grupy UNIQA oraz wymaganiami operacyjnymi i regulacyjnymi.
  • Realizacja projektów migracyjnych oraz wsparcie inicjatyw grupowych w zakresie transformacji chmurowej.
  • Adresowanie kluczowych wyzwań związanych z migracją systemów/usług do chmury obliczeniowej.
  • Odpowiedzialność za prowadzenie procesu migracji wybranych aplikacji/rozwiązań/systemów do chmury.
  • Przeprowadzanie audytów technologicznych pod kątem adopcji do chmury obliczeniowej.
  • Implementacja rozwiązań w oparciu o model chmury publicznej i hybrydowej.
  • Dbanie o jakość, ciągłe doskonalenie obszaru i wydajność rozwiązań.

Nasze wymagania:

  • Wykształcenie wyższe (preferowany kierunek informatyczny lub elektronika).
  • Co najmniej 5 lat doświadczenia w obszarze inżynierii rozwiązań opartych o chmurę obliczeniową w środowisku zarządzanym w zwinnych metodologiach.
  • Doświadczenia w obszarze wdrażania i zarządzania usługami chmurowymi, uczestniczenia i/lub prowadzenia procesów adopcji rozwiązań Cloud w różnych obszarach.
  • Doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu strategii migracji w kierunku chmury obliczeniowej.
  • Doświadczenie w planowaniu i prowadzeniu programów transformacyjnych w środowisku międzynarodowym.
  • Znajomość najlepszych praktyk w obszarze bezpieczeństwa i wymagań Compliance dla rozwiązań chmurowych w branży finansowej.
  • Bardzo dobra znajomość platformy chmurowej Azure (certyfikacja w tym zakresie, mile widziana znajomość platformy AWS).
  • Nastawienie na współpracę w zespole/między zespołami oraz rozwój kompetencji.
  • Rozwinięte umiejętności komunikacyjne.
  • Umiejętność wdrażania rozwiązań w oparciu o technologie kontenerowe.
  • Wysokie umiejętności analityczne i rozwiązywania problemów w złożonych środowiskach teleinformatycznych.
  • Znajomość praktyk oraz narzędzi DevOps (CI/CD).
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (min. poziom B2).

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę;
  • Pracę pełną wyzwań i nowych możliwości, w której masz realny wpływ na funkcjonowanie firmy;
  • Kafeteryjny system benefitów - sam decydujesz z czego korzystasz (dofinansowanie zajęć sportowych, prywatna opieka medyczna, karty przedpłacone, rabaty i vouchery zakupowe);
  • Pracowniczy Program Inwestycyjny;
  • Program poleceń pracowniczych;
  • Możliwość udziału w Wolontariacie oraz wielu akcjach CSR;
  • Możliwość realizacji pasji w ramach istniejących 10 UNIQA Klubów (m.in. bieganie/ gry planszowe/ narty/ turystyka wysokogórska/ podróże/strzelectwo);
  • Elastyczny czas pracy oraz możliwość pracy częściowo zdalnej.

  • Praca Warszawa
  • Inżynier Warszawa
  • Inżynier oprogramowania Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    76 147
    15 080