Inspektor farmaceutyczny
  • Wrocław
inspektor farmaceutyczny
Wrocław, Wrocław, dolnośląskie, Polska
BIP Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - Służba Cywilna
17. 10. 2024
Informacje o stanowisku

Opis stanowiska pracy

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny we Wrocławiu

Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny poszukuje kandydatów-kandydatek na stanowisko:

inspektor farmaceutyczny w Wojewódzkim Inspektoracie Farmaceutycznym we Wrocławiu

50-069 Wrocław Ul. Ofiar Oświęcimskich 12

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Przeprowadza kontrole obrotu i warunków przechowywania produktów leczniczych i wyrobów medycznych w placówkach podległych Inspekcji,
  • Pobiera leki do badań jakościowych i ilościowych,
  • Ocenia lokal przeznaczony na aptekę, punkt apteczny, placówkę obrotu pozaaptecznego,
  • Zabezpiecza przeterminowane środki odurzające, substancje psychotropowe i prekursory kategorii 1, wydaje zgody na ich posiadanie,
  • Prowadzi postępowania wyjaśniające w przypadku zgłoszenia podejrzenia braku spełnienia wymagań jakościowych produktu leczniczego lub wyrobu medycznego,
  • Prowadzi postępowania wyjaśniające w sprawie skarg i wniosków związanych z przestrzeganiem przepisów Prawa farmaceutycznego.

Warunki pracy

  • Stanowisko pracy zlokalizowane jest w pomieszczeniach biurowych na II piętrze w budynku przy ul. Ofiar Oświęcimskich 12 we Wrocławiu.

  • Budynek nie jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością (brak windy, pomieszczenia na piętrze).

  • Praca administracyjno-biurowa z wykorzystaniem komputera powyżej 4 godzin dziennie.

  • Obsługa urzadzeń wielofinkcyjnych (drukarka, ksero, skaner).

  • Delegacje służbowe na terenie województwa dolnośląskiego do jednostek kontrolowanych.

Inne informacje:

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami

  • Oferty niekompletne i dostarczone po terminie (decyduje data stempla pocztowego) nie będą rozpatrywane.

  • Po zakończeniu procedury rekrutacyjnej oferty niespełniające wymagań formalnych oraz wszystkie pozostałe oferty z wyjątkiem oferty wybranego kandydata zostaną zniszczone.

  • Informuję, że Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny wprowadził wewnętrzną procedurę dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych, która określa zasady i tryb zgłaszania przez sygnalistów naruszeń prawa oraz podejmowania działań następczych w Wojewódzkim Inspektoracie Farmaceutycznym we Wrocławiu. Zgłoszenia są przyjmowane:

1) pocztą elektroniczną na adres mailowy: sygnalista@wif.wroclaw.pl

2) pisemnie, w zamkniętej kopercie opatrzonej napisem „zgłoszenie nieprawidłowości”, umieszczonej w kolejnej, zamkniętej kopercie, przekazane:

a) przesyłką pocztową na adres korespondencyjny: Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny we Wrocławiu ul. Ofiar Oświęcimskich 12, 50 – 069 Wrocław

b) do sekretariatu Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego we Wrocławiu

3) ustnie, pracownikowi do spraw przyjmowania zgłoszeń:

a) osobiście, podczas bezpośredniego spotkania - na wniosek sygnalisty, zorganizowanego w terminie 14 dni od dnia otrzymania wniosku, Jednocześnie informujemy, że zgłoszenia anonimowe nie będą rozpoznawane.

  • Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. (71) 715 85 06.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

niezbędne

wykształcenie: wyższe farmaceutyczne

doświadczenie zawodowe/staż pracy

doświadczenia zawodowego
w zawodzie farmaceuty, mile widziane doświadczenie w aptece szpitalnej;

pozostałe wymagania niezbędne:

  • Znajomość ustawy Prawo farmaceutyczne i aktów wykonawczych;
  • Znajomość ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i aktów wykonawczych;
  • Znajomość ustawy kodeks postępowania administracyjnego;
  • Umiejętność obsługi komputera;
  • Komunikatywność;
  • Posiadanie nieposzlakowanej opinii;
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Złożenie oświadczenia o braku konfliktu interesów oraz informacji, o których mowa w art. 114a ust. 6 ustawy Prawo farmaceutyczne (przed zawarciem umowy o pracę)
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

wymagania dodatkowe

    Dokumenty i oświadczenia niezbędne:

    • CV i list motywacyjny
    • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
    • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
    • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
    • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
    • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

    Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów
  • Uwaga: Warunkiem podpisania umowy jest złożenie oświadczenia o braku konfliktu interesów (art.114a ustawy Prawo Farmaceutyczne) zgodnie ze wzorem określonym w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 24 sierpnia 2018r. w sprawie oświadczeń o braku konfliktu interesów (Dz.U. 2018 poz. 1658)

  • Dokumenty należy złożyć do: 2024-10-31
    Decyduje data:stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu
    Miejsce składania dokumentów:
    ul. Ofiar Oświęcimskich 12
    50-069 Wrocław
    z dopiskiem "Inspektor farmaceutyczny Wrocław"

  • Praca Wrocław
  • Inspektor Wrocław
  • Wrocław - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    92 830
    16 889