Inżynier Danych
  • Warszawa
Warszawa, Warszawa, mazowieckie, Polska
COI - Centralny Ośrodek Informatyki
22. 5. 2024

Dążymy do wykorzystania inżynierii danych w obszarze publicznym, aby generować wartość i wpływać na społeczeństwo!

Podczas realizacji naszych wyzwań będziemy tworzyć systemy do przetwarzania danych oraz zaawansowanej analityki wraz z implementacją różnych przepływów.

Brzmi zachęcająco? Dołącz do nas i razem stwórzmy innowacyjne rozwiązania skoncentrowane na wykorzystaniu potencjału danych w domenie publicznej!

Twój zakres obowiązków

  • Budowanie strategii przechowywania i przetwarzania danych
  • Zbieranie bieżących i przyszłych potrzeb użytkowników
  • Tworzenie technicznego planu wdrożenia rozwiązań, architektury infrastruktury oraz definiowanie konkretnych zadań prowadzących do zaspokojenia wymagań użytkowników
  • Implementacja efektywnych rozwiązań, spełniających standardy jakości i wydajności
  • Dobór odpowiednich narzędzi i technologii do przechowywania oraz przetwarzania danych w różnych środowiskach
  • Wdrażanie i monitorowanie procesów ETL zapewniających bezkompromisową jakość danych
  • Agregacja danych z różnych źródeł w celu dostarczenia wartości biznesowej
  • Analiza surowych danych, w celu identyfikacji ich potencjału biznesowego
  • Monitoring aktualnych trendów w domenie data engineeringu
  • Anonimizacja wrażliwych danych, w celu spełnienia wymagań RODO
  • Ścisła współpraca z analitykami webowymi, specjalistami ds. Business Intelligence, ekspertami w dziedzinie sztucznej inteligencji oraz specjalistami z obszaru cyberbezpieczeństwa
  • Przygotowywanie dokumentacji technicznej projektowanych rozwiązań

Nasze wymagania

  • Doświadczenie zawodowe i samodzielność jako Inżynier Danych lub w podobnej roli
  • Doskonała znajomość baz danych SQL i NoSQL oraz ich zalet i wad
  • Umiejętność dobierania odpowiedniego stacku technologicznego dla potrzeb przechowywania i przetwarzania danych, w tym dla rozwiązań klasy Data Warehouse i Data Lake (np. Databricks, Snowflake, Redshift) oraz implementacji procesów ETL ( PySpark, ekosystem Hadoop, obsługa REST API)
  • Bardzo dobra znajomość języka Python (mile widziana znajomość Scali)
  • Dobra znajomość co najmniej jednej chmury publicznej - Azure (preferowana), AWS lub GCP
  • Znajomość orkiestatorów przepływu danych (np. Apache Airflow)
  • Doskonałe umiejętności analityczne
  • Podstawowa znajomość systemu Linux oraz Basha
  • Umiejętność implementacji streamingowych przepływów danych (np. przy uzyciu Kafki)
  • Doświadczenie w pracy z Dockerem
  • Certyfikacje związane z przetwarzaniem danych lub technologiami chmurowymi
  • Doświadczenie w pracy nad projektami Big Data
  • Znajomość metodologii Agile

To oferujemy

  • Pracę w największej w Polsce firmie IT tworzącej usługi, które ułatwiają życie obywatelom – Tobie, Twoim znajomym, rodzinie
  • Zatrudniamy na podstawie umowy o pracę [14 000 - 26 000 PLN brutto​​
  • Po okresie próbnym możesz liczyć na umowę na czas nieokreślony
  • Oferujemy pracę w 100% zdalną, ale jeśli masz ochotę, zawsze możesz przyjść do biura
  • Nowoczesne i komfortowe biuro blisko Dworca Zachodniego
  • Bezpłatny parking podziemny dla pracowników, w którym zostawisz swój samochód, motocykl, rower, hulajnogę…
  • Elastyczne godziny pracy, zaczynasz dowolnie między 7:00 a 10:00
  • Możliwość wyjścia w ciągu pracy, dzięki systemowi szybkich wyjść prywatnych
  • Szkolenia wewnętrzne, dofinansowanie do szkoleń zewnętrznych
  • Możliwość ubiegania się o dofinansowanie do studiów
  • Jasna ścieżka kariery, możliwość awansu lub zmiany projektu – zdobywaj nowe doświadczenia w różnych zespołach – zmieniaj projekty, nie firmę
  • Pracę z ludźmi z różnymi kompetencjami, świetną ekspertyzą i szczerą pasją, szansa na naukę, rozwój i wymianę doświadczeń
  • Panuje u nas atmosfera wzajemnego wsparcia, mówimy sobie po imieniu
  • W biurze możesz pracować razem ze swoim czworonożnym przyjacielem ?
  • Dodatkowe wynagrodzenie roczne
  • Premie uznaniowe
  • Dofinansowanie do wakacji „wczasy pod gruszą”
  • Nagroda jubileuszowa po 5, 10 i 15 latach pracy
  • Dodatkowy, płatny czterotygodniowy urlop po trzech latach pracy w COI
  • Dodatkowy, płatny dzień wolny z okazji urodzin
  • Dofinansowanie do wyjść integracyjnych
  • Platforma kafeteryjna MyBenefit
  • Karta Multisport w ramach kafeterii MyBenefit
  • Pakiet medyczny w Luxmed
  • Ubezpieczenie na życie
  • Dofinansowanie do okularów (600 zł na zakup okularów, 300 zł na wymianę szkieł )
  • 2 dni w roku do wykorzystania na wolontariat
  • Wyprawka dla noworodka

  • Praca Warszawa
  • Inżynier Warszawa
  • Specjalista ds. ochrony danych Warszawa
  • Inżynier oprogramowania Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    108 581
    18 018