Inżynier DevSecOps
  • Kraków
Kraków, Kraków, Lesser Poland Voivodeship, Polska
Comarch SA
6. 6. 2024

Miejsce pracy: Kraków

Technologie, których używamy

Wymagane

  • RedHat
  • Debian
  • Apache
  • Nginx
  • Oracle
  • PostgreSQL Vmware
  • Proxmox
  • Bash
  • Python

System operacyjny

  • Linux

O projekcie

Na to stanowisko zapraszamy doświadczonych Inżynierów Systemowych, Administratorów sieci oraz DevOpsów z zainteresowaniem obszarem cyberbersecurity! Posiadasz doświadczenie łączące te światy i chcesz nadać nowy kierunek swojej ścieżce zawodowej? Sprawdź naszą ofertę!

Nasz zespół na co dzień pracuje nad polepszeniem procedur systemów i usprawnianiem ich bezpieczeństwa. Analizujemy i dobezpieczamy nasze wewnętrzne systemy, analizujemy podatności, przeprowadzamy testy bezpieczeństwa czy wprowadzamy nowe zabezpieczenia istniejących procesów. Dołącz do zespołu ekspertów zajmujących się bezpieczeństwem aplikacji i infrastruktury w chmurze i rozwijaj się w obszarach, którymi się pasjonujesz! To co? Widzimy się w Comarch!

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej - sprawdź nagranie naszego spotkania DevOps online meetup i posłuchaj o możliwościach rozwoju bezpośrednio od naszych ekspertów!

Twój zakres obowiązków

  • Odpowiedzialność za budowanie oraz utrzymywanie środowisk ogólnofirmowych oraz wewnętrznych działu
  • Konfiguracja, administracja i monitorowanie efektywności działania systemów działających pod rygorem dużej wydajności i dostępności
  • Automatyzacja oraz rozwój procesów CI/CD
  • Zabezpieczanie (hardening) systemów operacyjnych i usług
  • Aktywny udział w rozwiązywaniu problemów systemowych

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe, preferowane informatyczne lub z zakresu cyberbezpieczeństwa
  • Minimum 2 lata doświadczenia w roli DevSecOps, DevOps lub podobnej
  • Praktyczna znajomość Linux (rodzina RedHat, Debian) oraz doświadczenie w hardeningu
  • Wiedza z zakresu konfiguracji i administracji serwerów WWW (Apache, Nginx), baz danych (Oracle, PostgreSQL), kontenerów (Docker), serwerów aplikacyjnych (JBOSS, WildFly, Tomcat), wirtualizacji (Vmware, Proxmox)
  • Znajomość zagadnień bezpieczeństwa aplikacji webowych oraz technologii sieciowych w kontekście cybersecurity
  • Znajomość systemu kontroli wersji GIT
  • Umiejętność pisania skryptów Bash i/lub Python
  • Dobra znajomość języka angielskiego pozwalająca na czytanie dokumentacji technicznej
  • Komunikatywność oraz umiejętność pracy w zespole
  • Umiejętność analitycznego myślenia

Mile widziane

  • Znajomość systemów SIEM oraz IDS/IPS oraz narzędzi do automatyzacji IaC (w szczególności Ansible)
  • Doświadczenie w testach penetracyjnych i w zabezpieczaniu aplikacji webowych
  • Umiejętność konfigurowania firewalli i mechanizmów kontroli dostępu
  • Umiejętność implementacji "shift left security" w procesach CI/CD, w tym skanerów bezpieczeństwa
  • Praktyczna znajomość technologii i rozwiązań: Keycloak, GitLab, Kubernetes, OIDC, HSM, PKI, DefectDojo, Nessus

Tak organizujemy naszą pracę

Tak pracujemy

  • wewnątrz organizacji

Takie dajemy możliwości rozwoju

  • czas na rozwój Twoich pomysłów
  • szkolenia wewnątrzfirmowe
  • szkolenia zewnętrzne
  • wymiana wiedzy technicznej w firmie

To oferujemy

  • Współpraca z doświadczonymi specjalistami z zakresu Cyberbezpieczeństwa
  • Nowe wyzwania wspierające rozwój zawodowy i podnoszące kwalifikacje
  • Indywidualny plan szkoleń i konferencji oraz wiele ścieżek rozwoju zawodowego
  • Dostęp do prywatnej opieki medycznej dla Ciebie i Twojej rodziny
  • Kameralne pokoje, brak gorących biurek (znajdziesz miejsce na paprotkę czy swój ulubiony kubek)
  • Przyjazna atmosfera pracy w zgranych zespołach, o co dbamy m.in. poprzez udział w imprezach integracyjnych czy wspólnych inicjatywach dla lokalnych społeczności
  • Możliwość udziału w akcjach i wydarzeniach promujących aktywny tryb życia
  • Udogodnienia dla rowerzystów (stojaki, szatnie, rowerownie, stacja naprawcza), a dla tych, co do pracy docierają samochodem – naziemny i podziemny parking
  • Bezpośrednio na naszym kampusie: centrum medyczne iMed24, strefa rekreacyjna, z basenem i siłownia, a także stołówka
  • Karnety na całą rundę piłkarskiej ekstraklasy dla fanów Cracovii i ich rodzin, a także wejściówki na lodowisko

Benefity

  • elastyczny czas pracy
  • spotkania integracyjne
  • brak dress code’u
  • kawa / herbata
  • parking dla pracowników
  • program rekomendacji pracowników
  • inicjatywy dobroczynne

  • Praca Kraków
  • Inżynier Kraków
  • Inżynier oprogramowania Kraków
  • Kraków - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    82 870
    15 696