Inspektor weterynaryjny
  • Sokółka
Sokółka, Sokółka, podlaskie, Polska
Służba Cywilna
19. 4. 2024
Informacje o stanowisku

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Sokółce

Powiatowy Lekarz Weterynarii poszukuje kandydatów-kandydatek na stanowisko:

Inspektor weterynaryjny do spraw zwalczania chorób zakaźnych zwierząt

w zespole ds. zdrowia i ochrony zwierząt

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • prowadzenie szczegółowej dokumentacji z zakresu zwalczania chorób drobiu
  • pobieranie i przesyłanie do badań prób od ptaków padłych
  • prowadzenie okresowych przeglądów gospodarstw wraz z kontrolą stanu zdrowotnego drobiu oraz kontrola bioasekuracji w tych gospodarstwach
  • przygotowywanie decyzji administracyjnych wynikających z pełnionego nadzoru,
  • prowadzenie obowiazującej dokumentacji, sprawozdań i analiz wynikających z pełnionego nadzoru
  • pobieranie i przesyłanie prób do badań w celu realizacji programów badań monitoringowych
  • badanie drobiu i wystawianie świadectw zdrowia

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

  • wykształcenie: wyższe weterynaryjne, zootechniczne lub pokrewne w zakresie nauk biologicznych
  • prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii dotyczy wykształcenia weterynaryjnego
  • prawo jazdy kategorii B
  • znajomość przepisów weterynaryjnych
  • w służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944 - 1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1982 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:

  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • kopia zaświadczenia o prawie wykonywania zawodu lekarza weterynarii
  • kopia prawa jazdy
  • Oświadczenie, ze w okresie od 22 lipca 1944r. do 31 lipca 1990 r. kandydatka/kandydat nie pracowała/ł, nie pełniła/ł służby w organach bezpieczeństwa państwa i nie była/ł współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944 -1990 oraz treści tych dokumentów. nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:

Termin i miejsce składania dokumentów:

  • Dokumenty należy złożyć do: 2024-04-30
  • Decyduje data:stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu
  • Miejsce składania dokumentów:

    ul. 3 Maja 13

    16-100 Sokółka

    z dopiskiem "Rekrutacja zdrowie zwierząt"

Warunki pracy

- praca w siedzibie jak i poza siedzibą urzędu(kontrole wykonywane w terenie), - stres związany z przeprowadzaniem kontroli, - stanowisko pracy z monitorem ekranowym, - bariery architektoniczne w zakresie poruszania się w budynku, brak podjazdów i wind, - kierowanie samochodem, - kontakt ze zwierzętami, - kontakt z materiałem biologicznym i środkami dezynfekcyjnymi

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.

- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami

Informacje o naborze oraz wzory oświadczeń dostępne na stronie internetowej Powiatowego Inspektoratu Weterynarii www.piwsokolka.gov.pl. w zakładce ogłoszenia. Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną. Kandydaci zakwalifikowani zostaną powiadomieni o terminie rozmowy wstępnej. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane. Oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone. dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 85 7112327

  • Praca Sokółka
  • Sokółka - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    113 169
    19 179