Inspektor ds. BHP
  • Bielany Wrocławskie
, Bielany Wrocławskie, Lower Silesian Voivodeship, Polska
SOLAR FOR YOU sp. z o.o.
16. 9. 2024

Miejsce pracy: Bielany Wrocławskie (pow. wrocławski)

Twój zakres obowiązków

  • Zapewnienie zgodności działań firmy z obowiązującymi przepisami prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy, w tym Ustawą o BHP i aktami wykonawczymi.
  • Aktualizacja i monitorowanie procedur BHP zgodnie z przepisami prawa oraz wewnętrznymi standardami firmy.
  • Identyfikacja potencjalnych zagrożeń na placu budowy farmy fotowoltaicznej, takich jak praca na wysokości, praca z instalacjami elektrycznymi oraz praca w trudnych warunkach atmosferycznych.
  • Przeprowadzanie oceny ryzyka zawodowego dla wszystkich stanowisk pracy oraz działań związanych z budową i instalacją farm fotowoltaicznych.
  • Opracowanie środków zapobiegawczych i kontrolnych w celu minimalizacji ryzyka.
  • Organizowanie szkoleń BHP dla pracowników, podwykonawców oraz personelu odpowiedzialnego za montaż i instalację paneli fotowoltaicznych.
  • Prowadzenie szkoleń w zakresie bezpiecznej pracy na wysokości, ochrony przed porażeniem prądem oraz innych specyficznych zagrożeń związanych z budową farm fotowoltaicznych.
  • Regularne kontrolowanie stanowisk pracy na placu budowy w celu zapewnienia przestrzegania zasad bezpieczeństwa.
  • Monitorowanie stosowania środków ochrony indywidualnej (kaski, szelki, odzież ochronna, itp.) oraz sprzętu ochrony zbiorowej.
  • Sprawdzanie stanu technicznego sprzętu, maszyn oraz urządzeń używanych przy instalacji farm fotowoltaicznych.
  • Regularne przeprowadzanie audytów i wewnętrznych kontroli w zakresie zgodności z przepisami BHP.
  • Współpraca z organami kontrolnymi (np. Państwowa Inspekcja Pracy) podczas kontroli zewnętrznych.
  • Dokumentowanie i analizowanie wypadków oraz incydentów potencjalnie wypadkowych na budowie farm fotowoltaicznych.
  • Opracowanie działań korygujących i zapobiegawczych po zaistnieniu wypadku lub wykryciu nieprawidłowości w zakresie bezpieczeństwa pracy.
  • Prowadzenie statystyk wypadkowości i raportowanie do odpowiednich działów firmy.
  • Tworzenie i aktualizowanie planów ewakuacyjnych na budowie, w tym procedur w sytuacjach zagrożenia takich jak pożar, porażenie prądem, czy inne sytuacje awaryjne.
  • Prowadzenie próbnych ewakuacji i szkoleń z zakresu pierwszej pomocy.
  • Udzielanie porad technicznych w zakresie bezpiecznego projektowania, montażu i utrzymania farm fotowoltaicznych.
  • Współpraca z kierownictwem projektu w celu wprowadzania udoskonaleń w zakresie bezpieczeństwa pracy.
  • Utrzymywanie kompletnej dokumentacji związanej z BHP (instrukcje, protokoły, raporty z kontroli i audytów, oceny ryzyka).
  • Opracowywanie i aktualizowanie instrukcji BHP na stanowiskach pracy związanych z montażem, konserwacją oraz serwisowaniem instalacji fotowoltaicznych.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie kierunkowe, specjalizacja w zakresie BHP lub studia podyplomowe
  • Minimum 6 miesięcy doświadczenia w pracy na budowach (mile widziane doświadczenie w branży OZE)
  • Praktyczna znajomość przepisów, procedur, rozporządzeń i ustaw z zakresu BHP
  • Dobra obsługa pakietu Office
  • Prawo jazdy kat. B
  • Możliwość częściowej pracy w delegacji.
  • Umiejętność szybkiego dostosowywania się do zmieniającej się sytuacji na budowie
  • Dobra organizacja pracy
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym

To oferujemy

  • atrakcyjną i stabilną pracę w dynamicznym zespole w prężnie rozwijającej się firmie;
  • możliwość zdobycia cennego doświadczenia i rozwoju osobistego;
  • umowę o pracę lub B2B;
  • niezbędne narzędzia pracy (telefon, laptop);
  • samodzielność przy realizacji projektów;
  • przyjazną atmosferę pracy;
  • międzynarodowe środowisko pracy;
  • opiekę medyczną Lux Med;

O nas

SOLAR FOR YOU powstało dzięki zaangażowaniu i pasji do odnawialnych źródeł energii.

W Solar For You robimy to, co powinniśmy robić: tworzymy i realizujemy innowacyjne projekty w obszarze wykorzystania i upowszechniania źródeł energii, czerpiących swoją moc ze słońca.

Wierzymy, że energia odnawialna jest najważniejszą rzeczą dla naszej planety w ciągu najbliższych dziesięcioleci. Energia słoneczna jest wyjątkowa. Ma moc przekształcania naszej planety i sposobu myślenia.

Od 2010 roku nasz zespół pracuje jako podwykonawca, a naszą główną specjalnością i doświadczeniem jest instalacja farm słonecznych w całej Europie. Oprócz wieloletniego doświadczenia posiadamy w swoim portfolio duże projekty wykonane pod znanymi graczami na rynku europejskim i nie tylko.

W czasie naszej działalności zainstalowaliśmy ponad 450 MW, co czyni nas poważnym i doświadczonym partnerem w branży fotowoltaicznej na rynku europejskim.

Jesteśmy dumni, że znajdujemy się w czołówce firm w branży solarnej i poświęcamy się poszerzaniu naszej wiedzy i modelu biznesowego.

- Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

110 929
20 567